×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Kremlis izsaka nožēlu par komunisma nosodīšanu Ukrainā (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas valdība izsaka nožēlu par Ukrainā pieņemto likumu par komunistiskā režīma nosodīšanu un tā simbolikas un propagandas aizliegumu, paziņojis Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

“Krievijā tiek saglabāta un tiks saglabāta kara piemiņa, bet galvenais – netiks aizmirstas mācību stundas, ko karā saņēma visa cilvēce. Var izteikt nožēlu, ka patiešām, uz līdzīgu lēmumu fona, uz līdzīgu paziņojumu fona, ļoti daudz veterāni, kuri šajās nedēļās gaida jubilejas, sagaidīs svētkus ar asarām acīs,” sacījis Peskovs.

Viņš arī citēja Putina vārdus, ka tie ir “nevēlami mēģinājumi izkropļot mūsu pagātni”.

Kā ziņots, Ukrainas parlaments ceturtdien aizliedzis visa veida “totalitāro komunistisko un nacistisko režīmu” propagandu.

Par likumprojektu, kas paredz šādu aizliegumu, nobalsoja 254 no 450 parlamenta locekļiem, ar ko pietika tā apstiprināšanai.

Tautas deputāti pieņēmuši Likumu par komunistisko un nacionālsociālistisko (nacistisko) režīmu nosodījumu un to simbolikas propagandas aizliegumu.

Ar šo dokumentu likumdošanas līmenī tiek nostiprināta totalitāro režīmu – komunistiskā un nacistiskā – kā noziedzīgu režīmu nosodīšana.

Ar likumu aizliegts publiski noliegt šo totalitāro režīmu noziedzīgo raksturu, publiski izmantot un propagandēt to simboliku.

Valstij par pienākumu tiek uzlikts izmeklēt šo totalitāro režīmu pastrādātos noziegumus, kā arī publiskot informāciju par šiem noziegumiem.

Likumā paredzēts aizliegt tādas politiskās partijas, kuru programmas mērķi vai darbība ir vērsta uz komunisma un nacisma propagandu.

Par komunisma un nacisma simbolikas izgatavošanu, izplatīšanu un publisku izmantošanu paredzēts sods līdz desmit gadiem cietumā.

Turklāt paredzēts aizliegt tādu drukāto mediju valsts reģistrāciju, kuru nosaukumos ir komunisma vai nacionālsociālisma simbolika.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ja ņem citātu, sagatavojiet ceļu tam kungam, tad viss loģiski. Sagatavos demokrātisku ceļu, nāks demokrātisks kungs, sagatavos totalitāru ceļu, tad nāks “putins”. 🙂

  2. Pūķins ir kroplis Atbildēt

    Viņš un citi ekstrēmie krievu nacionālisti un imperiālisti negrib saprast, ka krievu komūnisms un vācu nacisms ir viens un tas pats.

  3. Lūk, šeit arī slēpjas Putina ārpolitiskās darbības noslēpums – viņš joprojām savā pārliecībā un pasaules uzskatā ir pārliecināts komunists un marksists. Bet pasaule pietiekoši labi zina, kas ir komunistiskā ideoloģija – tā ir centralizēta, totalitāra vara, kura vienmēr meklē sev ārējos un iekšējos ienaidniekus, jo dala sabiedrību šķirās, kur vieni ir savējie, bet otri – ienaidnieki, kas jāiznīcina. Valstis, kur pie varas ir demokrāti un liberāļi, komunistiem asociējas kā kapitālisti un imperiālisti, jeb tie ir ārējie ienaidnieki, kas komunistuprāt to vien dara, kā gatavojas uzbrukt saviem kaimiņiem. Tāpēc jau pēckara Eiropā PSRS ap sevi izveidoja satelītvalstu bloku, lai paši justos drošāk. Tagad šīs buferzonas vairs nav un Putins Krievijā jūtas kā izģērbts. Ar Ukrainas izvēli liberalizācijas virzienā viņa mērs bija pilns un viņš sāka tur militāras akcijas. Zinām taču, ko pārliecināts komunists pie valsts stūres darīja Kubā, Venecuelā un citās valstīs. Tāpēc pārējās valstis nedrīkst par zemu novērtēt šādu valsts vadītāju, kas savā pārliecībā ir īsts komunists un konsekventi tic šai ideoloģijai. Šādiem cilvēkiem ideoloģiskie uzskati viņu reālā darbībā ir pat prioritāri pār veselo saprātu un par to mēs varam lieliski pārliecināties šodienas Krievijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+