Foto – AFP/LETA

Krejči trīs vārti, Bostonai trīs uzvaras 0

Trešo uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pirmās kārtas sērijā trešdien izcīnīja Bostonas “Bruins” komanda, kurai šoreiz atkal nepalīdzēja latviešu uzbrucējs Kaspars Daugaviņš.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13

Austrumu konferences ceturtdaļfināla ceturtajā cīņā “Bruins” izbraukumā ar 4:3 (0:2, 3:1, 0:0, 1:0) pagarinājumā pieveica Toronto “Maple Leafs” komandu.

Daugaviņš, kurš bija piedalījies pēdējās divās regulārā čempionāta cīņās un pirmajā Stenlija kausa mačā, šoreiz atkal neiekļuva savas komandas pieteikumā.

Šajā mačā uzvarētājiem ar “hat-trick” izcēlās Davids Krejči, kurš turklāt pagarinājuma 14.minūtē arī guva uzvaras vārtus. Kopumā četrās Stenlija kausa pirmās kārtas spēlēs Krejči jau pamanījies izcelties ar pieciem vārtiem un piecām rezultatīvām piespēlēm. Pirms tam regulārajā sezonā čehs 47 spēlēs bija guvis tikai piecus vārtus.

Tāpat vienu reizi uzvarētāju rindās precīzi meta Patriss Beržerons.

Savukārt “Maple Leafs” hokejistu vidū pa reizei precīzi meta Koudijs Fransons, Klārks Makartūrs un Džofrijs Lupuls.

Sērijā līdz četrām uzvarām “Bruins” izvirzījās vadībā ar rezultātu 3-1, turklāt nākamo spēli rīkos savā laukumā.

Vēl vienā Austrumu konferences duelī pirmdien otro uzvaru pēc kārtas izcīnīja Ņujorkas “Rangers” komanda, kas savā laukumā ar 4:3 (1:0, 1:2, 2:1) pieveica Vašingtonas “Capitals”, sērijā panākot neizšķirtu 2-2.

Tikmēr Rietumu konferencē abi dueļi noslēdzās pagarinājumos. Pie trešā panākuma pēc kārtas tika pašreizējā čempione Losandželosas “Kings”, kas ar 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 1:0) izbraukumā pieveica Sentluisas “Blues” un sērijā pārņēma vadību ar 3-2. Uzvaru nesošo metienu astoņas minūtes pirms pirmā pagarinājuma beigām vārtos raidīja krievu hokejists Vjačeslavs Voinovs.

Savukārt Anaheimas “Ducks” ar 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0) savā laukumā pieveica Detroitas “Red Wings”, sērijā pārņemot vadību ar 3-2. Šajā cīņā uzvaras vārtus jau pagarinājuma otrajā minūtē guva Niks Bonīno.

STENLIJA KAUSA IZCĪŅA

Toronto “Maple Leafs” – Bostonas “Bruins” 3:4 pag. (2:0, 1:3, 0:0, 0:1). Lupuls (2:35), Fransons (18:32), Makarturs (37:23) – Beržerons (20:32), Krejči (32:59, 36:39, 73:06). Sērijā 1-3.

Ņujorkas “Rangers” – Vašingtonas “Capitals” 4:3 (1:0, 1:2, 2:1). Ričards (16:25), Hagelins (30:13), Žirardi (40:59), Stepans (46:02) – Pero (33:08, 47:31), Brouvers (39:42). Sērijā 2-2.

Sentluisas “Blues” – Losandželosas “Kings” 2:3 pag. (0:0, 1:1, 1:1, 0:1). Stēns (26:46), Pjetranželo (59:15) – Kārters (20:14, 40:54), Voinovs (68:00). Sērijā 2-3.

Anaheimas “Migty Ducks” – Detroitas “Red Wings” 3:2 pag. (1:1, 1:1, 0:0, 1:0). Palmjeri (17:41), Getzlafs (39:28), Bonino (61:54) – Francens (5:28), Samuelsons (30:08). Sērijā 3-2.