×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
6. marts, 2014
Drukāt

“Kremerata Baltica” atklās ciklu “Dzimuši Rīgā”


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Baltijas jauniešu kamerorķestris “Kremerata Baltica” kopā ar tā dibinātāju un vadītāju, izcilo vijolnieku Gidonu Krēmeru atgriežas Latvijā, tikko kārtējo reizi apliecinājuši savu meistarību klausītājiem gan šaipus, gan viņpus okeānam.

“Gidons Krēmers un “Kremerata Baltica” – visaugstākās klases ansamblis, ko veido jauni mūziķi no Baltijas valstīm (..)” pēc koncerta Svētās Paulas Ordvejas Centrā 10. februārī rakstā teic “Star Tribune” kritiķis. Bet par nesen notikušo G. Krēmera ASV turneju un tās 30. janvāra koncertu prestižajā “92nd Street Y koncertzālē” “The New York Times” raksta: “”Kremerata Baltica” un Gidons Krēmers uzgavilē Veinbergam! Ceturtdienas vakars Ņujorkā bija grandiozs (..) Izcilais vijolnieks Gidons Krēmers un viņa stīgu ansamblis “Kremerata Baltica” izpildīja M. Veinberga, A. Perta, Šostakoviča un Britena darbus (..) Neviens nav veicis tik lielu ieguldījumu, nesot Austrumeiropas komponistu vārdus pasaulē, kā Gidons Krēmers.”

Koncertiem Latvijā mūziķi sarūpējuši īpašu programmu, kurā būs iespējams dzirdēt V. A. Mocarta koncerta interpretāciju. Koncerta solists šajā reizē ir pianists Andrejs Korobeiņikovs (28), kas spēlē klavieres kopš piecu gadu vecuma, 19 gadu vecumā beidzis Maskavas Konservatoriju un ir vairāk nekā 20 starptautisku konkursu laureāts, tostarp uzvarējis Rahmaņinova konkursos Londonā un Losandželosā. Jaunais pianists jau ir uzstājies vairāk nekā 40 valstīs visā pasaulē.

Rīgā A. Korobeiņikova interpretācijā skanēs Frederika Šopēna 2. klavierkoncerts amerikāņu komponista J. Šarlata versijā kamerorķestrim. Jaunu versiju orķestrim piedzīvos arī Mečislava Veinberga kvintets, ko dzirdēsim “Kremerata Baltica” sitaminstrumentālista Andreja Puškareva aranžējumā.

Koncertu cikls “Dzimuši Rīgā” ir viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas muzikālajiem notikumiem, kurā Rīgā uzstāsies dzimušās akadēmiskās mūzikas izcilības – Maija Kovaļevska, Inese Galante, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Gidons Krēmers, Baiba Skride, Inga Kalna, Miša Maiskis un Iveta Apkalna, Vestards Šimkus, Raimonds Pauls un Laima Jansone, kā arī kori un orķestris Andra Pogas vadībā, kā arī daudzi citi pasaules slavu guvuši mūziķi, kuru dzimtās saknes meklējamas Rīgā. “Dzimuši Rīgā” beigsies ar Marisa Jansona un Bavārijas Radio orķestra koncertu 7. novembrī Latvijas Nacionālajā operā.

Gidona Krēmera, “Kremerata Baltica” un Andreja Korobeiņikova koncerts būs baudāms arī 9. martā Rēzeknes koncertzālē “Gors”, no kurienes tas tiks raidīts arī “Radio Klasika” programmā.

Varbūt noder


Rīgā, Ziemeļblāzmas pilī 7. III 19.00.

Rēzeknē, koncertzālē “Gors” 9. III 17.00.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+