×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.5°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Otrdiena, 14. augusts, 2018
6. aprīlis, 2017
Drukāt

Aizturēti Sanktpēterburgas metro spridzinātāja astoņi iespējamie līdzdalībnieki

Foto Sputnik/Scanpix/LETAFoto Sputnik/Scanpix/LETA

Krievijas varasiestādes ceturtdien aizturējušas astoņus cilvēkus, kuri tiek turēti aizdomās par līdzdalību pirmdien notikušajā teroraktā Sanktpēterburgas metro, aģentūrai “Interfax” pavēstīja Izmeklēšanas komitejas pārstāve Svetlana Petrenko.

Seši cilvēki aizturēti Sanktpēterburgā, bet divi – Maskavā.

Vienā no aizturēto dzīvesvietām atrasts spridzeklis, kas ir identisks elles mašīnai, kura pirmdien tika atrasta Sanktpēterburgas metro stacijā “Sacelšanās laukums” un kuru sapieriem izdevās neitralizēt. Konfiscēti arī šaujamieroči un munīcija.

Pirmdien Sanktpēterburgas metro vilcienā notika sprādziens, kurā tika nogalināti 14 cilvēki, bet vairāk nekā 50 guva ievainojumus. Krievijas Izmeklēšanas komiteja paziņojusi, ka teroraktu Sanktpēterburgas metro sarīkojis Kirgizstānā dzimušais Akbardžons Džalilovs. Pats 1995.gadā dzimušais Džalilovs gājis bojā viņa sarīkotajā sprādzienā metro vilcienā, taču viņš atstājis savas pēdas arī uz otra spridzekļa, kas tika pirmdien atrasts citā Sanktpēterburgas metro stacijā un kuru izdevās neitralizēt.

Petrenko iepriekš ceturtdien pavēstīja, ka izmeklēšanā noskaidroti vairāki Džalilova līdzdalībnieki, taču līdz šim mediji ziņoja tikai par trīs cilvēku aizturēšanu.
“Noskaidroti vairāki Vidusāzijas republiku pilsoņi, kuri kontaktējās ar Džalilovu. Kratīšanas laikā dzīvoklī, kur dzīvoja šīs personas, tika atrasti priekšmeti, kas ir būtiski izmeklēšanai, tie visi ir konfiscēti un nosūtīti izpētei,” iepriekš atklāja Petrenko.

Šonedēļ Sanktpēterburgā aizturēti arī seši teroristu vervētāji no Vidusāzijas.
Krievijas Izmeklēšanas komiteja gan uzsvērusi, ka pagaidām nekas neliecina par šo personu saistību ar pirmdien Sanktpēterburgas metro notikušo sprādzienu, kurā dzīvu zaudēja 14 cilvēki un vairāk nekā 50 guvuši ievainojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+