Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Krievija aizliedz iedzīvotāju personālos datus uzglabāt ārzemēs

dators27

Krievijas Valsts dome piektdien otrajā un uzreiz arī beidzamajā trešajā lasījumā pieņēma likumu, kas uzliek ārvalstu interneta kompānijām visus Krievijas iedzīvotāju personālos datus, tostarp elektroniskā pasta saraksti un publikācijas sociālajos tīklos, glabāt tikai Krievijas teritorijā esošos serveros.

Likums stāsies spēkā 2016.gada 1.septembrī. Kompānijas, kas līdz tam laikam nebūs atvērušas savus datu centrus Krievijā, tiks uzskatītas par pārkāpējām, un komunikāciju uzraudzības aģentūra “Roskomnadzor” ar tiesas lēmumu varēs bloķēt Krievijas iedzīvotāju piekļuvi tām.

Kā norāda eksperti, šis solis visupirms ir vērsts pret tādiem sociālajiem tīkliem kā “Facebook” un “Twitter”, kas atrodas ārpus Krievijas jurisdikcijas un atsakās sniegt varasiestādēm datus par lietotājiem.

Tomēr eksperti norāda, ka likums varētu radīt smagas sekas Krievijas kompānijām, piemēram, lidsabiedrībām, kas izmanto ārvalstu biļešu rezervēšanas dienestu pakalpojumus. Tāpat tas liegs Krievijas iedzīvotājiem rezervēt aviobiļetes un viesnīcas ārzemēs, kas savukārt daudzās valstīs ir obligāts nosacījums vīzas iegūšanai.

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+