×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. februāris, 2014
Drukāt

“Kremerata Baltica” spiesti mainīt programmu pēc nelaimes solista ģimenē

Foto - Alberts LinartsFoto - Alberts Linarts

Vienlaikus ar Rīga 2014 – kultūras galvaspilsētas atklāšanu kamerorķestris “Kremerata Baltica” devās vairāk nekā mēnesi ilgā koncertturnejā uz Eiropu un ASV, no kuras atgriezīsies tieši savā 17. dzimšanas dienā 9. februārī, portālu LA.lv informēja “Kremerata Baltica”.

Kamerorķestris ar panākumiem uzstājās Milānā Verdi zālē, vēl četrās Itālijas pilsētās un nospēlēja astoņus koncertus Spānijā, pēc kā devās uz Ņujorku, Sanfrancisko, Čikāgu, Anarboru Amerikas Savienotajās Valstīs. Par koncerttūri raksta lielie ASV laikraksti. “Financial Times” lasāms: “Nav nekas ārkārtējs domāt par Gidonu Krēmeru kā par pašu ietekmīgāko mūslaiku vijolnieku. Viņš jau sen ir paplašinājis vijoles standarta repertuāru un ir izveidojis orķestri no tādiem mūziķiem, kuri spējīgi sekot viņam teritorijās, kas iesniedzas tālu aiz ierastā un pazīstamā robežām. Šībrīža “Kremerata Baltica” koncerttūre kā vienmēr sniedz spēcīgu atklāsmi un neformālu lasījumu” (Allan Ulrich, 3.04.204)

To varam lasīt jau pēc otrā koncerta, ko orķestris nospēlēja ļoti dramatiskā situācijā: solistam Aleksejam Močalovam, kurš dziedāja raritāti – satīrisko Šostakoviča skaņdarbu “Rajok” (to Rīgā un Siguldā dzirdēja “Kremerata Baltica” VIII festivāla klausītāji) nācās pamest tūri un atgriezties mājās traģisku ģimenes apstākļu dēļ, jo viņš pēkšņi Maskavā izcēlušās gripas epidēmijā zaudēja savu dzīvesbiedri un četrus gadu vecās meitiņas mammu.

Tūres programma centrēta Šostakoviča daiļradē, tādēļ steigšus nācās mainīt koncepciju un programmu. Koncerti ASV turpināsies līdz 8. februārim, tad orķestris atgriezīsies mājās, lai sāktu gatavoties Rīga 2014 programmā paredzētajam cikla “Dzimuši Rīgā” koncertam, kas notiks 7. martā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+