Mobilā versija
-1.9°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Krievija aizliedz iedzīvotāju personālos datus uzglabāt ārzemēs

dators27

Krievijas Valsts dome piektdien otrajā un uzreiz arī beidzamajā trešajā lasījumā pieņēma likumu, kas uzliek ārvalstu interneta kompānijām visus Krievijas iedzīvotāju personālos datus, tostarp elektroniskā pasta saraksti un publikācijas sociālajos tīklos, glabāt tikai Krievijas teritorijā esošos serveros.

Likums stāsies spēkā 2016.gada 1.septembrī. Kompānijas, kas līdz tam laikam nebūs atvērušas savus datu centrus Krievijā, tiks uzskatītas par pārkāpējām, un komunikāciju uzraudzības aģentūra “Roskomnadzor” ar tiesas lēmumu varēs bloķēt Krievijas iedzīvotāju piekļuvi tām.

Kā norāda eksperti, šis solis visupirms ir vērsts pret tādiem sociālajiem tīkliem kā “Facebook” un “Twitter”, kas atrodas ārpus Krievijas jurisdikcijas un atsakās sniegt varasiestādēm datus par lietotājiem.

Tomēr eksperti norāda, ka likums varētu radīt smagas sekas Krievijas kompānijām, piemēram, lidsabiedrībām, kas izmanto ārvalstu biļešu rezervēšanas dienestu pakalpojumus. Tāpat tas liegs Krievijas iedzīvotājiem rezervēt aviobiļetes un viesnīcas ārzemēs, kas savukārt daudzās valstīs ir obligāts nosacījums vīzas iegūšanai.

Pievienot komentāru

Kāpēc uz auto slotiņām uzvilkt zeķes un vēl pāris noderīgi padomi ziemai (1)Domājams, ka autovadītāji piekritīs – ziema nav pats patīkamākais gadalaiks.
“Google” TOP 10 meklētākie vārdi no Latvijas (1)Tīmekļa meklēšanas vietne “Google” publiskojusi Latvijā meklētākos atslēgvārdus 2016. gadā. * pokemon go * euro 2016 * iphone 7 * eurovision 2016
Draugiem Facebook Twitter Google+