×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. novembris, 2014
Drukāt

Kremļa propagandists Kiseļovs plāno atvērt birojus Viļņā, Rīgā un Tallinā (15)

Foto - ScanpixFoto - Scanpix

Kremļa galvenais propagandists Dmitrijs Kiseļovs izteicies, ka "Sputņik" ziņu biroji varētu tikt izveidoti 30 pasaules pilsētās, tajā skaitā Viļņā, Rīgā un Tallinā.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzticības persona un galvenais propagandists Dmitrijs Kiseļovs, kurš iecelts par jaunizveidotās Kremļa ārzemju ziņu aģentūras “Sputņik” vadītāju, paziņojis par nodomu izveidot Krievijas ziņu kanālu Viļņā, lai dotu pretsparu “rusofobijas pārņemto Rietumu plašsaziņas līdzekļu agresīvajai propagandai”.

Instruments propagandas karā

Kremļa trubadūrs Kiseļovs izteicies, ka “Sputņik” ziņu biroji ar vairākiem desmitiem darbinieku varētu tikt izveidoti Viļņā, Rīgā, Tallinā, Kijevā, kā arī citās pilsētās, ziņo Lietuvas tīmekļa vietne “delfi.lt”. No nākamā gada ziņu aģentūras “Sputņik” biroji darbosies dažādu valstu 30 pilsētās, tajā skaitā Londonā, Parīzē, Berlīnē, Vašingtonā, Riodežaneiro, Buenosairesā, Kabulā, Deli un Pekinā. Lietuvā Kremļa nodoms tiek vērtēts kritiski, jo jaunā Krievijas informācijas kanāla, kura programmas būs angļu un citās valodās, galvenais mērķis ir propagandas izplatīšana, īpaši jaunatnes vidū. “Informācijas kara koncepcija ir skaidri noteikta, un mēs Baltijas valstīs esam starp tās mērķiem,” uzskata Lietuvas Seima Nacionālās drošības un aizsardzības komitejas priekšsēdētājs Artūrs Paulausks. “Mūsu jaunieši vairs nerunā krieviski, viņu otrā valoda ir angļu, tāpēc viņi ir šo kanālu mērķi. Kanāli krievu valodā ir domāti vecākajai paaudzei un krievvalodīgajiem,” teica Pau­lausks. Arī Viļņas universitātes politologs Nerijus Malukevičs uzskata, ka “Sputņik” veidos pret Lietuvu vērstu propagandas kanālu, cenšoties piesaistīt jaunatnes auditoriju. Viņaprāt, “Sputņik” nav tik labi sagatavots darbībai Viļņā kā Rīgā vai Tallinā, jo līdz šim nav plānojis programmas lietuviešu valodā, bet gan igauņu un latviešu valodā. Malukevičs brīdina, ka Lietuvai jābūt gatavai “Sputņik” propagandas izaicinājumam, jo Kiseļova līdzšinējā darbība Kremļa kontrolētajos televīzijas kanālos liecina par koncentrētas melu straumes raidīšanu informācijas vietā. Kremļa trubadūrs kļuvis bēdīgi slavens Rietumos ar savu paziņojumu pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas, ka Krievija ir “vienīgā valsts pasaulē, kas spēj pārvērst ASV radioaktīvos putekļos”.

Malukeviča ieskatā propagandas projekts “Sputņik” atgādina aukstā kara laiku ideoloģiskās cīņas, turklāt jaunais kanāls nosaukts vārdā, kā dēvēja vienu no bijušās Padomju Savienības varenības simboliem. “Savulaik vārds “Sputņik” simbolizēja Padomju Savienības panākumus kosmosā, bet tagad tas kļuvis par instrumentu mūsdienu propagandas karā,” secina Lietuvas politologs, atgādinot, ka “jaunā sputņika” darbība var neaprobežoties ar žurnālistiku un propagandu, jo “padomju tradīcijās bija iesaistīt mediju vidē slepenos 
dienestus”.

Britānijā apsver “RT” sodīšanu

Gandrīz gadu Krievijas propagandas kanāli ASV bija maz pamanāmi, bet tagad Kremļa televīzija “RT” ir izvietojusi reklāmas plakātus Vašingtonas un Ņujorkas galvenajās ielās, tajā skaitā pārdesmit metru no Valsts departamenta ēkas. “RT” pārstāve ASV Anna Belkina paziņojusi, ka “sadarbībā ar partneriem reklāmas kampaņa tiks paplašināta”. “RT” propagandas plakātos bieži tiek izmantots kāds apstrīdams un ļoti grūti salasāms citāts, apstrīdami skaitļi, kas tiek izmantoti Krievijas veiktās Krimas aneksijas attaisnošanai un meliem par Kremļa neiejaukšanos karā Ukrainas dienvidaustrumos, vietnē “delfi.lt” raksta amerikāņu publicists Ludo Segers. Tikko ASV lielākajos tīmekļa ziņu kanālos “Bloomberg”, “The Washington Post” un “The New York Times” parādās kritisks raksts par Krievijas politiku Krimā un Austrumukrainā, pie darba ķeras Maskavas propagandistu armija, lai pārliecinātu lasītājus par Kremļa taisnību, atzīmē Segers. Kremļa rupora “RT” galvenā redaktore Margarita Simonjana paudusi lepnumu, ka “RT” dodot ārzemju auditorijai iespēju uzzināt “otru viedokli”, ko cenšoties noslāpēt “valdošās aprindas”. Segers atgādina, ka Rietumu medijiem, kas darbojas Krievijā, tiek radītas arvien lielākas grūtības, jo Kremlis necieš “alternatīvu viedokli”, kas ir pretrunā ar Krievijas oficiālo nostāju.

Pēdējos 15 gados Krievijā ir nogalināti vairāk nekā 200 vietējo un ārvalstu žurnālistu, kas centās objektīvi informēt sabiedrību par valstī notiekošo, atzīmē laikraksts “The Financial Times”. Lietuvas vēstnieks ASV Žigmants Pavilionis, raksturojot Krievijas izvērsto propagandu, aicinājis dot pretsparu Kremļa centieniem izkropļot patiesību.

“RT” darbojas Vašingtonā kopš 2009. gada, un šogad to pametuši vairāki ziņu dienesta darbinieki, protestējot pret Krievijas agresiju Ukrainā. Britānijas mediju regulators “Ofcom” brīdinājis Londonā reģistrēto Krievijas raidsabiedrību “RT” par soda sankcijām, ja tiks atkārtoti pārkāpti Apvienotās Karalistes noteikumi medijiem par objektivitātes ievērošanu, kas rupji pārkāpti “RT” ziņojumos par notikumiem Ukrainā.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Man priekš tā ofissa litra benzīna un sērkociņu nebūtu žēl…

 2. Visatļautība,šitāds dara ko grib,ar koku pa muguru….šitādu murgu nedrīkst pieļaut

 3. viss kā padumijas laikos – man pat bail ka nepiemetas dežavū… tāda sajūta brīžiem ir….. dievs sargā mani no padumjās krievijas glāstiem! – valsts un tauta kas visu pasauli kritizē, toties mājās virtuvē sapņo par visu kas tur, aiz aizkara. vsjo kak lu4shih domah londona i berlina! :D:D ja apģērbs – tad zarubežnij, ja auto tad – inomarka, ja ēdiens tad salat olivje… 😀 gribas teikt – hrens jums ne ārzemes!

 4. Liekas, ka ar Laimdotas un Andra atbalstu birojs Rīgā būs! Vecie komunisti un kolaboranti jau nebūs tie, kuri pretosies krievu propagandai.

 5. Bijušais zemessargs Atbildēt

  Kas tev mēslu vabolei, putļeritam atļaus stvērt birojus Baltijā. Sasapņojies krievu fašists.

 6. Gaidām attiecīgo sižetu TV Panorāmā ka Kiseļovs meklē darbiniekus jaunajam birojam.

 7. Ar sūdainu zābaku pa pēcpusi un, lai nemaz nelur uz šo pusi!

 8. gribeet jau var,betvar ari nedabuut!

 9. KAS VIŅAM ATĻAUS???

 10. Baltijas valstis būtu TRAKAS, ja atļautu vēl vienu naida kurinātāju iestādi savās galvaspilsētas!????? Varbūt beidzot PIETIKS????????? Domāju, ka visa šajā jomā JAU ir PIETIEKOŠI!!!

 11. VAI propogandas jomā no Krievijas puses mums jau NEPIETIEK??????????????? VĒL VAJAG???????????? Tik daudz naidīgu Latvijai rakstu krievu valodā iznākušajos laikrakstos, kuri visus šos gadus tikai “BORĒJUŠI” cilvēku galvās melus un veicinājuši naidu pret valsti un latviešiem!!!! Nav jābrīnās par referendumu, par naida kurinātāju aktivitātēm, ko PIEĻAUJ NESODAMĪBA, viņu izlēcieni un atklātās runas…PAR KO VISPĀR MĒS BRĪNĀMIES UN NEVAJADZĪGI MEKLEJAM VAINU SEVĪ??? Sapratnei ir vajadzīgas ABAS PUSES!!!!!!!!!!

 12. ar Maskavas namu nepietiek ? Atbildēt

  To nekādā ziņā nevajag atļaut.

Draugiem Facebook Twitter Google+