×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
12. decembris, 2012
Drukāt

Kremlis sāk Medvedeva nomelnošanu?


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pēc tam kad internetā tika noplūdināts sižets, kurā Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs pēc intervijas televīzijas kanālam “Russia Today”, neapzinoties, ka kameras joprojām ir ieslēgtas, vēl patērzējot ar pieciem žurnālistiem, visnotaļ nicinoši izteicās par valsts varu, parādījušies minējumi, ka Krievijas valdības vadītāja dienas šajā amatā varētu būt skaitītas.


 

Kad bija beigusies tiešraidē demonstrētā intervija ar Medvedevu, Krievijas valdības vadītājs turpat studijā vēl nedaudz aprunājās ar žurnālistiem, kuri viņam pateicās par laicīgo ierašanos studijā. “Galu galā es nekad nekavēju,” paveroties rokaspulkstenī, uzsvēra Medvedevs. “Dažiem jābūt absolūti punktuāliem, kamēr daži izvēlas kavēt.” Šīs viņa piezīmes Krievijas politiskie komentētāji jau nodēvējuši par netiešu kritiku prezidentam Vladimiram Putinam, kurš allaž kavē sarunātās tikšanās gan ar ārvalstu viesiem, gan žurnālistiem. Tāpat jau pēc intervijas beigām Medvedevs asi nokritizēja izmeklētāju veikto kratīšanu Krievijas neatkarīgā kinorežisora mājās. “Viņi [izmeklētāji] ir āži, jo ieradās jau astoņos vai pat septiņos rītā,” sacīja valdības vadītājs, kurš kratīšanu nodēvēja par “nejauku izgājienu”.

“Kaut arī Medvedevs ir ilggadējs Putina politiskais līdzgaitnieks, abu starpā tomēr pastāv domstarpības,” spriež britu laikraksts “The Daily Telegraph”. “Medvedevs pārstāv valdošās kliķes liberālo spārnu. Viņam ir lielas nesaskaņas ar prezidenta administrācijā esošo militāro vadību un drošības dienestu vadītājiem.”

Kaut arī Medvedeva izteikumi netika pārraidīti televīzijā, tiem asu atbildi devusi valdībā izveidotā izmeklēšanas komiteja, kuru vada Putina tuvs politiskais sabiedrotais Aleksandrs Bastrikins. Komitejas pārstāvis Vladimirs Markins pēc Medvedeva izteikumiem izplatīja paziņojumu, kurā aizstāvēja kratīšanu kinorežisora mājās. “Dīvaini dzirdēt komentārus, kas ne tikai apvaino izmeklētājus, bet apšauba arī likuma varu valstī,” teikts Markina paziņojumā. Telekanāla “Russia Today” redaktore Margarita Simonjana 
Medvedeva atklāsmju publiskošanu nodēvējusi par nejaušu, kas radusies tehnisku kļūmju dēļ.

Tikmēr laikraksta “Novije Izvestija” politiskais apskatnieks Andrejs Pjontkovskis spriedis, ka Medvedeva izteikumi televīzijai “Russia Today”, kas uzskatāma par Kremļa ruporu, liecina par to, ka pret Krievijas valdības vadītāju sākta nomelnošanas kampaņa.

“Šis ir kulminācijas brīdis mēģinājumos atbrīvoties no premjerministra,” laikrakstam “DT” sacījis Pjontkovskis, norādot, ka Medvedevs “nemitīgi tiek nostādīts muļķīgās situācijās”.

Tikmēr kāds vārdā neminēts Maskavas politiskais apskatnieks sarunā ar “DT” norādījis, ka jau pavasarī valdības vadītājs tiks atstādināts no amata un viņa vietā tiks iecelts līdzšinējais viņa vietnieks un bijušais Krievijas vēstnieks NATO Dmitrijs 
Rogozins.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+