Latvijā
Politika

Kratīšanai izdotais deputāts Kļaviņš aizvadījis naktī “neaizmirstamākos saulgriežus mūžā”4


Arhīva foto. Askolds Kļaviņš (foto no kreisās puses).
Arhīva foto. Askolds Kļaviņš (foto no kreisās puses).
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Papildināts ar video.

Kratīšanai izdotais Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš (ZZS) neatklāj, vai tagad kļuvis par aizdomās turēto, bet aizvadīto nakti raksturo kā “neaizmirstamākos saulgriežus mūžā”.

Kļaviņš šovakar aģentūrai LETA teica, ka nevar atklāt, vai Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki vakar veica kratīšanu viņa dzīvesvietā un automašīnā. “Nevaru jums stāstīt, esmu parakstījies, ka nestāstīšu,” norādīja deputāts.

Tāpat viņš nevarot atklāt, vai tagad kļuvis par aizdomās turēto vai personu pret kuru sākts kriminālprocess. “Es nezinu, ko es jums varu stāstīt, ko es nevaru teikt. Esmu cilvēks, kurš ir apjucis. Man bija jāparakstās, ka es neko neteikšu. Nu ja es tagad ko pateikšu, tad būs vēl lielāks noziegums,” piebilda parlamentārietis.

Kļaviņš pieļāva, ka viņam būs jāierodas liecināt KNAB. “Nu droši vien kaut kas būs jārunā”. Vaicāts, vai KNAB interese ir par transporta kompensācijām, Kļaviņš atbildēja, ka “tā laikam rakstīts masu medijos”.

“Man kā deputātam ir iespēja saņemt transporta kompensāciju un es viņu arī saņemu. Nejūtos neko īpaši pārkāpis. Ja kādam ir cits viedoklis, tad ir cits viedoklis,” viņš pauda.

Kļaviņš arī teica, ka nezinot, vai KNAB viņam aizliedzis pildīt deputāta pienākumus. “Es nezinu. Es neorientējos tajos procesos, tas jums jāprasa KNAB. Es nezinu. Es šorīt iesniedzu savu deputāta priekšlikumu Saeimas komisijai par Rīgas vēsturisko centru. Ja šis priekšlikums ir pieņemts, tad es esmu deputāts, bet ja nav pieņemts, tad neesmu,” klāstīja parlamentārietis.

Runājot par šādu notikumu gaitu, viņš pauda, ka tagad esot “politiski nogremdēts”. “Es esmu nogremdēts un miers. Vai tas izdarīts tīšām, vai netīšām, ko es par tādām lietām domāšu, tas jau man dzīvē ir vienaldzīgs,” uzsvēra parlamentārietis.

Kļaviņš arī teica, ka viņam neesot ne mazākā vēlme iedziļināties, kurš varētu būt panācis šādus notikumus. Deputāts jau iepriekš bija paziņojis, ka rudenī paredzētajās Saeimas vēlēšanās nestartēs.

“Vakar no rīta aizgāju uz Saeimas sēdi un vēl neesmu licies gulēt. Es jums varu pastāstīt to, ka man bija visneaizmirstamākie saulgrieži (vasaras saulgrieži bija vakar, kad iestājas astronomiskā vasara) manā mūžā. Vai es būšu deputāts vai nebūšu, to es jums nevaru pateikt,” viņš vēlreiz uzsvēra.

Jau ziņots, ka Saeima ceturtdienas vakarā nolēma piekrist kratīšanai deputāta dzīvesvietā, automašīnā, kratīšanas rezultātā izņemto mantu apskatei, kā arī automašīnas izņemšanai un apskatei. Pēc Saeimas sēdes Kļaviņu sagaidīja KNAB darbinieki ar kuriem viņš devās prom.

Debatēs par šo jautājumu Kļaviņš deputātiem lūdza atbalstīt kratīšanas atļaušanu, solot tiesībsargājošajām iestādēm visu parādīt un izstāstīt. Viņš pauda cerību, ka šī situācija atrisināsies.

Kļaviņš pauda pārsteigumu par šo situāciju. Reizē viņš norādīja, ka jau kādu laiku esot klīdušas baumas saistībā ar to, ka viņš ir nomainījis savu deklarēto dzīvesvietu uz Liepāju. Deputāts uzsvēra, ka Liepājā viņam ir mājas, kur viņš arī uzturas.

Savukārt KNAB ceturtdienas vakarā izplatītajā preses paziņojumā neminot deputāta vārdu, rakstīja, ka kriminālprocess sākts par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Krimināllikums par šādu noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz četriem gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Šogad 2.maijā sāktajā kriminālprocesā iegūti pietiekami pierādījumi tam, ka Saeimas deputāts, pildot deputāta pilnvaras, no 2016.gada 1.novembra līdz šā gada maijam ļaunprātīgi izmantojis dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, radot būtisku kaitējumu Saeimas budžetam, raksta KNAB.

Kriminālprocesā tiek veiktas nepieciešamās procesuālās darbības, tādēļ, lai netiktu apdraudēta tā gaita, šobrīd plašāka informācija netiks sniegta.

Saistītie raksti

Ņemot vērā KNAB paziņoto, nav precīzi skaidrs, vai izmeklēšana notiek saistībā ar iepriekš izskanējušo informāciju, ka Kļaviņš īsi pēc kļūšanas par parlamentārieti ir mainījis savu deklarēto dzīvesvietu no galvaspilsētas uz Liepāju, kas ļāvis piecas līdz sešas reizes palielināt saņemto transporta izdevumu kompensāciju.

Tāpat patlaban nav skaidrs, vai un kad KNAB deputātam piemēros kādu no šiem statusiem – aizdomās turētā statusu vai personas pret kuru sākts kriminālprocess statusu.

LA.lv