×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. marts, 2012
Drukāt

Kremlis dod rīkojumu ģenerālprokuroram izvērtēt Hodorkovska lietu

miha

Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs devis rīkojumu Krievijas ģenerālprokuroram Jurijam Čaikam iesniegt ziņojumu, kurā būtu izvērtēta vairāku pilsoņu notiesāšanas likumība, tostarp arī bijušā Krievijas naftas lielfirmas “Jukos” vadītāja Mihaila Hodorkovska lieta, paziņojis Kremlis.

Ģenerālprokuroram ziņojums jāiesniedz līdz 1. aprīlim un kopumā tajā tiks izvērtēta 32 Krievijas pilsoņu notiesāšanas “likumība un pamatojums”, no kuriem visplašāk pazīstami ir Hodorkovskis un viņa darījumu partneris Platons Ļebedevs. Sīkāku informāciju Kremlis nesniedz, vien norāda, ka Medvedevs šādu rīkojumu devis pēc tikšanās ar opozīcijas līderiem 20. februārī. Ziņojumā tiks izvērtēta Hodorkovska otrā krimināllieta.

Maskavas Hamovņiku rajona tiesa 2010. gada decembrī Hodorkovskim un Ļebedevam piesprieda 14 gadu ieslodzījumu kolonijā saistībā ar apsūdzībām par 200 miljonu tonnu naftas piesavināšanos un iegūtās peļņas legalizēšanu. Ieskaitot pirmo 2004. gada spriedumu, saskaņā ar kuru tika piespriests astoņu gadu cietumsods, un ieslodzījumā pavadīto laiku, soda izciešanas termiņš beigtos 2017. gadā. Taču 24. maijā Maskavas pilsētas tiesa mīkstināja piespriesto sodu par vienu gadu, kas nozīmē, ka brīvībā Hodorkovskis varētu iznākt 2016. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+