Sports
Ziemas sports

Kreipāns izrāda Phjončhanas komentētāju kabīni0

Ekrānšāviņš

Sporta žurnālists un Latvijas Televīzijas komentētājs Anatolijs Kreipāns, kurš šobrīd strādā Korejā notiekošajās Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, “Sporta studijas” žurnālistam izrādījis, kādas jaunākās tehnoloģijas viņš izmanto savā ikdienas darbā – komentētāju kabīnē.

“Šeit notiek darbs! Šeit ir komentētāju kabīne, kas ir maziņa, bet pietiekami ērta un silta, kas ne vienmēr tā notiek ziemas Olimpiskajās spēlēs, bieži vien arī vasaras spēlēs. Te ir pieejami kanāli, kas ir uz visu pasauli pieejami. Šeit ir dators ar visu olimpisko programmu, un tam man jāpievēršas visu laiku – ir kaut kas jāmeklē visu laiku, lai kaut ko redzētu. Cik es esmu dzirdējis no kolēģiem biatlonā, nevienam nepatīk šis jaunievedums. Kāpēc tas tāds ir? Grūti pateikt! Tās ir jaunās tehnoloģijas,” vaļsirdīgi stāsta Kreipāns. “Gan jau līdz Olimpisko spēļu beigām mēs piešausimies! Katrā ziņā tas prasa lielu uzmanību, lai kaut ko nepalaistu garām,” viņš optimistiski saka.

Saistītie raksti

Pirmo reizi, kopš viņš strādā Olimpiskajās spēlēs, esot iespējams ērti iegūt jebkura sportista biogrāfiju. Turklāt par lielākajām sporta slavenībām šis informācijas apjoms ir krietni lielāks nekā par iesācējiem. “Saliekot to visu kopā ar to, kas man pašam ir, sanāk visai interesanti. Protams, arī tas viss prasa laiku, novēršanos. Par galvenajiem favorītiem tas varbūt nav tik aktuāli, taču noder tad, ja pēkšņi šajās spēlēs parādījies kāds pilnīgi jauns debetants, par ko es pilnīgi neko nezinu. Piemēram, tāds Deniss Spicovs krieviem, kas ir olimpiskais debitants – es par viņu nezinu pilnīgi neko! Tad es uzreiz varu apskatīties, ko viņš ir izdarījis, kur viņš ir trenējies. Tas man palīdz pasākuma gaitā kaut ko vairāk uzzināt un pastāstīt skatītājiem,” klāsta Kreipāns.

Tāpat labi zināmais sporta komentētājs atzīst, ka spēļu gaitā bieži vien aizmirst par televīzijas reklāmas pauzēm. Kreipāns labprāt gribētu, lai komentētāju kabīnē viņam būtu mazliet lielāks galds, jo pašam esot līdzi diezgan daudz “sagataves” materiālu.  Jautāts, vai viņš ir “noķēris” to īpašo Olimpisko spēļu sajūtu, Kreipāns atteica: “Atklāti sakot man grūti pateikt…Jo vairāk ieies tajā sacensību ritmā, jo vairāk noķers! Tas aukstais vējš to man droši vien ir piebremzējis. Neņemot vērā to, ka jāpiešaujas pie jaunās olimpisko spēļu programmas, būs jāpielāgojas tai un tam servisam, kas tiek piedāvāts.”

 

LA.lv