×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. augusts, 2014
Drukāt

Krievija liegs ievest lauksaimniecības produktus no valstīm, kas noteikušas sankcijas (21)

putinss2

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien parakstīja dekrētu, kas paredz, ka Krievija uz vienu gadu aizliegs vai ierobežos lauksaimniecības produkcijas importu no tām valstīm, kuras noteikušas sankcijas pret Krieviju, informēja Krievijas prezidenta preses dienests.

Dekrētā teikts, ka no dekrēta parakstīšanas dienas vienu gadu “tiek aizliegta vai ierobežota ekonomisko operāciju veikšana, kas paredz ievest Krievijas Federācijas teritorijā atsevišķus lauksaimniecības produkcijas, izejvielu un pārtikas veidus, kuru izcelsmes valsts ir pieņēmusi lēmumu par ekonomisko sankciju noteikšanu pret Krievijas juridiskajām un (vai) fiziskajam personām vai pievienojusies šādam lēmumam”.

Dekrētā Krievijas valdībai uzdots izveidot šādas lauksaimniecības produkcijas, izejvielu un pārtikas produktu sarakstu.

Šo sarakstu nepieciešamības gadījumā ir jākoriģē, lai “nodrošinātu preču tirgu līdzsvarotību un nepieļautu lauksaimniecības un pārtikas produkcijas cenu paātrinātu pieaugumu”, teikts dekrētā.

Saraksts ar lauksaimniecības produkciju, izejvielām un pārtikas produktiem, kurus tiks aizliegts ievest, jau ir gatavs, aģentūrai “Interfax” teica Krievijas ekonomiskās attīstības ministra vietnieks Aleksejs Ļihačovs.

Viņš piebilda, ka šis saraksts vēl ir jāapstiprina Krievijas valdībai.

Savukārt Krievijas Lauksaimniecības ministrijā aģentūrai “Interfax” teica, ka saraksts ar produkciju, ko paredzēts aizliegt, pašlaik tiek saskaņots atbildīgajās institūcijās.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienība (ES), ASV un citas valstis ir noteikušas sankcijas pret Krieviju, lai sodītu to par agresiju pret Ukrainu. Sankcijām ir pievienojusies arī Latvija, jo tā ir ES dalībvalsts.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. kā pēkšņi visi sākuši zēlot krieviju ka tā nu ,lūk,tūlīt nomirs badā.padomājiet labāk par sev,i ka tikai pašiem nevajadzetu badoties mūsu gudro politiķu dēļ.Tante kad atgriezās no amerikas, cik laimīga izskatījās,sak, tūlīt rītā būs vislētākā pasaulē slānekļa gāze no amerikas,tā ka jau šodien varam atteikties no Krievijas gāzes.Un tadas kundzītes vada valsti.Kauns.

 2. Neuzdod nu sev vēlamo par īstenību, jo īstenība būs skarba pašai Krievijai. Esam jau pietiekoši dzirdējuši šādus saukļus: kapitālisms izputēs, bet komunisms zels! Bet kā notika īstenībā? Līdzīgi jau būs ar tavu saukli: ES izputēs, bet Krievija zels! Vienkārši tu negribi redzēt objektīvo lietu gaitu pasaulē, bet spried par lietām vienīgi pēc savas subjektīvās pārliecības.

 3. A,kā jūs domājāt?..būs citādi?…..bet jūs tak neatbalstiet Krieviju ,tad nepievērsiet tam uzmanību…viņi arī dara kā grib…valsts izlemj katra savu likteni…Latvieši izlēma savu…tad nepārmetiet viņiem.Dzīvojiet vienā laimē,mierā . Putins izdzīvos bez jūsu stulbajiem priekšlikumiem. Blokādi pacieta , ta tagad….viens ,divi gadi Krievija zels…,bet mēs ???????????? Latvieši lielīgie ko mēs ,kam mēs atkal līdīsim mutē????
  Eiropas savienība izputēs….drīz ….klausieties ziņas esiet vērīgi,dzirdīgi….

 4. uz Latviju jau sen suta cukuru slimo galvu del Latvija.Bus atkal jauna problema tautai ar spotu paresanos.

 5. Protams, ka ES un ASV nav vienīgās valstis, kuras eksportē pārtiku pasaulē, bet ko tas Krievijai nemaksās, ja, piemēram, liellopu gaļu vedīs no Brazīlijas vai pienu no Jaunzelandes. Atceroties
  2. pasaules karu, kad PSRS asi izjuta pārtikas deficītu, lai pabarotu savu armiju un tautu, domāju, ka pārtikas importa aizliegumam Krievijā būs bumeranga efekts un priekš šīs valsts pārtikas deficīts būs vēl asāks ierocis, nekā tanku un lielgabalu trūkums. Putins ir uzsācis visai bīstamu spēli ne tikai militārā, bet arī ekonomiskā laukā.

 6. Актуальный лозунг Польши: “Съешь яблоко назло Путину”. Актуальный лозунг латвии: “Съешь хотя бы что нибудь, если не лезут шпроты, назло Путину”.

 7. Neceļiet te atkal ažiotāžu, uz ko latvieši ir lieli meistari starp citām valstīm. Padomājiet ar prātu: Krievija
  šodien nevar sevi nodrošināt ar pārtiku par apm. 1/3 daļu, tāpēc objektīvi viņi lielā mērā ir atkarīgi no ES pārtikas importa. Ko tad viņi darīs – 2 ēdīs, bet trešais skatīsies un pārtiks no politiskiem solījumiem?
  Otrkārt, piena un zivju produkcijas uzņēmumi Latvijā, ar kuriem notiek tirdzniecība, lielā mērā pieder Krievijas uzņēmējiem, ko tad viņi zāģēs savējos? Bet TV jau ceļ kārtējo paniku un nemaz neanalizē situāciju.

  • ЕС и Сша, если ты конечно знаешь географию, это еще не все страны мира и заменить их на рынке не представляет никакого труда. А вот куда вы будете девать свою продукцию, это вопрос большой. Те же российские предприниматели, которые в Латвии, им придется переориентироваться, не будут же они нарушать Российские законы, себе дороже.

 8. 21. augusts nav tālu. Vovam izsitis zobus un tad pakārs pie tuvākā staba.
  Nāvi maskalim. Pelnīta sen.

  • А ты доживешь до 21 августа 2050 года, т.к. кремлевские доктора диагностируют , что именно в 2050 году возможно пошатнется здоровье В.В. ПУТИНА.

 9. hey- sen jau visas euro valstis no asv aizliegtas vistas// hey 36 reiz tiek apstradati polijas aboli pirms nonak veikala//

 10. Nespēlē Krievijas biznesa ruleti – tas ir kā ar naganu un vienu lodi…Tie, kurui gribēja asas izjūtas – nu skan patronas sprādziens un …

 11. Sen jau vajadzēja sodīt divkošus un dubulto standartu atbalstītājus.Latvija arī cietis savas noziedzīgās ārpolitikas dēļ.

 12. LIELISKI- pilniba atbalstu —nu tad pseido patrioti ar savu divkosibu un kalposanu asv – vares TIRINATIES

 13. Krievija pieteikusi bada streiku. Nu vairs savai tautai ēst arī nedos. Radi no citām valstīm sūtīs paciņas ar cukuru, kartupeļiem un citu pārtiku. Paši tak sevi nevar apgādāt ar pārtiku.

 14. Mēs pāriesim uz ķīniešu barību, ja nepieciešams.

Draugiem Facebook Twitter Google+