Pasaulē
Baltija

Kratīšana Tallinā: aiztur sabiedriskā transporta firmas vadību5


Ilustratīvs foto. Igaunija.
Ilustratīvs foto. Igaunija.
Foto – LETA/Postimees

Igaunijas policija otrdien veikusi kratīšanu Tallinas sabiedriskā transporta uzņēmumā “Tallinna Linnatranspordi” un aizturējusi četrus tā vadības pārstāvjus, kas tiek turēti aizdomās par iepirkumu procedūras pārkāpšanu un liela apmēra kukuļņemšanu, kā arī vēl trīs cilvēkus, kas nav “Tallinna Linnatranspordi” darbinieki, bet saistīti ar preču un pakalpojumu piegādi šim uzņēmumam.

Kā paziņojusi Igaunijas Ģenerālprokuratūra, izmeklēšana par lietotu autobusu iepirkuma procedūrām sākta jau 2012.gadā. Viens no aizturētajiem “Tallinna Linnatranspordi” vadītājiem tiek turēts aizdomās, ka laikā no 2012. līdz 2017.gadam kukuļos pieņēmis kopsummā divus miljonus eiro par to, lai konkursos par lietotu autobusu iegādi, kā arī preču un pakalpojumu iepirkumiem uzvarētu konkrētas kompānijas.

Kā vēsta Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR, aizturēts “Tallinna Linnatranspordi” valdes loceklis Alars Urms, autobusu transporta dienesta direktors Andress Herkels, autobusu remonta departamenta vadītājs Hanness Erbsens un viņa palīgs Jānuss Vinks. Divus no viņiem Ģenerālprokuratūra lūgs apcietināt.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Enno Tamms paziņojis, ka pirms tiesas sprieduma nevienu nevar uzskatīt par vainīgu, bet piebildis, ka uzņēmuma iekšējā audita gaitā “atklāti zināmi pārkāpumi” un valde 28.martā atzinusi, ka Jānuss Vinks jāatlaiž. “Taču notikumu gaita mūs apsteigusi. Tagad mūsu nākamie soļi būs Vinka atlaišana un darba attiecību apturēšana ar pārējiem līdz apstākļu noskaidrošanai,” viņš piebildis.

Saistītie raksti
LA.lv