×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. augusts, 2016
Drukāt

Kremerata Baltica festivāls šogad skanēs Dzintaru koncertzālē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 8. līdz 11. septembrim atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē ar četriem muzikāli daudzpusīgiem koncertiem izskanēs XIII Kremerata Baltica festivāls, LA.lv pavēstīja koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka.

Līdzās festivāla idejas autoram, vijolniekam Gidonam Krēmeram un orķestrim Kremerata Baltica tajā uzmirdzēs korejiešu izcelsmes vācu vijolniece Klāra-Jumi Kanga, talantīgais pianists Georgijs Osokins un viens no virtuozākajiem savas paaudzes klarnetistiem, slovēņu mūziķis, Mate Bekavačs.

Tāpat festivāls piedāvās vairākus Latvijā reti dzirdētus opusus un dažus pirmatskaņojumus. Tā 10. septembra koncertā “Kamermūzikas pērles” izskanēs jauns Georga Pelēča opuss un Pētera Vaska skaņdarbs “Klusuma auglis” pārlikumu stīgu kvartetam un klavierēm.

Saspēle un muzicēšanas prieks ir atslēgas vārdi XIII Kremerata Baltica festivāla noslēguma koncertam “Concerto grosso”, kas Dzintaru koncertzālē izskanēs 11. septembrī. Viens no zīmīgākajiem concerto grosso žanra pārstāvjiem 20. gadsimtā nenoliedzami bijis Alfrēds Šnitke, un viņa Pirmajā concerto grosso orķestra saspēles partneri būs solisti – Gidons Krēmers un Klāras Jumi Kanga. Līdzīgam sastāvam komponēts Georga Pelēča trauslais “Ceriņu dārzs”, savukārt Pētera Vaska “Vientuļais eņģelis” būs ieguvis citādus vaibstus un vijoles solo vietā līdz ar orķestri skanēs virtuozā Mates Bekavača klarnete. Gijas Kančeli šarmantā “Mazā Daneliada” vakaru bagātinās ar smalku ironiju, toties Bernarda Hermaņa mūzikas taktis atpazīs visi tie kinogardēži, kas iecienījuši Alfrēda Hičkoka rokrakstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+