Mobilā versija
+0.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
31. marts, 2015
Drukāt

Krievi Latvijā tirgo koksni (5)

Foto - Inta PuriņaFoto - Inta Puriņa

Pēdējos mēnešos Latgalē stipri jūtama krievu uzņēmēju interese par brīvām nišām Latvijas kokmateriālu tirgū. Jebkuru sortimentu Krievijas puse būtu gatava piegādāt un realizēt vagoniem.

Būs jākonkurē ar Krieviju

Uzņēmējs Māris Sinijs, kas Rēzeknes pusē nodarbojas ar kokmateriālu iepirkšanu un mežizstrādi jau gadus piecpadsmit, stāsta, ka Krievijas un arī Baltkrievijas mežizstrādātāji, kas darbojas pierobežā, ļoti labi zina, kas pie mums notiek, un šobrīd, kad Latvijā mežizstrāde praktiski ir apstājusies, ļoti aktīvi meklē iespējas pārdot koksni Latvijas uzņēmējiem. Ja šī interese neatslābs, varot sanākt pat tā, ka importētā koksne atstāj jūtamu iespaidu uz pašreizējām cenām, dzenot tās lejā. M. Sinijs: “Un nevajag aizmirst, ka šķelda arī nāk Latvijā. Kaut gan statistikā tas uzreiz var neparādīties, jo uz robežas šķeldu nopērk mūsu vietējās firmas.” Runājot par kravu kvalitāti, mūsu kaimiņi esot iemācījušies sagatavot labu preci un spējot uzrādīt arī koksnes izcelsmes sertifikātu.

Tomēr sadarbība ar Krieviju ir neprognozējama – šodien lētāk, rīt dārgāk, tāpēc, viņaprāt, Latvijas pārstrādātāji nepārorientēsies uz Krievijas tirgu, taču cenas kādu brīdi tas ietekmēt var. Uzņēmējs stāsta, ka krievi vēlas Latvijā pārdot ne tikai zāģbaļķus, bet arī malku, finierklučus un pat finieri. M. Sinijs: “Krievijas eksportētāji jau ir Latvijā ieveduši finieri, kas ticis vests tālāk uz Ķīnu. Bet, tā kā šobrīd Ķīnas finierim cenas ir nokritušās, kaimiņi labprāt realizētu savu finieri tepat Latvijā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vai beidzot mēs beigsim kā mērkaķi izzāģēt savus mežus un sāksim pirkt no plašākiem mazāk attīstītiem reģioniem?
    Tas būtu lieliski

  2. Kur ir problēma??? Nesapratu raksta jēgu! Redzu tikai ieguvumus Latvijai. Lēti izejmateriāli no ārzemēm kurus mēs pārstrādājam un pārdodam tālāk ar lielāku peļņu. Un mūsu meži paliek neskarti!

  3. Mežizstrāde Latvijā ir ļoti nekvalitātīva,īpaši cirsmās ,kas tiek pirktas no privātīpašniekiem. Pēc darbu veikšanas izskatās pēc postažas,bedres 1m. un dziļākas,daudz atstātas sīkkoksnes utt.

  4. Nu tad beidzot! Varbūt sāks domāt kā koksnei pievienot vērtību. Nevis tupā veidā notirgot to skandināviem, nopirkt sev dzipu, dzipu sasist un naudu nodzert. Lai tik dzen lejā! Pārāk ir aizsēdējušies savā prātā. Ar koku var labi pelnīt ne tikai tirgot papīrā!!!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+