×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
20. jūnijs, 2017
Drukāt

Kredīta dēļ zaudēja visu: Valdis tagad dzīvo teltī Olaines mežos (20)

Ekrānšāviņi no video portālā "skaties.lv".Ekrānšāviņi no video portālā "skaties.lv".

Olaines novada “Dāvi”, 829. meža kvartāls, – tāda ir Valda adrese jau otro mēnesi. Vīrietis ceturto gadu ir bez pastāvīgas dzīvesvietas, pagaidām par savām mājām sauc valstij piederošo mežu, par Valda stāstu vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Vīrietis ceļmalā bija izlicis plakātu – ”Mani izmeta mežā. Ja tev ir kas lieks, nemet ārā, atstāj šeit.” Vēstījumam gan nebija lemts ilgi atrasties ceļmalā, jo jau nākamajā naktī tas tika nozagts.

“Mans brālis paņēma kredītu, pēc tam ar bankas starpniecību tas tika pārdots. Mūsu vienošanās paredzēja, ka man būs īres līgums uz 40 gadiem, bet viņam būs īpašumtiesības. Juristi teica, ka mani nevar izmest no mājām, tiesa to tomēr izdarīja.”

2014. gadā Valdis vērsās pašvaldības sociālajā dienestā pēc palīdzības, viņa juridiskais statuss neļāva piešķirt trūcīgā statusu, līdz ar to nepienācās pabalsts. Viņam ar iesniegumu jāvēršas pašvaldībā, tad, iespējams, dome lemtu par dzīvojamās platības piešķiršanu.

Vīrieti mežā apraudzījuši Olaines pašvaldības policisti, kuri saņēma zvanus no pagasta iedzīvotājiem. Ņemot vērā, ka Valdis nav izsludināts meklēšanā, tad likumsargiem nebija iemesla viņu aizturēt. Vīrietim piedāvāta palīdzība, taču viņš no tās atteicies.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. BRĀLIS…. NEKAS NAV TRAKĀKS PAR PAŠU RADIEM UN VIŅU MANTRAUSĪBU! MANTRAUSIS IES PĀRI LĪĶIEM UN RADI TE PIE VIENAS VIETAS! BRĀLIS…. JĀ??????? BRĀLIS…. IZDZIMTENIS NEVIS BRĀLIS! NU NEZ VAI BANKAS TIK VAINĪGAS, JO KAS LIKA ŅEMT KREDĪTU? CILVĒKI ATRADUŠI DOMĀT?!

 2. Ar svešu cilvēku ir labāk nekā ar radinieku….Dēļ kredītiem daudz cilvēku iet bojā,bet bankas tik pelna uz ļaužu nelaimēm!

 3. Vai tiešām nav neviena līdzcilvēka,kas iedotu kādu stūrīti telpas kur pagaidām palikt?

 4. Valdība strādā banku interesēs. Viss skaidrs

 5. vienotības slavētais kapitālisms

 6. Kārtējais “veiksmes stāsts”, atliek uzrakstīt un publicēt…

 7. Duraks paņem kredītu,nespēj atdot,sajūk prātā,strādāt neiet,dzīvo mežā. Darbaspējīgs,psihiski slims vīrietis!

 8. un tādas lietas notiek miera laikā un vēl civilizētā valstī???

  • Kas tieši? Ja domā psihiskus traucējumu rašanos cilvēkam, tad tas notiek visās valstīs un visos laikos. Cilvēkam nevar palīdzēt, ja viņš to nevēlas.

  • Kas tad notiek? Visās valstīs ņem kredītus,visās kādi neveiksminieki tos kredītus “palaiž vējā” un nespēj atdot.Bankas kā atmaksu paņem māju,visur tā. Kredīta ņēmējs sāk strādāt algotu darbu un īrē kādu lētu mitekli un maksā vēl atlikušo parādu. Ja kād to nedara tad dzīvo zem tilta ,tā vismaz siltākajās zemēs ,nu Latvijā mežā teltī (zemnīcā). Ja invalīds ,tad valsts iekārto pansionātā un mēs nodokļu maksātāji viņu uzturam. Kāpēc komentētājs nicīgi raksta par mūsu valsti ,ne par kredīta ņēmāju un izšķērdētāju.

   • netiesā citus, jo arī tevi tiesās! Atbildēt

    Kur ta viņš to kredītu izšķērdēja? Kāpēc visu pazaudēja? Cik jūs naski nosodīt cilvēku, kuru piemeklējusi nelaime. Pēc raksta varēja saprast, ka viņš kļuvis par upuri krāpniekiem-shēmotājiem – “Mans brālis paņēma kredītu, pēc tam ar bankas starpniecību tas tika pārdots. Mūsu vienošanās paredzēja, ka man būs īres līgums uz 40 gadiem, bet viņam būs īpašumtiesības. Juristi teica, ka mani nevar izmest no mājām, tiesa to tomēr izdarīja.”

    • Tajā rakstā ir pārāk maz informācijas, lai kaut ko vispār varētu saprast.Ne pārāk kvalitatīva žurnālistika.

   • Cik skaisti! Vai ne! Nav ko, mīļie, krāsot visu rozā krāsā! Nez kāpēc agrāk tā nenotika, visi bija nodrošināti ar mitekļiem, par ko maksāja kapeikas, nebija pamestu graustu un tukšu savrupmāju. Tas viss būtu jābūt vēl visiem atmiņā.tas nebija tik sen. Arī kredītus nevajadzēja nevienam aizņemties, arī bankas tā masveidā nebankrotēja. Kādreiz, jā ir bijusi brīvā Latvija, kad visi apmēram dzīvoja vienlīdz labi, tagad pār visu valda nauda un vara. Diemžēl!

    • Pirmkārt jau par savu rīcību ir jāuzņemas atbildība. Bet ne par to šoreiz…
     Tie laiki, ko pieminiet ir Padomju laiki, kur tiešām visiem visa kā bija gana! Bet te jau lielākā daļa kļuvusi par tādiem rusofobiem, ka nedrīkst pat atcerēties šos laikus. Brēc par kaut kādu pseidoneatkarību!!! Kas tā par neatkarību? Neatkarība no ražošanas, neatkarība no labklājīgas un plaukstošas nākotnes, neatkarība no darba un ienākumiem? No kā neatkarību esam ieguvuši? Un tas, ka ES un ASV mums diktē KUR, KAD, CIK un AR KO jums šķiet neatkarība!? Lūk arī tādas pseidoneatkarības produkts, kuram jādzīvo mežā… Tā tik turpināt! Turpināt balsot par tiem murmuļiem, kas izzog to pašu neko, kas vēl palicis Latvijā un drīz arī mums pašiem būs jādzīvo mežā teltī.

    • Bijām gan apgādāti ar mitekļiem: norma 3 kvadrātmetri uz dvēseli, ja tev vajag vairāk- brauc strādāt uz BAMu. Tad kādā Sibīrijas miestā tev iedos vietu kopmītnē.

    • Latvietim neviens dzīvokli ar labierīcībām tāpat nedeva! Latvieši dzīvoja pārsvarā pussagruvušas pirmskara laika mājās ar krāsns apkuri un sauso tualeti.
     Kas tad dzīvoja labi? Cik daudzi vispār varēja atļauties tādu ekstru, kā auto? Šodien auto ir katram otrajam, padomijā katram 10…
     Prasības pret dzīvi bija mazākas, cilvēks neko nebija redzējis un līdz ar to neko nevajadzēja.

    • Latvietim neviens dzīvokli ar labierīcībām tāpat nedeva! Latvieši dzīvoja pārsvarā pussagruvušas pirmskara laika mājās ar krāsns apkuri un sauso tualeti.
     Kas tad dzīvoja labi? Cik daudzi vispār varēja atļauties tādu ekstru, kā auto? Šodien auto ir katram otrajam, padomijā katram 10…
     Prasības pret dzīvi bija mazākas, cilvēks neko nebija redzējis un līdz ar to neko nevajadzēja.

     • Va vellos-nez kas bija tie latvieši,kuri saņēma dzīvokļus tolaik jaunuzceltajās mājās,ko vēlāk,jau latvijas laikā,privatizēja,lai pēc tam ieķīlātu banka un pazaudētu….

Draugiem Facebook Twitter Google+