Mobilā versija
+3.5°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
28. septembris, 2016
Drukāt

Krievijā aizliegs glābējsilītes

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas valdība atbalstījusi likumprojektu par glābējsilīšu aizliegumu, kas Valsts domē tika iesniegts jūnijā. Par to paziņojusi iniciatīvas autore Federācijas padomes likumdevēja Jeļena Mizuļina.

Atbilstoši valdības slēdzienam tādu vietu pastāvēšana, kur var anonīmi nodot vecāku negribētus mazuļus, pārkāpj piecus Bērnu tiesību konvencijas pantus, arī par bērnu tiesībām uz dzīvību.

Pirmās glābējsilītes Krievijā parādījās 2012.gadā.

Par glābējsilīšu uzstādīšanu Mizuļina piedāvā ieviest naudassodus līdz pieciem miljoniem rubļu vai arī apturēt glābējsilītes organizētāju darbību uz 90 dienām.

Likumprojektu, kas reglamentē glābējsilīšu darbu, 2015.gada augustā Valsts domē iesniedza Federācijas padomes deputāti Konstantīns Dobriņins un Vadims Tjuļpanovs. Glābējsilīšu izveides ideju atbalstīja Izmeklēšanas komiteja.

Pret glābējsilītēm konsekventi izteikusies Mizuļina un bijušais bērnu tiesību ombudsmens Pāvels Astahovs. Viņš skaidroja, ka glābējsilītes ir pretrunā Krievijas likumiem un morāles principiem.

Tās izveidojot, valsts faktiski skubina mātes atteikties no bērniem, skaidroja Astahovs.

Pievienot komentāru

Briselē 25.maijā notiks NATO samits (4)NATO valstu līderi 25.maijā tiksies Briselē pirmajā Ziemeļatlantijas alianses samitā kopš ASV prezidenta Donalda Trampa ievēlēšanas, kurš ir kritiski izteicies par NATO, otrdien paziņoja NATO preses sekretāre.
Draugiem Facebook Twitter Google+