×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. jūnijs, 2014
Drukāt

Monika Zīle: Kaut šāvienu troksni nedzirdam, karš notiek arī pie mums (11)

Foto - LETAFoto - LETA

"Nepilsoņu kongresa" iniciators Jurijs Aleksejevs piedalās debatēs Nepilsoņu kongresa dibināšanas sapulcē viesnīcā "Islande".

Drīz pēc Krimas anektēšanas Krievijas Valsts domes sēdē no tribīnes kaunināja uz vienas rokas pirkstiem skaitāmos masu saziņas līdzekļus (piemēram, televīzijas kanālu “Doždj”), kas atļāvās kritiski vērtēt militāro iejaukšanos Ukrainā. Vairāki deputāti vispārējai ideoloģijai nepakļāvušos dēvēja par “piekto kolonnu” un lika saprast, ka dzīves tai nebūs. Līdztekus atkritēju gānīšanai Krievijas prezidents pasniedza dažādas pakāpes apbalvojumus 300 žurnālistiem “par operatīvu valstij aktuālas un lojālas informācijas sagatavošanu un izplatīšanu sabiedrībā”. Atzinības saņēmušo skaitā pārsvarā ir Maskavā bāzēto elektronisko masu informācijas līdzekļu darbinieki, jo tālrāde un radio visefektīvāk sasniedz auditoriju un ātrāk iedarbojas vēlamajā veidā. Protams, minētajā apbalvoto sarakstā nevienu Latvijas valstspiederīgo neatradīsim. Lai gan medaļas pelnījuši noteikti jūtas Nepilsoņu kongresa spices cilvēki, kas austrumu kaimiņzemes valdošajiem politiķiem tuvas idejas pauž visos iespējamos veidos, aktīvi žultainais blogeris Juris Aļeksejevs, krievu valodas uztiepšanas caursitēju komanda, pulciņš humanitāro zinātņu druvā iesakņojošos un politikas analītiķes tēlojošu dāmu, kā arī laikraksts “Vesti segodņa”. Jau šā izdevuma titullapa visai maz liecina par piederību Latvijai – pirmkārt tiek apkalpots Krievijas un tās prezidenta imidžs un aprakstītas šausmas, ko Ukrainas austrumos organizējot pati Kijeva.

Latvijā, paldies Dievam, nešauj un nespridzina. Tomēr būs naivi apgalvot, ka dzīvojam mīļā mierā. Arī pie mums katru dienu notiek karš – kreisie radikāļi, kurus spārnojuši Krimas paņemšanas laikā skandētie Krievijas politiķu solījumi steigties palīgā tautiešiem visā pasaulē, liekas, ieguvuši otro elpu savā informatīvās frontes līnijā un ar dubļu lādiņiem mūsu valsts sejas virzienā neskopojas. Būs par daudz goda citēt Gapoņenko, Zeļcermanu, Krivcovu, Procevsku un vēl virkni autoru, kas nebaidās atklāti uzvesties kā “piektā kolonna”. Jo te taču nav Krievija, kur valdīšanai netīkama mutes palaišana maksā dārgi. Latvijā drošības iestādes ap valstij naidīgajiem, sabiedrības šķeltniekiem un nemieru musinātājiem staigā baltos cimdos. Patiesībā pieskata, lai viņiem ne mats no galvas nenokrīt.

Mums visiem par laimi, “kreisās frontes” karavīri slimo ar to pašu sērgu, kas jau kopš valsts neatkarības atgūšanas moka politikas labējo spārnu, – nespēju atsacīties no ģenerāļa goda savā partijā un apvienoties, jo katrs “boss” vēlas komandēt parādi. Tomēr nav šaubu, ka pirms Saeimas vēlēšanām daļa kreiso sadosies rokās, lai iekļūtu parlamentā, un viņiem tas izdosies, ja koalīcijas partneri turpinās apmainīties vāji slēptiem asumiem un spēlēt kariņus. Tie, pēc labākajām tradīcijām, ir latvisko masu saziņas līdzekļu dienišķā maizīte – žurnālisti modri pieskata, lai garām lidojošs zvirbulis nepaķer drupačiņu, no kuras var iznākt kumoss ar aizdomu garšu un skandāla aromātu. Lai kādas pretrunas valdītu kreisajā frontē – domstarpību, ticiet man, tur netrūkst! –, 
krievvalodīgie mediji ļauj tām kūsāt politiskā grāpīša iekšpusē un tikai ļoti retos gadījumos nolemj pamanīt garaiņus. Tajā flangā savējos nesit. Nuja, tagad nonākam pie vārda brīvības, sabiedrības tiesībām zināt, notikumu caurspīdīguma un citiem demokrātijas iekarojumiem, kas dažos gadījumos kļūst par ieroci, ar ko iespējams sašaut sev kāju un palikt ārpus ierindas. Par lielu prieku pretiniekam.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. KĀPĒC NERĪKOT PRETVALSTISKAS AKCIJAS, KĀPĒC NEIZRUNĀTIES, KĀPĒC SUPER BINGO SPĒLĒ NEPROKLAMĒT NAIDĪGO NRA, KĀPĒC VALSTS ATMAKSĀTĀS SKOLĀS NEMĀCĪT SKOLĒNUS PĒC PILNĪGI CITAS VALSTS MĀCĪBU PROGRAMMĀM, KĀPĒC IKREIZ NEAIZBĀZT MUTI KĀDAM LATVIETIM, KĀPĒC NETRAKTĒT LATVIJAS VĒSTURI PĒC PILNĪGI KAUT KĀDU MURGU SATUROŠU FAKTU INTERPRETĀCIJAS, KĀPĒC NEAPGĀNĪT SVĒTĀKO – BRĪVĪBAS PIEMINEKLI UN NEPAZEMOT LATVIEŠU TAUTU, UTT. Varētu turpināt uzskaitīt , JO TO VISU ATBALSTA MŪSU VALDĪBAS un ATBILDĪGĀS INSTITŪCIJAS!? TĀDA ACĪMREDZOT IR VALSTS POLITIKA – DZĪVOT NEMITĪGĀ STRESĀ UN MELU ATSPĒKOŠANĀ TĀ VIETĀ, LAI NODARBOTOS AR LATVIJAI NOZĪMĪGIEM ATTĪSTĪBAS JAUTĀJUMIEM, VALSTS IEDZĪVOTĀJU LABKLĀJĪBAS LĪMEŅA CELŠANU, VESELĪBAS MŪŽĪGAJĀM PROBLĒMĀM UN DĀRGAJĀM IZMAKSĀM (viena pavirša šprice izmaksā 2 eiro un kā samaksāt pārējās 9 nevienu mediķi neinteresē…, diennakts slimnīcā maksā 49 eiro, utt.),CEĻU UN BRŪKOŠO TILTU SAKĀRTOŠANU VISĀ VALSTĪ NEVIS AP RĪGU un LIELAJĀM PILSĒTĀM ( attiecībā uz tiltiem laikam valdība gaida kārtējo nelaimi tāpat kā ar naudas neiedošanu valsts aizsardzībai tajā par laikā šo naudu attdodot pilnīgi citām nozarēm, to nepasakot iedzīvotājiem)… TĀ VARĒTU TURPINĀT, JO PILNĪGI VISS IR TIK TĀLU IELAISTS, KA PIE ATJAUNOŠANAS VAI UZLABOŠANAS NU JAU APGROZĀS MILJONI…KĀ PIESĀTINĀTA AR NAIDĪGU INFORMĀCIJU PRET LATVIJU MŪSU MASU MEDIJU TELPA, TAS IR ĀRPRĀTS!?? VISS PĒC VALDOŠO PARTIJU IESKATIEM LAIKAM IR OKEI!!! Gatavojas atkal jaunai vēlēsanu kampaņai un laikam domā turpināt ierastā garā BEZ MAZĀKIEM SIDSAPZIŅAS PĀRMETUMIEM!!! ATSĀKAS BRAUKŠANA PIE MUĻĶAJIEM VĒLĒTĀJIEM AR KĀRTĒJO “MIGLAS PŪŠANAS PROGRAMMU” un NEKUR NEDERĪGIEM SOLĪJUMIEM… KAUNS NOCECOJIS VĀRDS, PAR GODU VISPĀR NERUNĀSIM!???…..

 2. Dziive ir rotalja, speele, tikai svariigi, kas nosaka speeles noteikumus. Un viss. Jaa nauda.

 3. “Kreisās frontes” flagmanis dubļu lādēšanā, kā jau ierasts, no drukātajiem saziņas līdzekļiem neapšaubāmi ir NRA. Neatpaliek, diemžēl, viedā TV Panorāma. Vakardien, kas tik nozīmīga bija ikvienam grāmatmīlim, Panorāmai nelikās svarīga ne pacilājošā atmosfēra Gaismas pilī, ne pats gadsimta notikums kā tāds.
  Kā galvenā, ievērības cienīgā ziņa skatītājiem bija lifta apstāšanās un kolīzijas ap to. Notika daudz interesanta, darbojās taču vēl trīs citi lifti, kas interesentus nogādāja iecerētajā vietā, bet kas to deva…vissvarīgākā izrādījās jauna sensācija.

 4. Nekad latvieši neaizmirsīs , ko krievi viņiem nodarīja. Nekad ukraiņi neaizmirsīs , kas viņiem noidarīts. Uz ko krievi cer ? uz piedošanu- nekad. !

  • Kā rokās ir ekonomika,masu informācijas līdzekļi visa vara Krievijā? Tie diemžēl nav krievi!

   • Piekrītu-VISS IR TEIJĀTERS!
    UN- DIEVS VIEN ZINA, KAS PAREDZĒTS NĀKAMAJĀS SĒRIJĀS!

   • kā rokās tad ir vara Krievijā? un kas cenšas iegūt varu ārpus Krievijas tās labā? kas kūda tautiešus ārpus savas valsts neatzīt tās valstis, kurās viņi dzīvo? kas ir tie, kas runā krieviski un kam pieder valsts? un galvenais – vai tie nav rievi, kas ir lielisks instruments Kremļa rokaš?

 5. Es bieži domāju, kas notiek ar cilvēku, kad viņš nonāk politikā? Liekas, ka viņi tur sāk iedzīvoties kā spēlē, kur virmo azarts, sacensību gars. Es nedomāju par visiem, bet katrā ziņā viegli paņemamo un psiholoģiski vājo indivīdu tur ir vairumā! Jā, un atkarīgais jau vairs nav cilvēks ar prātu! Mīļie, nevēlēsim sportistus, māksliniekus, parādniekus un pļāpātājus, jo tie nav politikas cilvēki, ar kuriem varam rēķināties, tie mūs pazudinās!

 6. Kāpēc jāšauj ,ja latviešus var paņemt ar pliku roku kā 1940.gadā,kad nošāvās vienīgi ģenerālis L. Bolšteins.

 7. Moņa, tu esi krieviete, jo domā ar kreiso puslodi -tātad precizējot – kreisa krieviete. Labējā radikāle ir Solvita Āboltiņa – cik zinu, tad viņa ir radikāla pret sadarbību ar kreisajiem un pret kreiso ņemšanu valdībā.

Draugiem Facebook Twitter Google+