×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. marts, 2015
Drukāt

Krievijā aizliegts iebraukt 200 Rietumu politiķiem un sabiedriskiem darbiniekiem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijā ir aizliegts iebraukt vairāk nekā 200 Rietumu politiķiem, ierēdņiem un pretkrieviski noskaņotiem sabiedriskiem darbiniekiem, ziņo laikraksts “Izvestija”.

Šo ārvalstu pilsoņu melnais saraksts ir skaitliski līdzīgs analoģiskiem Eiropas Savienības un NATO valstu sastādītiem Krievijas pilsoņu melnajiem sarakstiem, raksta “Izvestija”, atsaucoties uz Krievijas Ārlietu ministrijai tuvu ziņu avotu.

Iebraukšanas aizliegums skar galvenokārt ASV pilsoņus – vairāk nekā 60 cilvēkus. Starp viņiem ir ASV prezidenta palīga vietniece nacionālās drošības jautājumos Kerolaina Atkinsone, ASV prezidenta palīgi Deniels Pfeifers un Bendžamins Rode, Senāta demokrātu vairākuma līderis Harijs Rīds, Pārstāvju palātas spīkers republikānis Džons Bēners, Senāta ārlietu komitejas priekšsēdētājs Roberts Menendess, senatori Mērija Lendrū, Džons Makeins (attēlā) un Deniels Koutss. Melnajā sarakstā ir palikuši arī tie ASV pilsoņi, kas tur iekļuva, Krievijai veicot atbildes pasākumus pret ASV pieņemto Magņitska likumu.

No citām valstīm aizliegums iebraukt Krievijā skar vidēji 10 līdz 20 cilvēkus no katras valsts. Piemēram, ir aizliegts iebraukt 15 Ungārijas pilsoņiem un 13 Kanādas pilsoņiem.

“Izvestija” pieļāva iespēju, ka melnais saraksts vēl var tikt paplašināts. Krievijas Ārlietu ministrija ir devusi norādījumu vēstniecībām valstīs, kuras noteikušas sankcijas pret Krieviju, veidot šo valstu pilsoņu sarakstus, kuri īsteno aktīvu pretkrievisku politiku un kuriem ir aktīvi Krievijā. Krievijas Ārlietu ministrija atteicās sniegt komentārus par konkrētiem cilvēkiem šajā sarakstā.

Krievijā uz 3. martā notikušajām opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova bērēm netika ielaista Eiropas Parlamenta deputāte no Latvijas Sandra Kalniete un Polijas parlamenta augšpalātas Senāta spīkers Bogdans Borusevičs. Kalnietei Maskavā Šeremetjevas lidostā tika izsniegta pavēste, kurā teikts, ka viņai liegta iebraukšana Krievijā līdz 2019. gadam un ka mēģinājums šajā periodā iebraukt Krievijā var tikt uzskatīts par kriminālnoziegumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+