×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. jūnijs, 2016
Drukāt

Kremlis pie Saeimas galda (44)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Elizabete Krivcova aktīvi izmantojusi tā dēvētā Nepilsoņu kongresa nepārstāvēto parlamenta tribīni, tagad cenšas iekarot arī Saeimas tribīni.

Deputātu grupas sadarbībai ar Vācijas parlamentu vadītāja Solvita Āboltiņa uzrakstījusi vēstuli Saeimas prezidijam, kurā paudusi neizpratni, kā pie Saeimas un Bundestāga deputātu grupas sarunu galda parlamenta Sarkanajā zālē varēja atrasties Saeimas deputāta Sergeja Dolgopolova (“Saskaņa”) palīdze juriste Elizabete Krivcova. Viņa ir pazīstama kā viena no Aleksan­dra Gapoņenko vadītā “Nepilsoņu kongresa” aktīvistēm un, kā fiksēts Drošības policijas pārskatā, Krievijas “tautiešu” politikas īstenotāja. E. Krivcova, kas ieguvusi tiesību maģistres grādu Ludviga Maksimiliāna universitātē Minhenē, jau iepriekš iemanījusies klusi un nemanāmi ieslīdēt pasākumos, kur iespējams nodarboties ar aģitāciju par to, ka Latvijā it kā tiek ierobežotas cilvēktiesības. Piemēram, Apvienoto Nāciju Organizācijas Cilvēktiesību komitejā, pārstāvot “Nepilsoņu kongresu”, Krivcova ziņoja, ka Latvijā cittautiešiem liegta piekļuve darba tirgum augsto latviešu valodas prasību dēļ. Arī Bundestāga sociāldemokrāti ir Krivcovas mērķa auditorija, lai mēģinātu diskreditēt valsti ar meliem un puspatiesībām.

S. Āboltiņa prezidijam raksta, ka Saeimas deputāts Sergejs Dolgopolovs viņu iepriekš esot informējis, ka nevarēs piedalīties šajā sanāksmē, taču neesot Āboltiņai lūdzis ļaut piedalīties viņa palīdzei. “Varu apliecināt, ka, ievērojot konkrētās personas līdzšinējās aktivitātes un Drošības policijas vairākkārtējos gada pārskatos pausto viedokli par to, ka Krievijas tautiešu atbalsta politikas aizsegā, izmantojot tautiešu organizācijas, Krievija īsteno pasākumus, lai mēģinātu ietekmēt ārvalstu iekšpolitiskos procesus, šādu saskaņojumu nebūtu sniegusi,” norāda grupas vadītāja.

Arī Saeimas deputāti Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība) un Inese Lībiņa-Egnere (“Vienotība”), kas ir arī Saeimas priekšsēdētājas biedre, sacīja, ka bijuši pamatīgi pārsteigti, ieraugot vienā rindā ar deputātiem pie galda sēžam arī Kremļa politikas atbalstītāju Krivcovu.

“Parasti tā nenotiek, ka oficiālajās tikšanās deputāta palīgs sēž kopā ar deputātiem,” sacīja Parādnieks. Savukārt I. Lībiņa-Egnere esot sūtījusi īsziņas par nepiederošas personas klātbūtni Starpparlamentu attiecību biroja vadītājai Sandrai Paurai un Saeimas ģenerālsekretārei Karinai Pētersonei, kurām jāatbild par parlamentu deputātu tikšanās organizatoriskajiem jautājumiem.

“Nav tādas prakses, ka palīgs strādā deputāta vietā. Saruna ar Bundestāga deputātiem jau bija sākusies, kad pamanījām, ka Dolgopolova palīdze ir ieņēmusi viņa vietu, un tas nebūtu pieņemami, ja mēs Bundestāga viesu klātbūtnē sāktu kārtot attiecības. Par šo situāciju informēju arī prezidija locekļus, jo nevar būt tā, ka notiek kaut kādas lietas, ko nevar pat saprātīgi iedomāties,” atzina I. Lībiņa-Egnere.

S. Āboltiņa vērsusi uzmanību uz to, ka Saeimas Kārtības rullī paredzēta iespēja Saeimas deputāta palīgam deputāta uzdevumā būt klāt tikai Saeimas komisijas atklātajās sēdēs. Deputātu grupas vadītāja aicināja Saeimas prezidiju izvērtēt konkrēto gadījumu un atbildīgo darbinieku kompetenci, kā arī nodrošināt to, ka turpmāk šādu pasākumu organizēšana tiek īstenota ne tikai atbilstoši iekšējo un ārējo normatīvo aktu prasībām, bet arī ievērojot valsts nacionālās drošības intereses.

Savukārt Dolgopolovs uzskata, ka Krivcovai bija tiesības šajā pasākumā piedalīties, jo tas nav bijis aizklāts. “Tāpēc es viņu palūdzu apmainīties ar vizītkartēm un nodibināt kontaktus, jo “Saskaņa” ir sociāldemokrātiska partija un mums ar Vācijas sociāldemokrātiem ir diezgan plaši kontakti. Mana palīdze, būdama partijas valdes locekle, atbild par starptautiskajiem jautājumiem. Viņa nepiedalījās deputātu diskusijā, jautājumus uzdeva pēc sēdes, un es neredzu pamatu protestam,” saka Dolgopolovs.

Pati Krivcova pastāstīja, ka pēc sēdes aprunājusies ar Vācijas un Baltijas parlamentu sadarbības grupas deputāti sociāldemokrāti Doroteju Šlēgelu. “Ar Vācijas sociāldemokrātiem man ir regulārs kontakts, un es tur neredzu nekā slikta. Tikšanās laikā uzmanīgi klausījos kopā ar citiem tehniskajiem darbiniekiem un sarunā nejaucos,” sacīja Krivcova. Taču, kā skaidroja Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (NA) padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dace Balode, Krivcova pirms sēdes izteikusi vēlmi Starpparlamentu attiecību biroja vecākajai konsultantei Ingrīdai Sticenko sēdes laikā uzdot jautājumus un paust arī kādu informāciju. Konsultante atbildējusi, ka runāšot tikai un vienīgi deputāti.

Neoficiāli zināms, ka Krivcovai labās vācu valodas zināšanas un Vācijā iegūtā izglītība ļāvusi izveidot sirsnīgas attiecības arī ar Vācijas vēstniecību Latvijā, kur viņa regulāri “informē” par nepilsoņu grūto dzīvi Latvijā.

Notikušais ir pārrunāts Saeimas prezidijā, ir izskatīta deputātu grupas sadarbībai ar Vācijas parlamentu vadītājas Solvitas Āboltiņas vēstule, uzklausīts Starpparlamentu attiecību biroja skaidrojums un pieņemts ierosinājums papildināt līdzšinējo reģistrācijas kārtību, ierodoties uz deputātu sadarbības grupas sanāksmēm, skaidroja D. Balode. Prezidijs esot nolēmis, ka tā ir deputātu sadarbības grupas vadītāja kompetence noteikt, vai sanāksmē piedalās tikai deputāti vai ir atļauts piedalīties arī deputātu pārstāvošam palīgam.

Lai uzlabotu darbu, turpmāk plānojot un organizējot deputātu grupu sanāksmes, savas kompetences ietvaros Starpparlamentu attiecību birojam (kurš ir organizatorisko darbu veicējs, bet kuram nav tādu pilnvaru kā deputātu grupas vadītājam) ir jārūpējas par to, lai deputātu palīgi sēdes laikā nesēdētu pie sarunu galda, ja vien sēdes vadītājs nelemj citādi. Lai jau sēdes sākumā identificētu visas telpā atrodošās personas, ir pilnveidota parakstu veidlapa. Uz tās turpmāk būs jāparakstās visiem, kas piedalās sēdē, atšifrējot arī savu amatu. Ar šo aizpildīto veidlapu sēdes vadītājs tiks iepazīstināts sēdes sākumā, informēja Saeimas priekšsēdētājas padomniece.

Pievienot komentāru

Komentāri (44)

 1. Un kur ir mūsu jaunie, smukie, gudrie, Latvijas idejas pārņemtie, kas tikpat droši it visur kontaktus organizētu un sarunas vestu, un savu patiesību nepārprotami klāstītu. Kur jūs esat? Atsaucieties un sāciet darboties. Te ir paraugs, kā var panākt savu, ja dara. Mēs gaidām.

 2. Reklāma beigās ir tematiskā.

 3. Kur tālāk? SC un tādi dolgopolovi jau ZZS aizsegā sāk noteikt kārtību Saeimā!?Un vai kāds nezina kas bija un ir Pētersone LKP/ kompart./ ideoloģiskā sekretāra padomniece.CIK ir Saeimā deputātu un ndarbinieku kuriem ar tīru sirdi var iedot pielaidi valsts noslēpumiem un lemšanai tās likteni?Lasu Cauča – Pirmās LV politiķa atmiņas un mati ceļas stāvus par šodienas “politiķiem”un valdības zagļiem un krahaboriem.Vēl arvien kā 1945.g. muziku pasūta austrumu kaimiņš.Latvija mudž no kremļa stučītājiem un Putina “{ zaļajiem”,jo tas kas notiek valstī, tam ir pierādījums.Ķencis ar Pāvulu riktētos prātīgāk un tautiskāk!

  • А ваш сейм почти весь из бывших коммунистов и комсомольцев состоит. Для вас это откровение что ли?!

   • to grāpim no kiriļicas Atbildēt

    Mužlan,tie taču visi ir tavi idejiskie bomži un kremļa saslaukas.Tapēc jau valstī ir tāds bardaks,ka nav īstu latviešu ar nacionālu stāju / kā krievijā t.s.rasijaņe/ ne Saeimā,NE VALDĪBĀ.Gaidīsim jauno politiķu paaudzi.Bet tu nu gan varētu aizvērties ar savām Marksa idejām un kroplo Putina domāšanu!

    • Ну уж нет, они все не мои, а именно ваши! Я то за них не голосовал, так как избирательных прав вы меня давно лишили. Настоящие они латыши или не настоящие – это всё ваша проблема, не моя. Так что, заткнуться нужно именно вам.

 4. Solvita sāk saprast no kuras puses sviests uz maizes jāsmērē! kļūst nacionāliste?

 5. Putina apjūsmotājiem – Krievijā opozicionāri tiek nogalināti.

 6. Latviesi sava naida pret krievu tautu kersies pie jebkadam rupjibam, lai tikai pazemotu krievu tautibas sievieti.Latviesiem ir tik liels naids pret krieviem, ka jus nemaz neatskiraties no Islamistu radikaliem un gestapoviesiem.Kada runa var but par varda brivibu Latvija, ka jus jebkuru, kas nedoma, ka doma tevocis Sems, gatavi fiziski noslepkavot.Divaina ir ta jusu Demokratija!

  • Pirmkārt krievu tauta dzīvo Krievijā un otrkārt,ja neesat redzējusi un dzirdējusi rupjības un naidu,atšķiriet kādu no iemīļotās avīzes “Vesti” numuriem!No tās un komentāriem ilgus gadus diendienā burtiski gāžas naids un rupjības pret latviešiem.Krievvalodīgie,dzīvodami Latvijā,nemaz nekautrējas melot un gānīties pret pamattautu.Jūsu aizstāvamā ir spilgts bezkaunības paraugs.Godīgu darbu strādāt negrib vai neprot,bet nodarbojas ar ūdens liešanu caurā sietā.Tukša persona.

   • Однако, вы слепой совсем. И то, что русские в Латвии живут не видите, и то, что ваши же таутиеши прямо здесь же рядом в комментариях пишут, не видите. По принципу, в чужом глазу соломинку видим, а в своём и бревна не замечаем.

    • Ko tu te varkšķi?Aizbrauc pie Putina pieredzes apmaiņā.Tur tavā rasejā pat savus NVO kolektīvus piereģistrē kā ārvalstu aģentus ,bet tāda Krivcova ir === līdzērtīga vismaz Višinskim.Krievijā viņa sen jau būtu attiecīgi “iesaiņota”.

 7. Kā hibridkara pirmrindniece

 8. Krievs rīkosies tik daudz, cik gļēvi latvieši to atļauj. Bet atļauj daudz….

 9. Krivcova ir no tā tipa bābām,kuras,ja viņas izmet pa durvīm,ielien pa logu atpakaļ un kuras nekautrējas visas durvis ar kāju atvērt.Normālam cilvēkam pat prātā neienāktu tādā veidā visur ielīst.

 10. Ja jau mūsu Saemas deputātu grupas vadītāja Solvita Āboltiņa” veic sadarbību ar vācu sociāldemokrātiem caur SC sociāldemokrātu Sergeju Dolgopolovu, tad kāda gan nozīme ierobežot viņa palīdzes darbu, kura tieši atbild par šiem starptautiskajiem jautājumiem…?

  • “S. Āboltiņa prezidijam raksta, ka Saeimas deputāts Sergejs Dolgopolovs viņu iepriekš esot informējis, ka nevarēs piedalīties šajā sanāksmē, taču neesot Āboltiņai lūdzis ļaut piedalīties viņa palīdzei”

  • “S. Āboltiņa prezidijam raksta, ka Saeimas deputāts Sergejs Dolgopolovs viņu iepriekš esot informējis, ka nevarēs piedalīties šajā sanāksmē, taču neesot Āboltiņai lūdzis ļaut piedalīties viņa palīdzei”

 11. Latviešiem ir beidzamais laiks atmosties ka saskanu centrs ir Maskavas partija un plātiņa rokas puiši vai sievas. Vispār viņi ir Latvijas valsts nodevēji. Šāda partija Latvija nedrīkst but.

 12. Dienvideiropā būdams, meginaju atbildēt uz jautājumu, kas ir LV nepilsonis…Nesaprata mani…Lietuvieši bija gudrāki un viņu valsts šobrīd ir daudz vienotāka.

 13. Jeļizavjeta Krivcova ir krievu naciste un nekaunīga līdēja.

  • Ау, легче на поворотах! Она юрист – нарвётесь на иск, мало не покажется.

   • Up your arse, fella, I don’t speak Russian.

    • Мне то пофиг, что вы не говорите по русски. Ваши проблемы. Но вы же свои гадости на государственном пишите, вот и на таком же получите иск. Будете довольны.

 14. Jeļizaveta Krivcova ir krievu naciste un nekaunīga līdēja.

 15. mūsējie .. no vienas sievietes

 16. Tā tiešām ir Kremļa aģente Atbildēt

  Ne velti viņus sauca par utainiem. ielīdīs visur.

 17. Ja patiesi tā – varas degradācija vai pērkamība? Drīzāk pēdējais?

 18. Kā blaktis lien, pretīgi.

 19. Срочно возродить комиссию Маккартура и начать охоту на ведьм! Чего так взволновались то? Кто то сможет расказать правду про ваши «художества» напрямую, без вашего посредничества. Действительно шаусмас.

  • Кто про что, а вшивый про баню. 🙂

  • Interesanti,vai mudaks “grafists” vispār zina kas bija ģen.Makarturs.
   Laikam ,nožēlojamais lempis nogulējis troļļu semināru Oļginā.

   • Сами вы мудак и придурок. В данном случае речь идёт не о генерале Дугласе Макартуре, а о политике. О крайне правом американском политике, яростном антикоммунисте и антисоветчике, ярчайшем представителе американизма и американского шовинизма. Именно с его подачи в Америки начались преследования всех левых сил, когда любого человека просто заподозренного в симпатиях к коммунизму или Советскому Союзу, всячески третировали и увольняли с работы.

 20. Kremļa satelīts- Saskaņa – sociāldemokrātiska partija?
  Nevajadzētu Dolgopolovam visus par idiotiem uzskatīt.

  • Protams,tādam,no krievu ratu pakaļas izkritušām izdzimtenim, kā grafists,nav nekāda starpība,starp Makarturu un Makartiju. Ka tikai pariet.
   Starp citu,nenāktu par sliktu arī mums un citām Eiropas tautām savs Makartijis,lai novērstu tādu grafistu un citu Oļginas absolventu izlēcienus.

   • Ага, значит всё-таки охота на ведьм! А ручонки то не коротки случаем? Надеюсь, что вы такой же алкоголик, как и ваш герой, и кончите также.

    • Tu noželojamais grafomān,būtu tā ragana? Nezinu,kas kur un ko ir beidzis.Un par roku garumu neuztraucies,vajadzības gadījumā tās var “pagarināt” vai nu ar likuma,vai ārkārtas situācijā,ar citu “instrumentu”palīdzību.

     • Я к тому, что те времена давно и безвозвратно прошли! Чудить безнаказанно вам никто не даст. И мы сами тоже «кусаемся» и нас тоже есть другой «инструментарий». Это так, для вашего сведения.

 21. Rašisms ir lienošs.

Draugiem Facebook Twitter Google+