×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. maijs, 2014
Drukāt

Krauliņš liek punktu trenera gaitām

foto: skcesis.lvfoto: skcesis.lv

Armands Krauliņš nolēmis likt punktu trenera karjerai, kuras pēdējos divus gadus pieredzējušais treneris aizvadīja SK “Cēsis” sieviešu basketbola komandā.

“54 gadus trenera amatā – sāk palikt nepieklājīgi daudz,” ar sev raksturīgo humora devu savu lēmumu pamato Krauliņš, vēstī SK “Cēsis” mājas lapa. “Divi gadi Cēsīs bija vieni no jaukākajiem manā karjerā, tik daudz skaistu meiteņu vienkopus apkārt vēl nebija bijis. Tāpat paldies kluba vadībai, kura radīja visus apstākļus profesionālam darbam” atzina Krauliņš.

Savu trenera karjeru Krauliņš sāka tieši kā Rīgas “Lokomotīve” sieviešu komandas treneris, 1972.gadā uzvarot Latvijas čempionātā. 1974.gadā Krauliņš kļuva par Latvijas spēcīgākās vīriešu komandas VEF galveno treneri. Vēlāk viņš bija arī Taškentas “Universitāte”, Maskavas “Dinamo”, Rīgas ASK galvenais treneris, strādājis par treneri Irākā un Kolumbijā. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas Krauliņš strādāja ar VEF un “SWH/Brocēni” komandām, pēc tam sekoja divas sezonas Doņeckas “Šahtjor” komandā Ukrainā, pēc atgriešanās mājās darbs BK “Ventspils” komandā. 2000.gadā “Ventspils” Krauliņa vadībā pirmo reizi kļuva par Latvijas čempioniem. Nākamajā LBL čempionātā atkal uzvarēja “Ventspils”, bet Krauliņš pēc šā panākuma aizgāja no galvenā trenera amata, bet vēlāk atkal atgriezās kluba sistēmā kā konsultants.

1992. un 1993.gadā Krauliņš pirmo reizi tika iecelts par Latvijas vīriešu izlases galveno treneri. 1999.gadā viņš atkal kļuva par Latvijas izlases treneri un vadīja to līdz pat 2003.gada septembrim, atkāpjoties pēc Eiropas čempionāta finālturnīra. 2004.gadā Krauliņš kļuva par Latvijas sieviešu izlases galveno treneri, tomēr 2005.gada vasarā no amata atkāpās pāris mēnešus pirms Eiropas čempionāta finālturnīra. 2005.gadā trīs mēnešus Krauliņš vadīja Maskavas “Dinamo” sieviešu komandu, kā arī pusi sezonas – Kurskas “Dinamo” vienību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+