×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Kremlis noraida baumas par Putina slikto veselības stāvokli (1)

Foto - AFPFoto - AFP

Kremlis ceturtdien bija spiests uzstāt, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins nav slims pēc tam, kad tiešsaistē uzvirmoja baumas, ka Krievijas līderis sabiedrībā nav redzēts jau nedēļu.

Putins pēdējo reizi sabiedrībā redzēts 5.martā, kad tikās ar Itālijas premjeru Mateo Renci. Viņš atcēla šonedēļ plānoto braucienu uz Kazahstānu, bet Krievijā arvien vairāk pieaug spekulācijas par to, kur palicis ierasti visur klātesošais valsts prezidents.

62 gadus vecais Putins ir centies uzturēt sportiska, spēcīga vīrieša tēlu un reti ir devies brīvdienās.

“Nav iemesla uztraukties, viņa veselība ir pilnīgā kārtībā,” ceturtdien radiostacijai “Eho Moskvi” teica Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs.

Putins arī ir atlicis tikšanos, kuras laikā bija plānots parakstīt sadarbības vienošanos ar Gruzijas separātiskā Dienvidosetijas reģiona līderi, kā arī prezidents nepiedalījās Krievijas Federālā drošības dienesta sanāksmē.

Peskovs sacīja, ka vienošanos ar Dienvidosetiju varētu parakstīt nākamnedēļ, bet Federālā drošības dienesta sanāksmē Putina piedalīšanās nebija plānota.

Viņš teica, ka prezidents ir aizņemts ar Krievijas ekonomikas krīzes risināšanu un viņam “nepārtraukti ir tikšanās, bet ne visas tikšanās ir publiskas”.

Uz jautājumu, vai Putina rokasspiediens joprojām ir stingrs, Peskovs smiedamies atbildēja, ka “tas salauž roku”. Tomēr viņš izvairīgi atbildēja uz jautājumu, kad Putinu varēs redzēt televīzijā.

“Tiklīdz saule parādās.. un sāk smaržot pēc pavasara, cilvēkiem sākas mānijas,” Peskovs teicis ziņu aģentūrai TASS.

Vairojot spekulācijas, ziņu vietne RBK vēstīja, ka Kremļa publiskotais atskats uz Putina tikšanos pagājušajā nedēļā ar reģionālajiem gubernatoriem un sievietēm Starptautiskajā Sieviešu dienā patiesībā ir filmēts agrāk. Peskovs gan to noliedza.

Iepriekšējo reizi spekulācijas par Putina veselības stāvokli uzvirmoja 2012.gadā, kad viņš atcēla vairākus ārvalstu braucienus pēc tam, kad bija parādījies sabiedrībā klibojam. Tolaik Kremlis paziņoja, ka prezidents ir guvis sporta traumu.

Krievijā spekulācijas par valsts līdera veselības stāvokli nav nekas jauns. Arī Putina priekštečiem Borisam Jeļcinam un Leonīdam Brežņevam bieži bija jāsastopas ar baumām par savu veselību.

Internetā pat ir parādījusies vietne “Putinumer.com”, kurā uz balta fona redzams viens jautājums krievu valodā: “Vai Putins ir miris?” Nospiežot pogu “pārbaudīt”, ir lasāmas dažādas atbildes, piemēram, “Nē”, “Vēl nē”, “Joprojām nē”, “Nē, Maskavā smirdēja kas cits” un tamlīdzīgi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. a- variants – Putinam ir tiešam bēdīgi = vai aiz atslēgas, vai slims.
    b – variants – laiciņu paslēpies, lai Kremļa ( lasi Putina ) nedraugi izlien un sevi izrāda un tad…Navaļņiji būs bariem…Zinot čekistu darba metodes arī tā varētu būt.

Draugiem Facebook Twitter Google+