×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. jūnijs, 2013
Drukāt

Krastmalā ielīgošanas pasākumus apmeklējuši 80 000 cilvēku

Foto-LETAFoto-LETA

Vakar notikušos ielīgošanas pasākumus Rīgā, Krastmalā apmeklējuši 80 000 rīdzinieku un pilsētas viesu, informēja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

Vidauskis pastāstīja, ka tādas esot policijas un organizatoru veiktās aplēses, līdz ar to esot pārsniegts pagājušā gada apmeklētāju skaits, kad līdzvērtīgu pasākumu apmeklēja 60 000 cilvēku.

Šogad pasākumā Krastmalā piedalījās folkloras kopas, Latvijas teātru aktieri, komponists Raimonds Pauls un tādas reti Latvijā muzicējošas pašmāju zvaigznes kā Laima Vaikule un Marija Naumova.

Līgošanas pasākums Krastmalā sākās plkst.17 un ilga līdz šodienas rītam. Svētku programma krastmalā sākās ar vainagu vīšanu un rotaļās iešanu kopā ar folkloras kopu “Ceiruleits”. Līdz pat plkst.20 interesenti varēja piedalīties latviešu tautasdziesmu sacerēšanā, pastalu stafetēs, vainagu mešanas sacensībās, šķēršļu trasē ar ķekatām, adatas meklēšanā siena kaudzē un citās atrakcijās.

Mazā skatuve jeb Vakara sēta savas aktivitātes sāka plkst.18 ar muzikālās apvienības “Raxtu raxti”, grupas “Folkvakars”, dūdu un bungu grupas “Auļi” priekšnesumiem, bet plkst.17 aktivitātes sāka lielā skatuve jeb Nakts sēta, kur līdz plkst.20 darbojās dīdžejs Kaspars Zaviļeiskis, bet tad stundu uzstājās Kārlis Auzāns un “Nepieradinātā folka orķestris”, kā arī Rīgas kori.

Svētku programma Nakts sētā sākās plkst.21, bet pats Raimonds Pauls uz skatuves bija redzams no plkst.23 līdz pusnaktij. Uz šīs skatuves ar saviem priekšnesumiem uzstājās Latvijas teātru aktieri, Skroderdienu dziesmas krievu valodā izdziedāja Rīgas Krievu teātra aktieri, kā arī piedalījās pašmāju estrādes zvaigznes, piemēram, Andris Ērglis un Antra Stafecka.

Krastmalā tika aizdegti divi lielie un 15 mazie ugunskuri.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.4
Alūksne +12.8
Daugavpils +17
Saldus +14.8
Liepāja +16.2
Jelgava +14.5
Ventspils +16.2
Limbaži +14
Madona +13.3
Rēzekne +12.6
+19
+16
+15
Draugiem Facebook Twitter Google+