×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2014
Drukāt

Kredītiem lauksaimniecības zemes iegādei papildus piešķir 10 miljonus eiro

Foto: LETAFoto: LETA

Ziemāju lauks Tērvetes novadā pērn decembrī.

Valdība otrdien papildus piešķīra 10 miljonus eiro zemes iegādes programmai lauksaimnieciskās produkcijas ražošanai. Tādējādi šim mērķim paredzētā kopsumma sasniegusi 24,2 miljonus eiro, portālu “LA.lv” informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

“2013.gada otrajā pusgadā lauksaimnieku interese par zemes iegādes programmu tikai palielinājās. Tas mani ļoti gandarī, jo ar šās programmas palīdzību lauksaimnieki savā īpašumā iegūst zemi, kas jau ir vai turpmāk būs iesaistīta lauksaimnieciskās produkcijas ražošanā. Šodien papildus piešķirtie 10 miljoni eiro lauksaimniekiem zemes iegādes programmā būs pieejami līdz 2014. gada 30.jūnijam,” skaidro zemkopības ministre Laimdota Straujuma (V).

Līdz šim zemes kreditēšanas programmā bija pieejami 14,2 miljoni eiro, no tiem līdz šā gada 15.janvārim rezervēti 12,6 miljoni eiro kopumā 260 aizdevumu piešķiršanai zemniekiem lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei lauksaimnieciskās produkcijas ražošanai.

Par apstiprināto aizdevumu summu plānots iegādāties kopumā 7155 hektārus lauksaimniecības zemes. Iegādājamo zemes platību vidējā tirgus vērtība ir 1763 eiro par hektāru. Pārsvarā lauksaimnieki vēlas iegādāties savā īpašumā līdz šim nomāto zemi, skaidro ZM.
Līdz šim apstiprināto aizdevumu summas bija no 2846 eiro līdz 295 104 eiro. Aizdevumu termiņi ir robežās no 3 līdz 20 gadiem, vidējais aizdevumu termiņš – 15,6 gadi. Aizdevumu sadalījums pa reģioniem: Zemgale – 84, Kurzeme – 79, Vidzeme – 44, Latgale – 26 un Rīgas reģions – 27.

Pamatā aizdevumiem piesakās nelielas saimniecības – atbilstoši mazo un vidējo uzņēmumu definīcijai – tās ir mikro saimniecības. 191 saimniecībā (no 228) strādā viens līdz trīs darbinieki, kas ir ģimenes locekļi. Tikai deviņas saimniecības ir tādas, kurās darbinieku skaits pārsniedz desmit cilvēkus un kur gada apgrozījums ir lielāks par diviem miljoniem eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+