×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2015
Drukāt

Krēmers: Būt Latvijā – tas ir būt mājās

Foto - LETAFoto - LETA

“Man ir prieks, ka esmu no Emīla Dārziņa skolas, kaut arī tagad nerunāju latviski tik brīvi, kā gribētu. 30 gadus vispār nerunāju latviešu valodā. Bet man ir prieks, ka esmu no Rīgas. Kad esmu šeit, man ir iedvesma spēlēt vēl labāk,” intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers, kurš astoņdesmitajos gados emigrēja uz Vāciju.

Viņš minēja, ka ar “Kremerata Baltica” redz visu pasauli, bet būt Latvijā ir kas cits, tas ir kā būt mājās.

Krēmers vairākkārt rīkojis koncertus, aktīvi paužot savu pilsonisko pārliecību un atbalstot gan Mihailu Hodorkovski, kad viņš izcieta cietumsodu, gan pēdējā laikā – iestājoties pret Krievijas agresiju Ukrainā. Viņš pauda viedokli, ka daudzas saknes pašreizējiem notikumiem jāmeklē no padomju laikiem izdzīvojušajā idejā, ka Krievijai jābūt impērijai,.

“Diemžēl man tas ir saprotams, un es neesmu mierā ar to. Man ir bail, ka tas ir nepareizs ceļš, un es jūtu, ka ne visi cilvēki Eiropā to saprot,” teica Krēmers.

Viņš arī pauda viedokli, ka neviens nedrīkst klusēt, kad apkārt notiek traģēdija. “Es no jaunības jau zināju, ka man gribas ar mūziku kaut ko darīt. Ne tikai sajūsmas dēļ. Es vienmēr jutu, ka mūzikai ir kaut kāda nozīme. Kad apkārt notiek traģēdija, nevajag būt vienaldzīgam. Katram jādara tas, ko viņš var darīt. Es neko citu nevaru darīt, kā vien ar savu orķestri,” teica mūziķis.

Intervijā slavenais vijolnieks arī pievērsās Latvijas mūziķu panākumiem pasaulē, skaidrojot, ka radošajā jomā nekad nevar būt drošs par to, kas ir labi un kas – lsikti, bet jāprot meklēt: “Man liekas, latviešu mūziķi ir pierādījuši, ka prot meklēt. Tāpēc viņi arī pasaulē ir dzirdēti un viņiem ir tādi panākumi.”

Vaicāts, kā pasaulē uztvert tādus Latvijas komponistus kā Pēteri Vasku, Arturu Maskatu, kuru darbus spēlējis arī viņš, Krēmers pauda viedokli, ka viņu skaņdarbi ir ļoti labi, tāpēc ar šo mūziku arī izdodas gūt panākumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+