×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. marts, 2015
Drukāt

Zviedrijas kreisie sūta naudu kaujiniekiem Austrumukrainā (7)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Zviedrijas Kreisā partija nosūtījusi prokrieviskajiem kaujiniekiem Ukrainā desmitiem tūkstošu kronu, ziņo Zviedrijas mediji.

Kreisā partija nav iekļauta Zviedrijas koalīcijā, bet tai ir 21 vieta parlamentā. Tai tiek pārmests, ka tā sūtījusi naudu radikālajam kreiso grupējumam “Borotba”, kas darbojas Ukrainā un ir saistīts ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un Austrum­ukrainā karojošajiem kaujiniekiem. Kā vēsta Zviedrijas laikraksts “Aftonbladet”, no Kreisās partijas palīdzības organizācijas VIF konta pārskaitīti 219 000 kronu (24 000 eiro) uz “Borotba” līdera Viktora Šapinova bijušās draudzenes privāto bankas kontu. Laikraksts pieļauj, ka Kreisā partija varētu būt apmānīta, liekot tai domāt, ka nauda nonāks humānajai palīdzībai. Šapinovs iepriekš strādājis par Vladimira Putina partijas “Vienotā Krievija” politisko konsultantu. Uz Ukrainu viņš pārcēlās 2006. gadā un 2011. gada maijā nodibināja kustību “Borotba”. 2014. gada maijā viņš tika arestēts Moldovā par kūdīšanu uz krievu separātismu un pat aicinājumu uz politisku apvērsumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Vot lohi. Viktora Šapinova bijusī draudzene tagad varēs braukt uz kapitālistisko Milānu iepirkties modes veikalos par 24’000 EUR.

  Daudzi Rietumu kreisie nesaprot, ka tiem “seperātistiem” ar kreisumu nav nekāda sakara. Faktiski tur valda nacistiska gaisotne un ārkārtīgi negatīva attieksme pret jebkuru, kuram nav slāviska āriene vai runā ar krieviski ar akcentu.

 2. arī Zviedrijā ir cilvēki kas neatbalsta fašismu.

 3. Zviedri ir tik stulbi tāpēc ka viņu valsts — pateicoties ģeogrāfijai — nav dabūjusi ciest no neviena varmākas, īpaši no krieviem.

  • Kad ”atbrīvos” Gotlandi, tad varbūt sāks domāt…

   • Gotlande netiks ,,atbrīvota”, tā būs tāda ,kāda tā ir šodien. Vienīgais ,tur būs DAUDZ vairāk militāro u.t.t.

    • Tas pie Putina Baltijas plāna, ka nosacījums – Baltijas jūra Krievijas pārziņā ( tāpat kā tas būtu pēc Odesas un Batumi ”atbrīvošanas” Melnajā Jūrā – jau kā daļēja iekšējā jūra). Vajag biežāk lkausīties Vienotās Krievijas deputātus, kuri izsaka Putina viedokli un arī saistīto Latvijā SC.

 4. Šādai parādībai jau sen ir nosaukums – “noderīgie idioti”. Tie ir cilvēki, kas atbalsta savas valsts ienaidniekus. Reizēm dēvēti arī par Sesto kolonnu. Pāpildinot jēdzienu Piektā kolonna (cilvēki un ārvalstu aģenti, kas sāks sacelšanos no iekšpuses, ja valstij uzbruks kāds ārējs spēks).

Draugiem Facebook Twitter Google+