×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. marts, 2016
Drukāt

Kremļa propagandista Filipsa lieta nodota tiesai (4)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Prokrieviskais britu izcelsmes blogeris Graiems Filipss, kurš 2016. gadā mēģināja rīkot provokācijas pie Brīvības pieminekļa 16. marta leģionāru piemiņas gājiena laikā, tika aizturēts un izraidīts no Latvijas. Viņam arī tika noteikts liegums iebraukt Latvijā. Taču tā paša gada jūnijā viņš atkal iebrauca mūsu valstī un devās uz Daugavpili, ko vēlāk izrādīja bildēs interneta soctīklos.

Valsts policija (VP) nodevusi Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesai administratīvā pārkāpuma lietu pret Kremļa propagandistu Greiemu Filipsu par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieka prasībām, teica VP preses pārstāvis Dairis Anučins.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieka prasībām paredz naudas sodu līdz 280 eiro vai administratīvo arestu līdz 15 diennaktīm.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Tieslietu ministrijā, patlaban ir iestrādāti piedziņas mehānismi kodeksā, lai varētu veikt piespiedu piedziņu ārvalstīs, bet šis likumprojekts pašreiz ir Saeimā. Tāds mehānisms būtu nepieciešams gadījumā, ja, piemēram, tiesas noteikto sodu Filipss nenomaksās vai neizpildīs Latvijā.

Valsts policijas darbinieki 16.martā leģionāru piemiņas pasākumu laikā Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, aizturēja Kremļa propagandistu Filipsu. Viņš tika nogādāts policijas iecirknī paskaidrojumu sniegšanai un administratīvā pārkāpuma lietvedības sākšanai saistībā ar nepakļaušanos policijas prasībām. Filipss vairākkārt traucēja sabiedrisko kārtību gājiena laikā un ignorēja policijas aizrādījumus.

Ņemot vērā Filipsa rīcību leģionāru piemiņas dienā, iekšlietu ministrs viņu iekļāvis Latvijai nevēlamo personu sarakstā un viņš izraidīts no Latvijas uz Krieviju.

Filipss ir Eiropas Savienības valsts pilsonis, tāpēc aizliegums attiecas tikai uz iebraukšanu Latvijā turpmākos trīs gadus. Ņemot vērā, ka Filipss Latvijā bija ieradies ar savu automašīnu, viņu nebija iespējams izraidīt tieši uz Lielbritāniju, tāpēc nolemts, ka Filipss var atstāt Latviju, dodoties uz Krieviju, kura piekritusi viņu uzņemt.

Filipsam mēneša laikā ir tiesības iekšlietu ministra lēmumu pārsūdzēt Latvijas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamentā. Pieteikuma iesniegšana tiesā neaptur lēmuma izpildi.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nezin ar kuru galu domā drošības dienesti ka ielaiž šādu psihiatru klientu kuram labpatīkas dēvēt sevi par žurnālistu un kurš jau sevi tik parādījis Ukrainā.

  2. Vai tiešam tie krievmīļi paši neredz,ka tas viņu ” iesūtnis “jau pēc izskata ir vai nu narkomāns vai psihiatriskās slimnīcas klients.Vai tie resursi ir tā izsīkuši,ka jāsūta tādi apšaubāma izskata provokātori?

  3. … nu riktīgs citplanētietis …

  4. Beidzot vienu riktīgu fašistu noķēra, a tā tik runā.

Draugiem Facebook Twitter Google+