×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. janvāris, 2016
Drukāt

Kremlis noraida kā “joku” Lielbritānijas izmeklēšanas ziņojumu Ļitviņenko lietā (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kremlis ceturtdien noraidījis Lielbritānijas izmeklēšanas komisijas ziņojumu Kremļa kritiķa Aleksandra Ļitviņenko slepkavības lietā, norādot, ka tam jābūt jokam.

Kā jau vēstīts, ziņojumā teikts, ka Ļitviņenko slepkavību, iespējams, apstiprinājis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

“Varbūt tas ir joks,” žurnālistiem norādīja Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

“Visticamāk, to var piedēvēt smalkajam britu humoram – faktu, ka atklāta publiska izmeklēšana ir balstīta uz slepeniem datiem no speciālajiem dienestiem, vārdos nenosauktiem dienestiem, un spriedums, kas izdarīts, balstoties uz šiem nepārliecinošajiem datiem, publiskots, bagātīgi izmantojot vārdus “varbūt” un “iespējams”,” paziņoja Peskovs.

300 lappuses garajā Lielbritānijas izmeklēšanas komisijas ziņojumā secināts, ka “FDD (Krievijas Federālā drošības dienesta) operāciju nogalināt Ļitviņenko, iespējams, apstiprināja [toreizējais FDD direktors Nikolajs] Patruševs un arī prezidents Putins”.

Peskovs paziņoja, ka šāda šķietama izmeklēšana var tikai pasliktināt divpusējo attiecību atmosfēru.

Viņš sacīja, ka šajā gadījumā nevar runāt par īstu izmeklēšanu, jo daudzi apgalvojumi tajā ir balstīti uz iespējamību.

“Šāda terminoloģija nav atļauta mūsu tieslietu praksē un nav atļauta arī citu valstu tieslietu praksē,” uzsvēra Putina preses sekretārs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nav jau brīnums, ka Krievijas varasvīri slepkavības izmeklēšanu pielīdzina jokam. Noslepkavot opozīcijas līderus vai valdības kritiķus arī nav nekas sevišķs. Iebrukums Ukrainā arī taču ir tikai tāds joks, vai nē? Eiropas morālē cilvēka dzīvībai ir augstākā vērtība, bet Austrumu morālē redzams, ka tai sevišķas vērtības nav. To arī pierāda Krievijas valstsvīru nenopietnā attieksme pret šo konkrēto slepkavību (nevis tiesāt par nodarījumu, bet slepkavot bez tiesas!). Kaut kāds atavisms.

  2. ”Joks ” par pāris miljonu polonija tējas? To var atļauties tikai ar domu, kad nekad nemeklēs poloniju, bet tie zinātkārie briti ar kodollaboratoriju… Zinātu, tad ar kādu lietussargu pakaļā…Nu un uz ielas visādi gadās…

  3. “Joks” ir .. Pūķina apgalvojums, ka viņa Krievija ir lielvalsts.

Draugiem Facebook Twitter Google+