Mobilā versija
+1.8°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Kravā ceļojošs “zaķis” sabojā šokolādes trifeles 102 000 eiro vērtībā (3)

Foto - Gazeta.ruFoto - Gazeta.ru

Kopš šī gada sākuma sabiedrība BALTA (PZU grupa) ir saņēmusi trīs pieteikumus par nelegālajiem “bezbiļetniekiem”, kuri, paslepus ceļojot kravu nodalījumos, ir sabojājuši kravas saturu.

Kā informē apdrošināšanas sabiedrībā, visos gadījumos kravas pārvadītāji bija devušies uz Lielbritāniju, kur bija plānota kravas nodošana. Tomēr, atklājot nelegālo ceļotāju “viesošanos” kravas nodalījumā, visbiežāk nākas utilizēt visu kravas saturu, tādējādi radot ievērojamus zaudējumus. Piemēram, par sabradātu piena šokolādes trifeļu kravu BALTA saņēmusi līdz šim lielāko atlīdzības izmaksas pieteikumu kravu pārvadātāju atbildības apdrošināšanas pakalpojuma vēsturē – vairāk nekā 100 000 eiro.

BALTA atlīdzību pieteikumi rāda, ka nelegālie robežšķērsotāji turpina izmantot jebkuru iespēju, lai slepus aizceļotu uz citām valstīm. Par vienu no iecienītākajiem robežas šķērsošanas veidiem ir kļuvusi ceļošana kravas nodalījumos, savukārt populārākais galamērķis ir Lielbritānija. BALTA šī gada laikā saskārusies ar trīs šādiem gadījumiem, kuros “bezbiļetnieki” bija ielīduši augļu, šokolādes trifeļu, kā arī minerālūdens kravās. Kopumā par visām šīm utilizētajām kravām atlīdzībās pieteikti vairāk nekā 125 000 eiro.

“Nelegālo ceļotāju slepenā “viesošanās” kravās ir nepatīkams starpgadījums gan kravas īpašniekiem, gan pārvadītājiem, gan arī tās saņēmējiem. Visbiežāk šādos gadījumos preces saņēmējs visu kravu utilizē, neskatoties uz to, vai tā visa ir bojāta vai ne. Līdz ar to šādi gadījumi rada ne tikai finansiālus zaudējumus visām pusēm, bet arī neuzticību kravas pārvadītājiem, tādējādi samazinot pasūtītāja vērtējumu par konkrēto pārvadātāju uzņēmumu,” norāda BALTA tehniskais direktors Uldis Dzintars.

Atskatoties uz BALTA klientu pieredzi, nākas secināt – nelegālie ceļotāji pārsvarā cenšas iekļūt tieši pārtikas kravās, lai “ceļojuma” laikā būtu, no kā pārtikt. Tomēr nav izslēgts, ka nelegālie robežšķērsotāji mēģina iekļūt jebkāda veida kravās, galvenais, lai tiktu sasniegts iekārotais galamērķis, kurš visbiežāk ir tieši Lielbritānija.

Lai mazinātu risku, kad kravā “ceļo” nelegālie robežšķērsotāji, apdrošinātājs BALTA kravu pārvadātājiem iesaka piekabes aprīkot ar drošības sistēmām: piekaramajām atslēgām, kontakta sensoriem durvju atvēršanā, savienot durvju atvēršanas sensoru ar transportlīdzekļa signāltauri, iebūvēt slēptos slēdžus durvju atvēršanai, izmantot plombas, tentiem pievienot stiprināto tērauda sietu, lai izvairītos no trešo personu iekļūšanas piekabē.

Tāpat jāpārbauda transportlīdzekli un piekabi, kā arī drošības sistēmas pēc katras apstāšanās reizes. Šo informāciju jāfiksē kontrolsarakstā.

Ieteicams novietot automašīnu stāvvietā tuvu citiem transportlīdzekļiem un tā, lai aizmugurējās durvis būtu pret sienu vai citu transportlīdzekli, tādējādi aizsargājot kravas telpu; pēc iespējas izvairīties no atpūtas veikšanas pie Eiropas ostu pilsētām (vai 50 kilometru rādiusā ap tām), no kurām dodaties uz Lielbritāniju. Ostu pilsētas un to apkārtne ir paaugstināta riska zona, kur nelegālie ceļotāji mēģina iekļūt kravas nodalījumā.

Pārvadājumiem uz Lielbritāniju jāpievērš pastiprināta uzmanība augstā nelegālo “ceļabiedru” iekļūšanas riska dēļ. Atbilstoši Lielbritānijas likumdošanai pārvadātājs (šoferis vai īpašnieks) var tikt sodīts ar maksājumu – divi tūkstoši mārciņu par katru kravas nodalījumā atrasto imigrantu.

Pēc iespējas vairāk sadarboties ar Lielbritānijas varas iestādēm. Ieteicams faktu, ka nelegālie ceļotāji ir kravās, konstatēt pašam pārvadātājam, nevis Lielbritānijas varas iestādēm, jo tas var samazināt soda apmēru.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nāc un lien tik iekšā ! Japaskatās kā tiek aiztaisīta ,blombēta un protams arī kontrolēta krava transportēšanas laikā. Tā pat ielīst bez prāva čungura devas neizdosies……..

  2. Patīkami ielikt kluci pūres trifelēs.Un nevar nemaz atšķirt.

  3. Atpūtas veikšana Atbildēt

    Lūk tā ir stila tīrība!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+