Mobilā versija
-2.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
3. maijs, 2014
Drukāt

Kravu ievešana Krievijā būtiski sadārdzinājusies

Foto-LETAFoto-LETA

Patlaban pārvadātājiem nav problēmu noformēt kravas ievešanai Krievijā uz Latvijas robežas, tomēr, ņemot vērā, ka jāiegādājas papildu Krievijas garantijas, dokumentu noformēšana ir sadārdzinājusies – nereti pat līdz divām reizēm, norāda asociācijas “Latvijas auto” prezidents Valdis Trēziņš.

Līdz Krievijas robežai pārvadātāji tagad braucot ar TIR karneti, bet tad jāiegādājas Krievijas nacionālās garantijas, kas papildus izmaksā 60-70 eiro. Iepriekš ar vienu TIR karnetes dokumentu varēja izbraukāt visu Krieviju. Bizness no tā zaudē, secina Trēziņš. Daļu šīs summas sedzot kravu saņēmējs, līdz ar to tas vairāk esot traumējoši Krievijas ekonomikai. Vienlaikus tas negatīvi ietekmējot arī pārvadātājus, lai gan “mirstamais iemesls” tas neesot. Trēziņš secina, ka vismaz puse no pārvadājumiem kļuvuši krietni dārgāki.

Kā ziņots, Krievijā joprojām tiek likti šķēršļi, lai nevarētu pilnvērtīgi izmantot TIR karnešu sistēmu. Krievijas puses sniegtās garantijas sadārdzina transportēšanu, turklāt paildzina procedūras.

Augstas Krievijas amatpersonas ir paziņojušas, ka TIR karnešu sistēmu jāļauj izmantot līdz 1.jūlijam, tomēr joprojām uz robežas tiek prasītas papildu garantijas.

No pagājušā gada 19.novembra pārvadātāji vairs nevar izmantot TIR karneti kā galvojuma dokumentu tranzīta kravu nogādāšanai Krievijā, savukārt no 1.decembra šāds ierobežojums stājās spēkā visā Krievijas teritorijā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+