×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Kremlis iebraucējiem uzdos jautājumus par Krimu un Staļinu (6)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ārzemniekiem, kas grib saņemt darba vai uzturēšanās atļauju Krievijā, drīz būs jāatbild uz jautājumiem par Krimas “brīvprātīgo pievienošanos” un Padomijas diktatora Josifa Staļina valdīšanu, paredz imigrācijas testa likumprojekts, kas šonedēļ publicēts Krievijas presē.

Jauno testu paredzēts ieviest no 1. jūlija, raksta avīze “The Moscow Times”. Jaunais tests aizstās mazāk sarežģītu pārbaudījumu, kas bija jākārto visiem ārzemniekiem, kuri meklēja darbu Krievijā, no šā gada janvāra. Arī jaunajā testā ir jautājumi par krievu valodu, likumiem un vēsturi, bet minimālā prasība uzturēšanās atļaujas iegūšanai ir vismaz 1250 krievu vārdu zināšana agrāko 950 vietā. Darba atļaujas tīkotājiem pietiek ar 950 vārdu zināšanu.

Atbildes jāieliek pareizajā “rāmī”

Lielākās izmaiņas ir vēstures sadaļā, kur ārzemniekiem jāatbild uz 20 jautājumiem par dažādiem notikumiem Krievijas pagātnē, tostarp par Krimas pussalas vēsturi un Staļina valdīšanas laiku. Viens no jautājumiem formulēts šādi: “Kurā gadsimtā Krima pievienojās Krievijai Katrīnas Lielās valdīšanas laikā?” Kā pareizā atbilde minēts 18. gadsimts. Katrīna anektēja Krimu 1783. gadā, deviņus gadus pēc tam, kad pussala bija ieguvusi zināmu patstāvību no Osmaņu impērijas krievu-turku karos. Citviet pretendentam jāpabeidz teikums: “Lielā Tēvijas kara (Otrā pasaules kara) izšķirošā kauja bija…” Pareizā atbilde ir Staļingradas kauja pilsētā, ko tagad sauc Volgograda. Testā piedāvāti vēl divi atbilžu varianti – Poltavas kauja un Kuļikovas kauja, kas notika vairākus gadsimtus pirms Otrā pasaules kara. Padomijas vēstures īsais kurss turpinās ar jautājumu: “Padomju Savienības politiku 30. gados zemnieku saimniecību apvienošanā kolhozos sauca …” Staļina uzspiesto programmu sauca par “kolektivizāciju”, kuras vardarbīgā īstenošana noveda pie plaukstošu zemnieku saimniecību izputināšanas, pievienojot viņu zemes kolhoziem. Vienīgais jautājums par mūsdienu Krievijas pazīstamu sabiedrisku darbinieci attiecināts uz Irinu Rodņinu, kura testā jāieliek pareizajā “rāmī” – sportiste, rakstniece vai aktrise. Rodņina, trīskārtējā olimpiskā čempione daiļslidošanā, tagad ir Krievijas Valsts domes deputāte no valdošās partijas “Vienotā Krievija” un vienmēr stingri balsojusi par Kremļa politiku, atzīmē “MT”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. bilde gan nevietā, tas taču ir opozicionārs

 2. skumji, ka arī Irina Rodņina…

 3. Nu šitais ir labais! Mums arī krieviem vajadzētu prasīt zināt vismaz 1000 vārdu latviski, lai dabūtu darbu un uzturēšanās tiesības! 🙂

 4. Kur jautājumi par Putiniem? Atbildēt

  RasPutin
  DvaPutin
  Tri(per)Putin
  Kurš valda pašlaik?

 5. Labaak paklausies un palasi ,ko pashi krievi saka nevis The Times ,un netaisiet histeeruju uz liidzenas vietas .

 6. Bet Latvijā okupantiem un kolonistiem, kuri grib naturalizēties, drīkst būt viedoklis, ka Latvija nebija okupēta.

Draugiem Facebook Twitter Google+