×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
3. aprīlis, 2018
Drukāt

Kratīšana Tallinā: aiztur sabiedriskā transporta firmas vadību (5)

Foto - LETA/PostimeesFoto - LETA/Postimees

Ilustratīvs foto. Igaunija.

Igaunijas policija otrdien veikusi kratīšanu Tallinas sabiedriskā transporta uzņēmumā “Tallinna Linnatranspordi” un aizturējusi četrus tā vadības pārstāvjus, kas tiek turēti aizdomās par iepirkumu procedūras pārkāpšanu un liela apmēra kukuļņemšanu, kā arī vēl trīs cilvēkus, kas nav “Tallinna Linnatranspordi” darbinieki, bet saistīti ar preču un pakalpojumu piegādi šim uzņēmumam.

Kā paziņojusi Igaunijas Ģenerālprokuratūra, izmeklēšana par lietotu autobusu iepirkuma procedūrām sākta jau 2012.gadā. Viens no aizturētajiem “Tallinna Linnatranspordi” vadītājiem tiek turēts aizdomās, ka laikā no 2012. līdz 2017.gadam kukuļos pieņēmis kopsummā divus miljonus eiro par to, lai konkursos par lietotu autobusu iegādi, kā arī preču un pakalpojumu iepirkumiem uzvarētu konkrētas kompānijas.

Kā vēsta Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR, aizturēts “Tallinna Linnatranspordi” valdes loceklis Alars Urms, autobusu transporta dienesta direktors Andress Herkels, autobusu remonta departamenta vadītājs Hanness Erbsens un viņa palīgs Jānuss Vinks. Divus no viņiem Ģenerālprokuratūra lūgs apcietināt.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Enno Tamms paziņojis, ka pirms tiesas sprieduma nevienu nevar uzskatīt par vainīgu, bet piebildis, ka uzņēmuma iekšējā audita gaitā “atklāti zināmi pārkāpumi” un valde 28.martā atzinusi, ka Jānuss Vinks jāatlaiž. “Taču notikumu gaita mūs apsteigusi. Tagad mūsu nākamie soļi būs Vinka atlaišana un darba attiecību apturēšana ar pārējiem līdz apstākļu noskaidrošanai,” viņš piebildis.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kur pilseetaa pie varas komunistielji, tur zagshana, pie kam jo iipashi zagshana uz sabtransportu. Pieraadiijies gan Riigaa, gan Tallinaa.

  2. Ja Rīgas pilsētas vadība pati nebūtu korumpēta kā man ,,liekas,, tad Rīgas satiksmes vadībai jau sen vajadzētu šedēt cietumā…Jau pēc nanotehnoloģijas ūdens iepirkumiem tur visus vajadzēja kā minimums atbrīvot no darba,bet kā redzams nesēž cietumā.KNAB tikai kasās savā starpā un neprofesionāli noformē liecību izņemšanu.Tādēļ neviens korumpants nesēž.Viens pat aizbēga uz ārzemēm.Ar tādiem noziedznieku ķērājiem Latvijā ne tikai nepārstās zagt,bet visi nodokļu maksātāji vēl apmaksās šo zagļu advokātus.Naudas jau mūsu Valstī daudz varam atļauties it kā!!!!

  3. Foto gan nav šie autobusi, bet gan GO Bus reisinieki! Par to var sanākt žurnālistiem šmuce!

  4. Pie mums viss kārtībā ?!!

    • Pie mums vienmēr un visur viss kārtība …. Tikai igauni,atšķirība no mūsējiem, prot gan spiegus dučiem atmaskot, gan Gapoņenko tipa naida kurinātājus nolikt pie vietas, gan korumpantus no (gandrīz parteicos no Rīgas satiksmes) iepirkumiem atmaskot…

Draugiem Facebook Twitter Google+