×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
26. marts, 2015
Drukāt

Kreicburgā dzimušā “Titānika” pasažiera dzīvesstāsts (2)

Valda Semjonova fotoValda Semjonova foto

Starp pasažieriem, kuri 1912. gadā ceļoja no Sauthemptonas uz Ņujorku ar prāmi “Titāniks” tā pirmajā un vienīgajā reisā, bija arī kāds Latvijas teritorijā dzimis vīrietis vārdā Neitans Goldsmits (ap 1871.-1912).

Tā kā radās neskaidrības par kādreizējā Kreicburgas iedzīvotāja likteni, veicām nelielu izpēti, kuras rezultātā noskaidrojās, ka nelaimīgajā braucienā viņš gājis bojā.

Goldsmita dzīvei pirms trim gadiem pievērsies ebreju portāls “Forward“. Tas 2012. gadā pārpublicējis acīmredzot kādā Filadelfijas laikrakstā simt gadus agrāk iespiestu materiālu, kas vēstīja par Goldsmitu ģimenes likteni.

Goldsmits dzimis 1871. gadā Kreicburgā – mūsdienu Krustpils teritorijā. 1907. gadā viņš ar ģimeni bija ieradies ASV, bet divus gadus pirms nelaimīgā ceļojuma ar “Titāniku” viņš bija aizceļojis no Filadelfijas, kur dzīvoja kopā ar sievu Sāru un diviem bērniem, uz Johannesburgu Dienvidāfrikā, kur strādājis par kurpnieku. No turienes viņš ik pirmdienu sūtījis sievai iztikas līdzekļus, taču 1912. gadā atrakstījis, ka izlēmis atgriezties mājās Filadelfijā.

Aptuveni nedēļu pirms nelaimīgā ceļojuma viņš atrakstījis ģimenei, ka ieradīsies ar kuģi, ko sauc par Titāniku, bet pēdējā vēstulē, kas pienāca dienu pirms katastrofas, bija rakstīts, ka streika dēļ viņam nāksies vispirms ar Titāniku ceļot uz Ņujorku.

Pēc nelaimes ziņas saņemšanas ģimene kritusi izmisumā, īpaši tādēļ, ka viens no bērniem – katastrofas brīdī, kā var saprast, viņiem bija 4 un 11 gadi – bija slims, un ģimenei trūka jebkādu iztikas līdzekļu.

Tādējādi diemžēl nav zināms arī, kas noticis ar Goldsmita ģimeni. Savukārt visus, kuriem ir informācija par Nātana Goldsmita iespējamiem tuviniekiem, izstādes organizētāji lūdz zvanīt Antrai Savlevičai, kuras tālrunis ir 26 422 891.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nesaprotu kā no Johannesburgas varēja ar Titanik-u nokļūt Ņujorkā?

  2. trīs latvieši – es, Haims un vēl viens žīds no Krustpils.

Draugiem Facebook Twitter Google+