Kultūra
Mūzika

Kreiļu vijole Šlujevam un trīsritenis Ūdrītim – fonds “Līdzskaņa” gadu sācis produktīvi0

Publicitātes foto, Collage made with FotoJet

“Fonds Līdzskaņa” šo gadu iesācis produktīvi – vijolniekam Aleksandram Šlujevam sarūpēta kreiļu vijole, mūziķim Rolandam Balodim-Ūdrim īpaši pielāgots trīsritenis, savākti ziedojumi Sondras Zaļupes ārstniecībai un citām vajadzībām, informē fonda komunikāciju pārstāve Agita Salmiņa.

Jau ziņots, ka pagājušā gada novembrī Latvijā iecienītais blūmīzerists Aleksandrs Šlujevs negadījumā zaudēja trīs pirkstus. Tika veikta sarežģīta mikroķirurģiska operācija un ar “Fonda Līdzskaņa” atbalstu nodrošināta rehabilitācija, pēc kuras abi kreisās rokas pirksti atguva kustību spēju. “Domāju, ka būs nepieciešamas regulāras nodarbības vismaz divu gadu garumā, lai sasniegtu tādu līmeni, lai varētu atgriezties uz skatuves. Taču, jo vairāk trenējos, jo labāki ir rezultāti un domāju, ka viss izdosies,” komentē Aleksandrs.

Lai arī mūziķa Rolanda Baloža-Ūdra atveseļošanās procesā vēl ir daudz izaicinājumu, viņa veselības stāvoklis lēnām uzlabojas un jau šajā vasarā viņš varēs pārvietoties ar īpaši pielāgotu velosipēdu, kas būs vērā ņemams palīgs ikdienā. “Šo gadu laikā apstiprinājies, ka trīsritenis nav tikai palīglīdzeklis fiziskām aktivitātēm, bet ir arī nebeidzams prieka avots, kas sniedz motivāciju un tas rehabilitācijas procesā ir jo īpaši svarīgi,” stāsta sociālās uzņēmējdarbības uzņēmuma “Hopp” pārstāve Madara Makare.

Saņemot ziņu par komponista Riharda Zaļupes sievas, mūzikas producentes Sondras Zaļupes veselības problēmām, arī “Fonds Līdzskaņa” iesaistījās viņas ārstniecības procesam nepieciešamo līdzekļu vākšanā, šogad pirmo reizi sadarbojoties ar “Zelta Mikrofonu”, kas rezultējās ar 3500 eiro lielu ziedojumu. Proti, katra nominācijas Alfas Gada dziesma laureātam veltītā balss tika ieskaitīta kā ziedojums mūziķu atbalstam, šim mērķim iegūto naudas balvu ziedoja arī tajā uzvarējusī muzikālā apvienība “Bermudu divstūris”. Papildus tam balsojuma laikā tika atvērts ziedojumu tālrunis.

Saistītie raksti

Latvijas radiostacijās tiek atskaņots “Fonda Līdzskaņa” radošajā nometnē radītais skaņdarbs “Pirms”, kas tapa ar cēlu mērķi – visus par tā atskaņošanu gūtos ienākumus veltīt grūtībās nonākušajiem mūziķiem. Un tas nav vienīgais iecerētais skaņdarbs – arī šogad mūziķi cēla mērķa vārdā no 13. līdz 17. augustam apvienosies radošajā nometnē Iecavas novada “Melnmeķos”. Nometnes mērķis ir sniegt emocionālu un praktisku palīdzību mūziķiem, kurus ir piemeklējušas dažāda rakstura veselības problēmas, sekmēt šo mūziķu pašnoteikšanos un uzdrīkstēšanos radīt, tādējādi palīdzot viņiem atgriezties muzikālajā vidē. Nometnes laikā mūziķi un viņu draugi, savstarpēji kontaktējoties, daloties pieredzē un darbojoties radošajās darbnīcās, radīs jaunus skaņdarbus, lai palīdzētu kolēģiem atveseļoties.

Lai nometnes gaitā mūziķiem tiktu nodrošināti nepieciešamie medicīniskie un sadzīviskie apstākļi, tās rīkotāji aicina sabiedrību atbalstīt nometnes norises.

LA.lv