Dabā

Krievi izvēlas Rīgu 16

Foto – LETA

Krievijas amatpersonas Rīgu izvēlējušās par vietu pirmajam Krievijas kultūras un tūrisma forumam, kas sarīkots aiz valsts robežām, ne tikai pateicoties Rīgas domes pretimnākšanai, bet arī tādēļ, ka Rīga ir “liels transporta mezgls, liela pilsēta, kas runā krievu valodā”, vakar Krievijas–Baltijas kultūras un tūrisma forumā uzsvēra Krievijas Federācijas kultūras ministra vietniece Alla Maņilova.


Viņa pauda pārliecību, ka ar Krievijas tūristu palīdzību Latvijas galvaspilsētai ir visas iespējas kļūt par Baltijas reģiona tūrisma centru. Krievijas–Baltijas kultūras un tūrisma forumā piedalās tūrisma industrijas pārstāvji no 13 Baltijas jūras reģiona valstīm, uz to bija ieradies arī Krievijas vēstnieks Latvijas Republikā Aleksandrs Vešņakovs.

“Esmu pārliecināta, ka Rīgas dome pieņēma gudru un tālredzīgu lēmumu, kad nolēma atbalstīt Krievijas vēlmi redzēt tieši Rīgu kā mūsu tiltu starp Krieviju un visu Baltijas un ziemeļvalstu reģionu,” atzīmēja A. Maņilova. Viņa neslēpa, ka savu lomu spēlējusi arī senā pazīšanās ar Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu vēl no laikiem, kad tagadējā Krievijas Kultūras ministrijas pārstāve bijusi Sanktpēterburgas gubernatora vietniece.

Savukārt Rīgas domes priekšsēdētājs Ušakovs pavēstīja, ka, pēc aizvadītā gada 11 mēnešu statistikas, Rīga kļuvusi par līderi Krievijas tūristu apmeklējuma ziņā, izkonkurējot citas reģiona valstu galvaspilsētas. Rīgu šajā laikā apmeklējuši 350 000, Tallinu – 302 000, bet Helsinkus – 290 000 tūristu no Krievijas.

Kopumā Rīgā viesojies pusotrs miljons ārvalstu tūristu. Katrs no tiem atstājis pilsētā vidēji 500 eiro, bet Krievijas tūristiem šis rādītājs ir vēl augstāks. Kopā sanāk 750 miljoni eiro, kas ir vairāk nekā viss Rīgas gada budžets, kuru veido 720 miljoni eiro.

Jautāts, vai rīdziniekiem tūristi jau nešķiet traucējoši, Ušakovs norādīja, ka ar attiecību “divi tūristi uz vienu Rīgas iedzīvotāju” līdz traucēšanai vēl tālu, jo daudzās tūristu iecienītās pilsētās viesu un pastāvīgo iedzīvotāju attiecība ir četri un pieci pret vienu. Pēc mēra domām, Krievijas tūristu pieplūdums ir ļoti svarīgs solis Latvijas un Krievijas normālu kaimiņattiecību veidošanā: “Cilvēki, kas te atbrauc, lielākoties kļūst par mūsu draugiem.”

 

LA.lv