×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. aprīlis, 2015
Drukāt

“Krieviem nav vēlmes bēgt no “latviešu jūga””. Saruna ar Igoru Jurgenu (13)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Nesen Latvijā viesojās Krievijas Apdrošināšanas asociācijas prezidents Igors Jurgens, kurš Latvijā plašākai publikai pazīstams kā konferences “Baltijas forums” rīkotājs, līdzautors pretrunīgajām vēstures grāmatām “Nākotnes melnraksti” un ciešajām saitēm ar “Saskaņas” politiķi Jāni Urbanoviču. Intervijā “LA” viņš stāsta par saspīlējumu starp Krieviju un Rietumiem, Krievijas kara neiespējamību ar Baltijas valstīm un izbrīnīts jautā, kas ir Aleksandrs Gapoņenko?

– Kāds ir jūsu vērtējums situācijai, kas izveidojusies starp Krieviju un Rietumiem, – vai to var saukt par jaunu auksto karu?

– Pašlaik situācija Krievijas un Rietumu attiecībās ir līdzīga aukstajam karam. Tomēr atšķirība ir tajā, ka aukstajā karā bija ideoloģiskā sastāvdaļa – komunisma cīņa pret kapitālismu, bet pašlaik šādas pretestības nav. Tā drīzāk ir cīņa par Krievijas nacionālajām interesēm un cīņa par demokrātijas principiem un Ukrainu kā brīvās pasaules sastāvdaļu, kā to redz ES un ASV no savas puses.

– Jūs pazīstat daudzus Krievijas uzņēmējus. Kas viņiem sakāms par Krievijas attiecībām ar ES?

– Viņi visi vēlētos attiecību atjaunošanu ar ES, jo tas ir labs tirgus, lēti kredīti, labi speciālisti uzņēmumiem. Starp uzņēmējiem ir patrioti, kas uztver Krimu kā neapšaubāmu Krievijas teritoriju, bet tāpat kā lielākā daļa vēlas tirdzniecības attiecību atjaunošanu ar ES.

– Vai ir vērojamas izmaiņas Krievijas politiskajās aprindās?

– Ir “kara partija” un “miera partija”. Pie “kara partijas” pieder spēka struktūru darbinieki, militārpersonas, arī cilvēki no diplomātiskajām aprindām un izlūkdienestiem. Ir arī liberāļi un ekonomisti, kas skaidri izprot situāciju, ka pēc konflikta nepieciešams sakārtot attiecības ar ES.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Krievi nebeg no Latvijas viena iemesla del, jo lielaka dala ir sadomazohisti. Jo aizbraucot uz savu teviju vairs nevares kert kaifu, iesligs parasta rutina.

 2. ar koku neaizdzīsi

 3. “Krieviem nav vēlmes bēgt no “latviešu jūga”” ? Atbildēt

  Šī nožēlojamā tauta bēg tikai pati no sevis un no saviem fīreriem.

 4. Ja šim cilvēkam ir ciešas saites ar seskotāju Urbanoviču, tad es viņam neuzticos.

 5. Beidziet dalīt rakstus, ievietojot viltīgas reklāmas – tādas, kur ir liela iespējamība lasītājam uzklikšķināt uz reklāmas. Beidziet! Nav iespējams lasīt rakstus!

 6. Vai tu esi spējīgs atšķirt reālus faktus no propagandas? Laikam jau nē, citādi te nerakstītu muļķības. Bet
  varbūt ka tu arī esi viens no tiem propagandistiem, kas stāsta, ka no Latvijas aizbraukuši simtiem tūkstošu
  latviešu? Tad salīdzini latviešu skaitu 1989. g. un 2014. g. un no šīs starpības atņem dabisko samazinājumu. Pārpalikums būs aizbraukušie – nesanāk pat pārdesmit tūkstošu! No katriem 4 aizbraukušajiem, tikai 1 ir latvietis. Tā ka vairāk domā pats ar savu galvu!

 7. Hothetsa i ribku sjestj, i na**j sestj.
  “Starp uzņēmējiem ir patrioti, kas uztver Krimu kā neapšaubāmu Krievijas teritoriju, bet tāpat kā lielākā daļa vēlas tirdzniecības attiecību atjaunošanu ar ES.”

 8. Žēl gan…

 9. Latviešiem pašiem ir vēlme bēgt no latviešu jūga uz ārzemēm un pēdējais bastions šai bēgšanai kā sacīja baņķieris Rungainis ir Rīga.

  • Saukt Rungaini par banķieri ir maigi izsakoties smieklīgi 🙂 Toties viņa ideja, ka gandrīz visus LV iedzīvotājus vajadzētu sabāzt Rīgā ir vienkārši kaitnieciska. Rīga varbūt ir bastions viņam kur tikt pie kādas naudas …

Draugiem Facebook Twitter Google+