Latvijā
Kriminālziņas

Kratīšanas laikā Ērgļos izņem tūkstošiem nelegālo cigarešu0

Foto: Valsts policija

Šā gada martā Valsts policija (VP) sankcionētas kratīšanas laikā, kriminālprocesa ietvaros, Ērgļu novadā, Ērgļos atklāja un izņēma cigaretes bez akcizēto preču markām, portāls LA.lv uzzināja VP.

Apkarojot nelikumīgu akcizēto preču apriti, VP ieguva informāciju, ka Ērgļos, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju.

Lai pārbaudītu esošo informāciju, policija īstenoja operatīvo pasākumu kompleksu, kuru rezultātā 5. un 6.martā veicot septiņas kratīšanas, atklāja un izņēma 111 548 cigaretes bez Latvijas Republikas nodokļu markām.

Tika aizturēta viena persona.

Saistītie raksti

Pašlaik izmeklēšana turpinās, tiek skaidroti notikušā apstākļi, savukārt aizturētajam par minēto likumpārkāpumu draud kriminālatbildība. VP norāda, ka pašlaik aizdomās turētajam tika piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Kriminālprocesa ietvaros pieņemts lēmums par aresta uzlikšanu aizdomās turētās personas mantai.

VP atgādina, ka par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

LA.lv