×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. jūlijs, 2014
Drukāt

Kremļa propagandas kanāls atgriežas
 (5)

LETALETA

Triju mēnešu retranslācijas aizliegums Kremļa propagandas kanālam “Rossija RTR” par melīgas informācijas izplatīšanu beidzās otrdien, un kabeļtelevīzijas operatori steidz ziņot, ka tas atkal pieejams skatītājiem.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome bija aizliegusi kanāla retranslāciju Latvijā ar pamatojumu, ka tajā tiek pārraidīta kara propaganda. Tagad aizliegums ir beidzies, bet rodas jautājums – vai tad Krievijas televīzijā kaut kas ir mainījies?

Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzskata, ka kabeļtelevīzijas operatoriem esot jāuzņemas atbildība – tie drīkst piegādāt brīvu un alternatīvu informāciju, taču ne melus. Viņš gan spriež, ka ar aizliegumiem esot grūti panākt vēlamo rezultātu un valstij drīzāk būtu jādomā, kā attīstīt kvalitatīvu mediju saturu krievvalodīgajiem Latvijas iedzīvotājiem. Tas, pēc deputāta domām, nemaksājot dārgi. Kategoriskāks vērtējumā par to, kas būtu jādara ar “Rossija RTR”, ir Austrumeiropas politikas pētījumu centra (APPC) izpilddirektors Andis Kudors: “Vislabāk būtu, ja “Rossija RTR” Latvijā nebūtu skatāms.” Viņš piebilda, ka pēc šā kanāla esot pieprasījums, taču tas neesot arguments, jo sabiedrībā esot arī indivīdi, kas pieprasa, piemēram, narkotikas. “RTR Latvijā nav jābūt redzamam, jo tas nav medijs, bet gan Krievijas varas instruments. Tās nolūki nav par labu Latvijas demokrātijai. Mums jāskaidro sabiedrotajiem Rietumos, ka mūs nevajadzētu kritizēt par šī kanāla pilnīgu retranslācijas liegšanu, jo esam citādā situācijā. Mēs nedzīvojam Vācijā, kur “Rossija RTR” nevienu neapdraud,” piebilst A. Kudors. Tāpat viņš uzskata, ka Latvijas labā būtu arī daļēja kanāla PBK raidīšanas ierobežošana.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. visiem kapitalistiem vienada propaganda katram par savejiem kurs vairak spej maksat cilvecins katrs prot savu propagandu par sevi kuru pienemt kuru nepienemt savas smadzenes skalosana neko nelidzes……tada filosofija katram-sava…..ka spanijas-bullim….

  2. Propogandas kanals, varbut tas norada ka iztrukst sveramu argumentu lai atbruņotu melus.Vai ari esam tik nespecigi ka ta ir patiesiba.Kanali ir teicams avota lai uzskatami skolas analizetu situaciju Ukraina no rietumvalst un protams no Krievijas redzesloka.Nau jabaidas no taisnibas reizums ta medz but ļoti nepatikama.

  3. taa ari nesapratu..ja liedz tad aizliedz visus informacijus nesejus no krievu..jo kartejo reiz dala latviesu paradija savu mulkibu starptautiska meroga

  4. Vienotībniekiem ir bailes pārāk krasi nostaties pret fīrera Pūķina pausto liniju.

  5. Valstij droši vien nevajadzētu rūpēties par ārzemju propogandas kanālu pieejamību.Vajadzētu šīs rūpes atstāt šo kanālu īpašniekiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+