×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. augusts, 2013
Drukāt

Krievija aicina Rietumvalstis “nepieļaut traģisku kļūdu” Sīrijas jautājumā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Kaut arī Sīrija svētdien, 25.augustā, atļāvusi ANO inspektoriem sākt tūlītēju izmeklēšanu atiecībā uz iespējamo ķīmisko ieroču uzbrukumu Damaskas pievārtē, tomēr gan ASV, gan Francija likušas saprast, ka gandrīz nešaubās par Sīrijas režīma vainu notikušajā. Tikmēr Krievija Damaskas lēmumu apsveikusi un aicinājusi Rietumvalstis Sīrijā “nepieļaut traģisku kļūdu”.

ASV sliecas uzskatīt, ka atļauja ANO ekspertu komandai izdota pārāk vēlu, lai izmeklēšanā varētu iegūt ticamus rezultātus. Kā ziņu aģentūrai AFP sacījusi ASV amatpersona, kas vēlējusies palikt anonīma, “šobrīd gandrīz nav šaubu, ka Sīrijas režīms šai incidentā pret civiliedzīvotājiem lietojis ķīmiskos ieročus”.

“Ja Sīrijas valdībai nekas nav slēpjams un ja tā vēlējās parādīt pasaulei, ka nav lietojusi ķīmiskos ieročus, tai jau pirms piecām dienām bija jāpārtrauc uzbrukumi šim apvidum un nekavējoties jāļauj ANO tur nokļūt,” norādījusi amatpersona, piebilstot, ka pa šo laiku “nemitīgās apšaudes un citas apzinātas darbības” varētu būt nopietni kaitējušas visiem pierādījumiem.

Vēl noteiktāk uz Sīrijas režīma vainu norādījis Francijas ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss, kas preses konferencē Jeruzalemē atgādinājis, ka minētais apvidus pēdējo dienu laikā bombardēts.

Savukārt Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Aleksandrs Lukaševičs svētdien paziņojis, ka Maskava vēršas pie visiem, kas “cenšas priekšlaikus uzspiest ANO ekspertiem izmeklēšanas atzinumus, aicinot balstīties uz veselo saprātu un nepieļaut traģiskas kļūdas”. Vienlaikus Krievija apsveikusi Sīrijas vadības “konstruktīvo pieeju efektīvas sadarbības veidošanai ar ANO misiju”.

Sīrijas lielākā opozīcijas organizācija apsūdz Damaskas režīmu, ka tas trešdien uzbrukumā nemiernieku apvidiem galvaspilsētas pievārtē izmantojis ķīmiskos ieročus, nogalinot vairāk nekā 1300 cilvēku. Savukārt Sīrijas valdība apsūdzības kategoriski noraida.

Kā paziņojusi organizācija “Ārsti bez robežām”, tai dienā, kad Sīrijas opozīcija ziņoja par ķīmisko uzbrukumu, trijās Sīrijas slimnīcās nepilnu triju stundu laikā uzņemti kopskaitā 3600 pacienti, kam konstatēti simptomi, kas norāda uz neirotoksisku vielu iedarbību, – krampji, pastiprināta siekalu izdalīšanās, sašaurinātas acu zīlītes, redzes aizmiglošanās un elpošanas traucējumi. 355 no viņiem miruši.

Pasaules valstu līderi brīdinājuši par nopietnu reakciju gadījumā, ja izrādītos, ka Asada režīms lietojis ķīmisko bruņojumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+