Latvijā
Sabiedrība

Kredīta dēļ zaudēja visu: Valdis tagad dzīvo teltī Olaines mežos 20

Ekrānšāviņi no video portālā “skaties.lv”.

Olaines novada “Dāvi”, 829. meža kvartāls, – tāda ir Valda adrese jau otro mēnesi. Vīrietis ceturto gadu ir bez pastāvīgas dzīvesvietas, pagaidām par savām mājām sauc valstij piederošo mežu, par Valda stāstu vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Vīrietis ceļmalā bija izlicis plakātu – ”Mani izmeta mežā. Ja tev ir kas lieks, nemet ārā, atstāj šeit.” Vēstījumam gan nebija lemts ilgi atrasties ceļmalā, jo jau nākamajā naktī tas tika nozagts.

“Mans brālis paņēma kredītu, pēc tam ar bankas starpniecību tas tika pārdots. Mūsu vienošanās paredzēja, ka man būs īres līgums uz 40 gadiem, bet viņam būs īpašumtiesības. Juristi teica, ka mani nevar izmest no mājām, tiesa to tomēr izdarīja.”

2014. gadā Valdis vērsās pašvaldības sociālajā dienestā pēc palīdzības, viņa juridiskais statuss neļāva piešķirt trūcīgā statusu, līdz ar to nepienācās pabalsts. Viņam ar iesniegumu jāvēršas pašvaldībā, tad, iespējams, dome lemtu par dzīvojamās platības piešķiršanu.

Vīrieti mežā apraudzījuši Olaines pašvaldības policisti, kuri saņēma zvanus no pagasta iedzīvotājiem. Ņemot vērā, ka Valdis nav izsludināts meklēšanā, tad likumsargiem nebija iemesla viņu aizturēt. Vīrietim piedāvāta palīdzība, taču viņš no tās atteicies.

LA.lv