×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. marts, 2015
Drukāt

Kremlim nebija izdevīga Ņemcova slepkavība, uzskata LU politologs (12)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Kremlim nebija izdevīga Krievijas politiķa, opozicionāra Borisa Ņemcova slepkavība, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Universitātes profesors, politologs Juris Rozenvalds.

Viņš to skaidroja ar aso starptautisko reakciju, ko Krievijas politiskā elite ir saņēmusi saistībā ar notikušo.

Vienlaikus Rozenvalds norādīja, ka Kremlis nenoliedzami ir atbildīgs par notikušo slepkavību gan saistībā “ar Krievijā radīto atmosfēru”, gan arī to, ka slepkavība notikusi netālu no Kremļa sietas – vietas, kas tiek rūpīgi apsargāta.

Jau ziņots, ka piektdienas vakarā Maskavā, netālu no Kremļa nezināmi uzbrucēju nošāva Krievijas opozīcijas politiķi Borisu Ņemcovu.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Nekas viņiem nav izdevīgs Atbildēt

  Pat iekarotās teritorijas, kuras tik un tā nāksies atdot.

 2. Drukas velniņš Atbildēt

  Vai te nav drukas velniņš?
  Vai Juris Rozenvalds tik nav RU politologs?

 3. Latviešiem visādu Kremļa izdabātāju un advokātu nekad nav trūcis, īpaši, ja intervijas dod tie,
  kas padomju laikos bija visādi politiskie apskatnieki, bet tagad pārvērtušies par “politologiem”, “sociologiem” un ko tik vēl ne. Bet īlenu jau maisā nenoslēpsi un agri vai vēlu, tas tomēr izlien no maisa! Bet jautājums ir cits – kur tad ir jaunās paaudzes politikas analītiķi, vai tad tādu nav, vai arī viņiem vienkārši nedod vārdu? To, kādu dziesmu dzied rozenvaldi, skudras, kreituses un viņiem līdzīgie, mēs jau esam pietiekoši atklausījušies pēdējos 50 gadus.

 4. Rozenvalda viedoklis Atbildēt

  Мы точно знаем, что они скажут – про Россию в кольце врагов и про оппозиционеров, которые убивают друг друга, чтобы досадить Путину.

 5. Rozenvalds arī lej ūdeni uz tām dzirnavām, kas krieviski puieminētas iepriekš komentārā 19:24. Lēti un prasti.

 6. Официальные и полуофициальные отклики на трагедию в центре Москвы плюралистичны по форме, но по сути однообразны. Говорит ли Железняк про “врагов Русского мира”, принесших “сакральную жертву” на алтарь внесистемной оппозиции, говорит ли Яровая о “преступлении, демонстративно-цинично срежиссированном против России”, или Зюганов про тех “мерзавцев”, которые желают “раздувать пожары у нас в стране”, приплетая сюда и мировые войны, – все они высказываются примерно одинаково. У всех одна и та же цель: принизить личность погибшего, оскорбить его память, а то и поглумиться над ним и отмазать власть.

 7. Украинские спецслужбы. Западные спецслужбы. Украинские спецслужбы под руковлдством западных спецслужб. Транснациональная группировка финансовой элиты во главе с Хиллари Клинтон. Безымянные покуда внутренние враги, мечтающие изнутри взорвать Россию.

  Или вот еще версии, от Владимира Маркина, и среди них – джихадисты, коммерция, бытовуха. А почему нет? Некий персонаж на Первом гостелеканале очень громко и на свой лад убедительно орал про киевских братков, которые при виде красивой девушки могли остро позавидовать Борису Немцову. Приревновали, выследили и убили.

 8. Rozenvald! Lai kā tev gribētos mazgāt tīru Kremli, es tev teikšu to ko tu negribi teikt. Zem vārda Kremlis turpinājumā, ir FDD, GRU, IKšlietu spēka struktūras un Aizsardzības ministrija ar visām savā specvienībām. Viss tas ir Kremlis, un atbildība vai bezatbildība ir tikai Kremļa dalvenajam saimniekam – Putinam. Es neteiktu tik kategoriski, ka Kremlim tas nebija izdevīgi. Šai analīzei par patreiz notikušajiem notikumiem pašā Krievijā, Ukrainā un tai politikai kas tiek virzīta uz eiropu ir vistiešākā saiste ar Kremli un tā politiku. Tev kā profesoram – politologam vajadzētu to zināt un izprast Kremļa politiskas lietu būtību un virzību. Es būdams pensionārs izprotu skaidrāk Kremļa politiku un necenšos laipot un runāt puspatiesības, vai varbūt atklātus melus.

 9. Es arī uzskatu, ka nebija izdevīga. Faktiski šī rīcība nodod patiesos vaininiekus. Tos, kuri šobrīd ir iedzīti sprukās. Es saskatu, ka tā ir neapdomīga rīcība panikas brīdī. Turklāt šis slepkava jūtās kā adata siena kaudzē. Tātad viņš arī ir ” adata”. Iespējams, dienējis armijā. Noteikti varētu būt labs mednieks. Viņa saimnieks un biedri arī nav tā lielākā “sabiedrības šūniņa”…,manuprāt.

 10. Kuram interesē SC lakstīgalas domas?

 11. Bija jau bija izdevīga, tā parāda Kremļa varu pār cilvēku dzīvībām un Putina ir no ši brīža dažādas iespējas – patiesi atrast vainīgos un piestiprināt sev eņģeļa pārniņus,
  – palaist darbā savu ”nāves eskadronu” un izlikties ka neko nevar darīt,
  un trešā mazticama – opozīcija sāks dumpoties sajutusi nāves draudus.
  Ja pieskaita Kadirova gvardes 20 000 zvērestu Putinam un nogalinās katru Putina nedraugu un Maskavā veidoto 20 000 titušku gvardi – laikam paliek otrais variants.
  Jā starptautiskas nepatikšanas bet ar kaut ko ir jāsāk ( arī Kirova bēres bija krāšņas…).

 12. Šī slepkavība bija izdevīga Kadirovam, jo Ņemcovs bija savācis informāciju par čečenu bandītu noziegumiem Austrumukrainā.

Draugiem Facebook Twitter Google+