Pasaulē

Krievi atraduši meldonija aizstājēju 2

Foto – Shutterstock

Krievijas Biomedicīnas aģentūra ir atradusi Latvijā izstrādātā medikamenta meldonija aizstājēju, turklāt tas esot vēl labāks, pavēstījis aģentūras vadītājs Vladimirs Ujba.

Runa ir par vairāku preparātu kopumu, kas nav iekļauti Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) aizliegto vielu sarakstā, turklāt tie “strādā labāk”, izteicies Ujba.

“Meldonijs vairs nav aktuāls,” paudis aģentūras vadītājs, pašlaik gan autortiesību dēļ nenosaucot to nosaukumus.

Meldonijs, kas ir medikamenta “Mildronāts” aktīvā viela, aizliegto vielu sarakstā iekļauts no 2016.gada 1.janvāra. Šo preparātu izmantoja daudzi sportisti kādreizējās PSRS valstīs un pērn tas kļuva par “populārāko” dopingu pasaulē, jo lietošanā tika pieķerti ļoti daudzi sportisti, tajā skaitā slavenā tenisiste Marija Šarapova.

Pērn septembrī ar Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) pārstāvjiem tikās arī Latvijas farmācijas kompānijas AS “Grindeks” pārstāvji, tomēr viņiem neizdevās panākt “Mildronāta” aktīvās vielas izņemšanu no aizliegto vielu vidus, un to ir aizliegts lietot arī 2017.gadā.

Zāles tiek lietotas sirds veselības uzlabošanai, bet tās nav licencētas ASV. Tiesa, joprojām ir nopietnas debates, vai meldonijs tiešām palīdz uzlabot sniegumu.

LA.lv