Pasaulē
Citur

Franks Gordons: Kremlis šantažē, Ždanoka piespēlē0


Vladimirs Putins.
Vladimirs Putins.
Foto: LETA/AP

ASV prezidents Donalds Tramps vēlīgi devis Vladimiram Putinam vēl divus mēnešus laika, lai atspēkotu Vašingtonas pārmetumus, ka Krievija ir tā, kas pārkāpusi amerikāņu un padomju 1987. gada līgumu par vidējas distances raķešu aizliegumu. Pretējā gadījumā ASV no šī līguma atteiksies, lai būtu ko stādīt pretim šai bruņojuma jomā. Vašingtonai ir pierādījumi, ka Krievija, pārkāpjot šo līgumu, ražo SSC-8 tipa raķetes. Tās nu būtu jāiznīcina…

Un kā nu reaģē “dziļi aizvainotais” Putins? Viņš, var teikt, publiski atslepenojis savu “brīnumieroci” – lāzera staru kompleksu “Peresvet”,

kas esot spējīgs “paralizēt” ienaidnieka dronus, raķetes. Lidmašīnas. Ļoti zīmīgi, ka šim “brīnumierocim” (Hitleram arī bija “Wunderwaffen”) dots nosaukums “Peresvet”. Runa ir par 14. gadsimta mūku Peresvetu, kurš Kuļikovas kaujā pieveica izcilāko tatāru spēkavīru un tika kanonizēts kā pareizticīgas baznīcas svētais. Tā nu nesenais bezdievis (ateists) Putins, piesaucis svētos aizgādņus, aizvien no jauna šantažē un provocē Rietumus.

25. novembrī, kā zināms, no Ukrainai atņemtās Krimas tika apšaudīti divi ukraiņu flotes bruņukuteri, kas grasījās caur Kerčas jūras šaurumu nokļūt Azovas jūrā, kuras ziemeļkrastā Ukrainai ir ostas – Berdjanska un Mariupole. Kuterus konfiscēja, ievainotos jūrniekus un pārējos apkalpes locekļus nogādāja uz Maskavu, lai nodotu tiesai – par ko? Tikmēr Mariupoles reidā stāv kuģi, tostarp zem ārvalstu karogiem, kuriem Krievija liedz doties uz Melno jūru.

Nav brīnums, ka šādos apstākļos ASV saskaņā ar Montrē konvenciju paziņojusi Turcijai, ka grasās caur Bosforu sūtīt savu karakuģi uz Melno jūru, lai iedrošinātu NATO dalībvalstis Rumāniju un Bulgāriju, kā arī Gruziju, kur nupat ievēlētā jaunā prezidente Salome Zurabišvili intervijā BBC korespondentam pateica: “Nedomāju, ka mēs šodien varam sākt sadarboties ar Krieviju. Mēs esam Rietumi, mēs esam Eiropa.”

Un tagad – par Ždanoku un ne tikai. 6. decembrī Rīgas krievu avīzes “Segodņa” portālā “Vesti” parādījās trekns virsraksts: “Kas neatstās Latviju ar mieru, tiks izsviests aiz ribām”. Un zem tā foto: Ināra Mūrniece un Raivis Dzintars. Tālāk seko plašs raksts, kas pārņemts no portāla “gazeta.ru”. Izrādās, ka šo teikumu par izsviešanu aiz ribām esot teicis kāds ukraiņu sabiedrisks darbinieks un runa bija par Ukrainu, nevis Latviju.

Saistītie raksti
Tā nu kārtējo reizi “Vesti” neķītri manipulē aizgūtus tekstus, lai tik līdz baltkvēlei kurinātu pretlatvisku noskaņojumu.

Par ko tad ziņoja portāls “gazeta.ru”? Izrādās, Briselē Eiropas Parlamenta ēkā notika kārtējais “Krievu forums”, ko bija organizējusi nevaldāmā “Eiropas krievu alianses” priekšsēde Tatjana Ždanoka. Viņa, ievadot forumu, simtprocentīgi piebalsoja Kremļa priekšstatiem par “krievu pasaules” misiju un mērķiem, un galvenais runātājs bija Maskavas “ASV un Kanādas institūta” eksperts, rezerves ģenerālmajors Pāvels Zolotarevs.

Nekaunība un naids – sākot ar Kremli un beidzot ar Rīgas krievu avīzi.

LA.lv