×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
6. maijs, 2015
Drukāt

Kravalis turpinās pildīt Muitas pārvaldes direktora pienākumus

Foto: LETAFoto: LETA

Tālis Kravalis

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores vietnieks muitas jomā, Muitas pārvaldes direktors Tālis Kravalis turpinās pildīt līdzšinējos pienākumus, aģentūrai LETA apstiprināja Finanšu ministrijā (FM).

FM nekomentē, kādēļ Ukrainas valdība Kravalim nav piedāvājusi šīs valsts Muitas pārvaldes direktora amatu.

Kā ziņots, finanšu ministrs Jānis Reirs (V) iepriekš sacīja, ka Ukrainas valdības pārstāvji viņu uzrunājuši ar lūgumu ieteikt Latvijas kandidatūru Ukrainas galvenā muitas vadītāja amatam. Pēc konsultācijām ar Valsts ieņēmuma dienesta (VID) vadītāju Ināru Pētersoni kā iespējamo kandidātu nolemts virzīt Kravali. Finanšu ministrs iepriekš pauda pārliecību, ka Kravalis ir viens no nopietnākajiem Ukrainas muitas vadītāja amata pretendentiem.

Kā skaidro FM pārstāvji, šā gada marta sākumā Kravalis devās darba vizītē uz Ukrainu, lai apspriestu aktuālos jautājumus par iespējamo Latvijas palīdzību Ukrainai muitas jomā. Ukrainai virzībā uz integrāciju Eiropas Savienībā (ES) ir būtisks citu ES valstu atbalsts, tāpēc tika uzrunāta gan Latvijas nodokļu un muitas administrācija, gan arī Lietuvas un Igaunijas administrācijas, lai mēs dalītos savā nesenajā pieredzē saistībā ar integrāciju ES.

“Esam gatavi sniegt atbalstu Ukrainas kolēģiem, ja viņi izteiks tādu vēlmi, varam piedāvāt gan savus ekspertus, gan cita veida strukturālo reformu pieredzi,” atzina ministrijā.

To, kā noritējušas sarunas Kijevā starp Ukrainas valdības pārstāvjiem un Kravali, FM nekomentēja.

Tajā pašā laikā ministrijā atzina, ka patlaban Kravalis turpina pildīt savus amata pienākumus un finanšu ministra Jāņa Reira (V) dienaskārtībā nav plānota Muitas pārvaldes vadības maiņa.

Kā ziņots, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” Kravalis sacīja, ka sarežģītajā situācijā nonākusī Ukraina, meklējot ES atbalstu savām reformām, tostarp muitā, uzrunājusi Baltijas valstu valdības dalīties savā pieredzē.

Taču neesot runa par to, ka viņš vai kāds cits varētu braukt un vadīt Ukrainas muitas dienestu. Pēc Kravaļa rīcībā esošās informācijas Ukrainas valdība nesen amatos jau apstiprinājusi ieņēmumu dienesta un muitas vadītājus.

Kā ziņots, Kravalis tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem lieciniekiem krimināllietā, kurā par kukuļdošanu apsūdzēta ilggadējā VID amatpersona Vladimirs Vaškevičs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+