×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
2. novembris, 2016
Drukāt

Krastmalā uzlec uz motora pārsega un ar kāju sadauza stiklu

Ekrānšāviņš no policijas video.Ekrānšāviņš no policijas video.

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) darbinieki ar dažu stundu intervālu vienu jaunieti notvēra divreiz – pirmajā reizē par kādas automašīnas bojāšanu, bet otrajā reizē par šīs pašas automašīnas vadīšanu alkohola reibumā bez tiesībām.

Svētdien, 30.oktobrī, ap 8 no rīta RPP videonovērošanas centra darbinieki 11.novembra krastmalā pamanīja jauniešu kompāniju, kura stāvēja netālu no kādas “Mitsubishi” markas automašīnas. Kārtības sargi caur kameras aci pievērsa jauniešiem uzmanību un redzēja, kā viens no viņiem uzlec uz automašīnas motora pārsega un ar kāju iesper pa tās vējstiklu. Uz notikuma vietu nekavējoties tika nosūtīta tuvākā RPP ekipāža.

Dažus mirkļus vēlāk policisti bija klāt un sāka skaidrot notikušā apstākļus. Automašīnas bojātājs stāstīja, ka auto pieder viņa draugam, sakot, ka draugs pret viņa rīcību nekādas pretenzijas necels. Tajā pašā laikā notikuma vietā uzradās arī automašīnas īpašnieks. Viņš stāstīja, ka patiešām pazīst automašīnas bojātāju, bet ar situāciju viņš nebija apmierināts un vēlējās rakstīt iesniegumu, tādēļ uz notikuma vietu izsaukti Valsts policijas darbinieki. Sarunu laikā vizuāli bija redzams, ka jaunieši ir pamatīgā reibumā.

Vēlāk Valsts policijas darbinieki incidentā iesaistītās personas nogādāja policijas iecirknī, taču tur, skaidrojot notikušā apstākļus, automašīnas īpašnieks nolēma pieteikumu nerakstīt, sakot, ka ar draugu vienošoties par zaudējumu atlīdzību. Taču šajā brīdī jauniešu izklaides nebeidzās.

Neilgi pēc pulksten 10.00 RPP videonovērošanas centra darbinieki pamanīja, ka tā pati kompānija atgriežas pie bojātā spēkrata, taču sākumā jaunieši nekur nebrauca – vien turpināja sēdēt automašīnā. Taču vēl divas stundas vēlāk automašīna izkustējās, bet pie tās stūres sēdēja tas pats jaunietis, kurš automašīnu rīta pusē bija sabojājis.

Ņemot vērā, ka bija zināms, ka jaunieši ir alkohola reibumā, uzreiz uz notikuma vietu tika nosūtīta tuvākā ekipāža, kas tajā brīdī atradās Vecrīgā, un pāris minūtes vēlāk automašīna tika panākta. Brīdī, kad policisti pietuvojās “Mitsubishi” markas automašīnai, tās vadītājs bija pārsēdies pasažiera krēslā, cerot izbēgt no atbildības, taču tas jauno vīrieti neglāba, jo Videonovērošanas centra kamerās bija redzams, kurš bija pie stūres.

Uz notikuma vietu tika izsaukti Valsts policijas darbinieki, kuri konstatēja, ka 23 gadus vecā jaunieša izelpā ir 1,89 promiles alkohola, turklāt izrādījās, ka viņam nebija autovadītāja tiesību. Līdz ar to par automašīnas vadīšanu reibumā bez tiesībām Valsts policijā ir uzsākts kriminālprocess.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+