×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. maijs, 2016
Drukāt

Krenberga un LSO Vācijas ierakstu namam ieskaņos Vaska Koncertu flautai un orķestrim

Foto: LETAFoto: LETA

Maija sākumā koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā strādās pie Pētera Vaska Koncerta flautai un orķestrim ieraksta, ko Vācijas ierakstu nams WERGO plāno izdot šā gada rudenī, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Pirmatskaņojumu Pētera Vaska jau 2008. gadā sarakstītais Koncerts flautai un orķestrim piedzīvoja 2009. gadā Ķelnes Radio orķestra izpildījumā Ķelnes Filharmonijā. Flautas solo toreiz izpildīja orķestra galvenais flautists Mihaels Fausts,kam komponists šo koncertu ir veltījis. 2010.gadā Flautas koncerts skanēja arī Rīgā, kur kopā ar izcilo vācu flautistu to atskaņoja Liepājas Simfoniskais orķestris Normunda Vaiča vadībā.

Flautiste Dita Krenberga atzīst, ka šis Pētera Vaska skaņdarbs ir vissarežģītākais no komponista opusiem flautai. “Muzikālais materiāls ir dziļš un piesātināts .Tas prasa no mūziķa milzīgu garīgu un fizisku pašatdevi. Man ieraksts ar Liepājas Simfonisko orķestri ir liels izaicinājums un atbildība. Ar prieku gaidu tikšanos ar mūziķiem un diriģentu Atvaru Lakstīgalu,” pauda mūziķe.

Diskā, ko ierakstu nams WERGO plāno izdot rudenī, tiks iekļauta arī Pētera Vaska 2005. gadā tapusī Trešā simfonija, ko koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris ierakstīja jau šā gada februārī. Simfonija komponēta pēc Tamperes Simfoniskā orķestra lūguma un pirmatskaņota tajā pašā gadā Tamperē. Latvijas pirmatskaņojumu tā piedzīvoja 2006.gadā Rīgas Festivāla orķestra un diriģenta Normunda Šnē izpildījumā.

Diska prezentācija Latvijā tiek plānota 21. oktobrī, kad koncertzālē “Lielais dzintars” ar Liepājas Simfoniskā orķestra piedalīšanos notiks Pētera Vaska jubilejas koncerts.

Tas būs jau otrais CD ieraksts, kas Liepājas Simfoniskajam orķestrim būs tapis sadarbībā ar ierakstu namu WERGO. Pirmais bija 2015. gadā izdotais “Pēteris Vasks Sala / Musica appassionata / Credo”, kas ar labiem panākumiem tiek tirgots ne vien Latvijā, bet arī Vācijā, Lielbritānijā, Austrijā, Šveicē, Francijā, Ungārijā, Itālijā,kā arī Japānā un ASV.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+