×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. oktobris, 2015
Drukāt

Kremlis sāk “svēto karu” Sīrijā (11)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Sīrijas pilsētas Talbišas iedzīvotāji sēro par bojā gājušajiem Krievijas aviācijas triecienā.

Krievijas parlamenta augšpalāta vakar atbalstīja prezidenta Vladimira Putina lūgumu par Krievijas karaspēka izmantošanu Sīrijā, Kremlim cenšoties apliecināt pasaulei, ka bez Krievijas iejaukšanās nav iespējams atrisināt Sīrijas krīzi un apturēt terorisma draudus, ko rada džihādistu grupējums “Islāma valsts” . Vakar Krievija Sīrijā veica pirmo gaisa triecienu džihādistu pozīcijām pie Homsas pilsētas.

 

Kremlis balsta Asada režīmu

Prezidenta administrācijas vadītājs Sergejs Ivanovs paziņojis, ka pilnvarojums paredz vienīgi gaisa spēku izmantošanu un sauszemes spēki karadarbībā Sīrijā netikšot iesaistīti. Ivanovs norādīja, ka lēmums pieņemts, pamatojoties uz Sīrijas prezidenta Bašara Asada lūgumu sniegt militāro palīdzību. Lai atbalstītu Sīrijas valdības karaspēku, Krievija gatavojas izmantot Latākijas militārajā bāzē izvietotās kara lidmašīnas un helikopterus, atsaucoties uz informētu avotu, vēsta aģentūra “Interfax”. Krievijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis intervijā ziņu aģentūrai DPA atzinis, ka teroristiskā grupējuma “Islāma valsts” rindās karo aptuveni 2400 Krievijas pilsoņu, un Maskava esot satraukta par draudiem, kas var rasties, ja viņi atgriezīsies dzimtenē.

Krievijas militārie eksperti atzīmē, ka Sīrijas operācijā varētu piedalīties arī tālās darbības kara lidmašīnas, kas pašreiz izvietotas lidlaukos Krievijas okupētajā Krimas apgabalā. Ģenerālis Leonīds Ivašovs, kurš savulaik vadīja Krievijas ģenerālštāba stratēģiskās plānošanas nodaļu, bet tika atvaļināts par “pārāk kareivīgu” nostāju Balkānu kara laikā, ļoti atzinīgi izteicies par taktisko balstīšanos uz Krievijas gaisa spēkiem Sīrijas operācijā pret “Islāma valsts” kaujinieku pozīcijām. Ģenerālis Ivašovs novērtējis Sīrijas operāciju kā Krievijas ģeopolitisko uzvaru un izteicis pārliecību, ka Maskava, uzstājoties kā iniciators uzbrukumam džihādistu teroristiem, ievērojami nostiprinās līdera pozīcijas starptautiskajā sabiedrībā, ziņo “RIA Novosti”.

Sīrija ir viena no Krievijas tuvākajām sabiedrotajām Tuvajos Austrumos. Kremlis ir atbalstījis Bagdādes režīmu gadu desmitiem, piegādājot bruņojumu un apmācot Sīrijas armijas virsniekus Krievijas karaskolās. Maskava pēdējās nedēļās cenšas ieņemt aktīvāku starpnieka lomu attiecībā uz Sīrijas pilsoņkaru un starptautiskajiem centieniem cīnīties pret teroristu grupējumu “Islāma valsts”, kas kontrolē plašas teritorijas Sīrijā un Irākā. Sīrijā kopš 2011. gada notiek pilsoņkarš, kurā pret valdību cīnās sašķeltās bruņotās opozīcijas grupējumi un ekstrēmistu organizācijas, tādas kā “Islāma valsts” un ar “Al Qaeda” saistītā “Al Nusra”. Pēc ANO datiem, kopš karadarbības sākuma Sīrijā dzīvību zaudējuši aptuveni 250 000 cilvēku un miljoniem bijuši spiesti doties bēgļu gaitās.

Krievijas ietekmīgā pareizticīgā baznīca paudusi atbalstu Maskavas lēmumam sākt gaisa uzlidojumus teroristu grupējumam “Islāma valsts” Sīrijā, norādot, ka šī cīņa ir “svēta”. “Cīņa ar terorismu ir svēta cīņa, un pašreiz mūsu valsts, iespējams, ir visaktīvākais spēks pasaulē cīņā ar to,” paziņojis pareizticīgās baznīcas sabiedrisko lietu departamenta vadītājs Vsevolods Čaplins. Viņš uzsvēra, ka baznīca atbalsta Krievijas lēmumu izvietot gaisa spēkus Sīrijā, lai uzbruktu “Islāma valstij”. “Šis lēmums ir saskaņā ar starptautiskajām tiesībām, mūsu tautas mentalitāti un īpašo lomu, kāda mūsu valstij vienmēr bijusi Tuvajos Austrumos,” sacīja Čaplins.

 

Maskava kritizē ASV

Maskava kritizēja ASV vadītā pretterorisma samita rīkošanu ANO, sakot, ka tā esot necieņas izrādīšana starptautiskajai organizācijai. Otrdien ASV prezidents Baraks Obama kopā ar vairāk nekā simt valstu vadītājiem sanāksmē ANO sprieda par ASV pret džihādistu grupējumu “Islāma valsts” vadītās operācijas turpināšanu. Krievija arī tika uzaicināta uz pretterorisma apspriedi, tomēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins cenšas panākt konkurējoša plāna īstenošanu, kas paredz plašas ANO vadītas koalīcijas izveidošanu cīņai pret “Islāma valsti”. “Šī (ASV) iniciatīva nopietni apdraud ANO pūliņus šajā virzienā,” Krievijas ANO sūtņa Vitālija Čurkina teikto citē Krievijas ziņu aģentūras. “Tomēr amerikāņi jau nebūtu amerikāņi, ja viņi nemēģinātu demonstrēt savu vadību,” sacīja Čurkins. Maskava uz sanāksmi nosūtījusi vien kādu zema ranga diplomātu. Pirmdien Putins, uzrunājot ANO Ģenerālo asambleju pirmo reizi desmit gadu laikā, aicināja izveidot plašu ANO vadītu koalīciju cīņai ar “Islāma valsts” džihādistiem. Krievija izvietojusi Sīrijā kara lidmašīnas un karavīrus, Putinam pēc Krievijas agresijas Ukrainā dēļ diplomātiskā izolācijā pavadīta gada cenšoties atgūt vietu pasaules arēnā. Tiekoties ANO, Putins un Obama vienojās sadarboties cīņā pret “Islāma valsti”, tomēr nespēja atrisināt domstarpības jautājumā par Sīrijas prezidenta Bašara Asada turpmāko lomu. Kremlis arī paziņojis, ka ASV eksperti atteikušies piedalīties izlūkošanas darba grupā, kuru Krievija veido kopā ar Irāku, Irānu un Sīriju.

 

Obama un Putins apliecina “kopīgas intereses”

Televīzijas kanāls “Fox News”, atsaucoties uz ASV amatpersonām, vēsta, ka Krievija vakar nosūtījusi ASV oficiālu notu, pieprasot aizvākt ASV kara lidmašīnas no Sīrijas gaisa telpas, jo virs Sīrijas tagad lidojumus veic Krievijas iznīcinātāji. Kā “Fox News” izteikušās Pentagona amatpersonas, ASV nepakļausies Krievijas prasībām.

“Nekas neliecina, ka mēs mainītu operācijas virs Sīrijas,” norādīja kāda augsta ranga amatpersona ASV Aizsardzības ministrijā. ASV vēstniecība Krievijā paziņojusi, ka Obama un Putins sarunās Ņujorkā ANO Ģenerālās asamblejas ietvaros vienojušies, ka abām valstīm ir kopīgas intereses cīņā pret “Islāma valsti”. ASV un Krievijas prezidenti bijuši vienisprātis, ka jāizveido sakaru kanāls starp abu valstu militārpersonām, lai izvairītos no nesaprašanās starp ASV vadītās koalīcijas spēkiem un Krievijas vienībām Sīrijā, ziņo aģentūra “RIA Novosti”, atsaucoties uz ASV vēstniecības preses pārstāvi Viljamu Stīvensu. “ASV uzskata, ka prezidents Asads nav pienācīgs partneris cīņā pret terorismu un ekstrēmismu Sīrijā,” piebilda Stīvenss. Viņš atgādināja ASV prezidenta Obamas teikto uzrunā ANO, ka ASV gatavas sadarboties ar jebkuru valsti, tajā skaitā Krieviju un Irānu, lai atrisinātu konfliktu Sīrijā.

ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters devis rīkojumu saviem padotajiem “atvērt komunikācijas līnijas ar Krieviju par sadursmju novēršanu”, paziņojis Pentagona pārstāvis. Kārtera rīkojums ļauj noprast, ka jautājumā par “Islāma valsts” apkarošanu abu pušu viedokļi varētu būt līdzīgi, taču mērķis ir cīņa pret “Islāma valsti”, nevis par to, lai aizstāvētu Sīrijas prezidenta Asada režīmu. Vēl viens sarunu mērķis ir nodrošināt, lai Krievijas militārā aktivitāte Sīrijā netraucētu ASV vadītās koalīcijas operācijām. Pentagons vēlas garantēt koalīcijas gaisa spēku drošību. Triecienus pret “Islāma valsts” kaujiniekiem ASV sāka 2014. gada augustā Irākā, bet mēnesi vēlāk – arī Sīrijā. ASV neparedz atjaunot militārās attiecības ar Maskavu, kas tika pārtrauktas pērn, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā.

 

Porošenko kritizē Kremļa liekulību

Ukrainas prezidents Petro Porošenko, uzstājoties ar runu ANO Ģenerālajā asamblejā, apšaubīja Maskavas apņēmību cīnīties pret terorismu Sīrijā, norādot, ka Krievija “savu durvju priekšā inspirē terorismu”. Porošenko nosodīja Maskavas iejaukšanos Ukrainas iekšējās lietās un norādīja, ka Krievijas militārās klātbūtnes palielināšana Sīrijā, aizbildinoties ar cīņu pret terorismu, beigsies ar tādu pašu iejaukšanos Sīrijas iekšējās lietās. “Dažu pēdējo dienu laikā esam dzirdējuši no Krievijas puses samiernieciskus paziņojumus, kuros tā cita starpā aicina uz pretterorisma koalīcijas izveidi,” norādīja Ukrainas prezidents. “Lielisks stāsts, taču grūti tam noticēt. Kā jūs varat aicināt uz pretterorisma koalīciju, ja jūs inspirējat terorismu savu durvju priekšā?” Viņš piebilda, ka Krievija, iejaucoties kaimiņvalstu iekšējās lietās, gar savām robežām ir radījusi “nestabilitātes joslu”. “Taču Kremlis iet vēl tālāk,” brīdināja Porošenko. “Šodien Krievijas “zaļie cilvēciņi” soļo pa Sīrijas zemi. Kas būs nākamais?” Viņš norādīja, ka Krievija joprojām turpina iebrukumu Ukrainā un neatsakās no savas “riskantās militārās spēles”.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Kremlis ir atbalstījis Bagdādes režīmu gadu desmitiem, piegādājot bruņojumu un apmācot Sīrijas armijas virsniekus Krievijas karaskolās.

  Kā ar politisko ģeogrāfiju, LA?

 2. Musulmaņiem tā ir parasta lieta slēpties aiz sieviešu un bērnu mugurām (sievietes un bērnus viņi neuzskata par cilvēkiem). savukārt teroristi slēpjas aiz civiliedzīvotāju mugurām – viņu izpratnē nomirt cīņā pret neticīgajiem ir svētlaime. tad nu sanāk, ka krievija (tieši krievija) sleokavojot musulmaņus, izdara viņiem pakalpojumu – ļauj izbaudīt svētlaimi. Visi šie cilvēki (musulmaņi), kas izrāda mums savu tuvinieku līķus, faktiski ir laimīgi, nemaz nerunājot par tiem, kas guļot ietīti palagos, sasnieguši svētlaimi, bet mums mēģina iestāstīt, ka viņi ir bēdīgi. Tā nav, tās ir prieka asaras.

 3. kāpēc jāpublicē visi stulbie feiki??? laikam krievs dara kautko pareizi, ja jau šāda aktivitāte “mēdijos”, droši iznīcina kāda investīcijas..

 4. Un,kur tad paliek ASV nodarījumi – vai tad viņi nekaro pret Islama valsti un neiet bojā civiliedzīvotāji…..?
  Sanāk,ka viena lielvalsts var ārdīties pa Austrumiem un viņiem vienmēr ir taisnība,bet ,tikko otra kaut ko uzsāk – tā viss ir nerpareizi un sāk skaitīt civilos līķus….skaitiet arī amīšu nogalinātos civiliedzīvotājus….

  • Bišķi smieklīgi nosaukt Krieviju, kuras ekonomika un ražotspējas līdzinās Holandei, bet tauts dzīves līmenis – Kataram, par lielvalsti. Un tas tik trūka, lai tādi kropļa valstis sāktu veidot pasaules politiku.

  • tur jau tas joks, ka nedz asv nedz rietumvalstis nekaro ne pret islama valsti, nedz pret citiem . Sīriju apsēdušiem teroristiem. Vakar visās ziņās varēja lasīt asv gaudas par to, ka krievi sabumbojuši viņu apbruņotos teroristus.
   asv labprāt apbruņo Sīrijas teroristus, bet atsaka ieročus ukraiņiem, klas cīnās pret krievijas iebrukumu.
   Baltijai par labu nāks, ja krievija Sīrijā satrieks rietumu bruņotos teroristus. Tad varbūt pielēks, ka visa rietumu veiktā savu armiju novājināšana ir bijusi kļūda. NATO vairāk jāplāno un reāli jāatbalsta A-eiropas valstis. Varbūt tas beidzot notiks.

 5. Tik gari, vairākas reizes atkārtojot vienu un to pāšu jāstāsta tai vieta lai skaidri pateikt to, ka sitiens bijis vērsts pret Asada opoziciju – ne pret kādu Islama valsti. Paldies tev Berziņ. Līdz ar to palika skaidrs, ka tiek izprovocēts pilsoņkarš, līdzīgi Ukrainai. Acimredzot Putins cer izveidot kaut ko līdzīgu lugandonijai, kas dejos pēc viņa pasūtītas muzikas. Un jāsecina, ka situācija veidojās ļoti sarežģīta, būs jamaina ANO darbošanas principus, kas strikti sadalīs pasauli divās naidīgās daļās. Par to visu paldies mūsu labajam kaimiņam.

 6. Kāpēc nerāda tās zvērības ko dara islama valsts kaujinieki. Kāpēc likumīgi ievēlētu prezidentu nosauc par režīmu. Kāpēc islama valsts kaujinieki drīkst spridzināt, šaut ar amerikosu ieročiem. bet likumīgais valsts prezidents nedrīkst lūgt militāru palīdzību saviem sabiedrotajiem. Kāpēc alianse iznīcināja Lībiju un Kadafi – tikai tāpēc ka vajadzēja naftu. tagad to pašu dara Sīrijā – nes demokrātiju. Kāpēc amerikosi nenes demokrātiju uz Indiju – tur taču vispār nekādu cilvēktiesību, jo kastu sistēma.

  • rietumu propogandas melu mašīna ir palaista uz pilnu jaudu Atbildēt

   pilsētas kuru nopostišanu krieviem pārmet drupās pārvērta asv &co savos uzlidojumos jau labi pasen, bet jāpieraksta krievam kas veicis1 uzlidojumu. turklāt ziņo par upuriem, pat precizu skaitu civilo, no Islāma valsts kontrolētas teritorijas, kas tad tur kādu rietumnieku laida skaitit? meli melu galā jo nepatīk ka kremlis iesaistās
   asv pamatmērķis jau ir asada gāšana, un karš ar IV ir tikai aizsegs. iesaistoties kremlim asadu gāzt visticamak ka neizdosies, tāpec melu straumes visos medijos lai tik piespiestu kremli atkāpties

 7. Dubultstandarti!

 8. Kāpēc sāk ?
  Sīrija ir TURPINĀJUMS !
  Rašes valdniekiem no sākta gala karš ir bijis “permanentnoje sostojanije”(dabīgs stāvoklis).

Draugiem Facebook Twitter Google+