×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. marts, 2012
Drukāt

Krievijā aizturēti vismaz 550 protestētāji

maskava3

Pēc pašreizējā premjerministra Vladimira Putina uzvaras vēlēšanās un tai sekojošajiem opozīcijas protestiem Krievijā arestēti vismaz 550 protestētāji, tostarp pazīstami opozīcijas aktīvisti.

 

Pēc opozīcijas līderu sniegtajām ziņām, pirmdien aizturēti 500 līdz 1000 protestētāji, bet policija ziņo par 250 Maskavā arestētājiem. Savukārt Sanktpēterburgā policija kopumā aizturēja 300 demonstrantus, informēja kāds avots vietējā policijā.

Pēc aculiecinieku stāstītā, protesti Sanktpēterburgā pulcēja līdz pat 3000 cilvēku. Maskavas centrā, Puškina laukumā, pirmdienas vakarā uz opozīcijas protesta mītiņu “Par godīgām vēlēšanām” sapulcējās aptuveni 20 000 demonstrantu. Turpretī, pēc policijas sniegtās informācijas, mītiņu apmeklēja aptuveni 14 000 cilvēku. “Viņi mūs aplaupīja,” uzrunājot mītiņa dalībniekus, sacīja populārais blogeris Aleksejs Navaļnijs, kurš pēcāk tika aizturēts. “Mēs esam īstā vara!” Opozīcijas atbalstītāji skandēja “Krievija bez Putina” un “Putins ir zaglis”.

Mītiņš noritēja mierīgi un vairums demonstrantu izklīda, tomēr radikālākajiem aktīvistiem – aptuveni tūkstotim cilvēku, kas laukumu pamest atteicās, – izraisījās sadursmes ar policiju. Desmitiem demonstrantu, arī pazīstami opozīcijas līderi, tika arestēti. Aizturēts tika arī Kreisās frontes līderis Sergejs Udaļcovs, kā arī viens no opozīcijas kustības “Solidaritāte” līderiem – Iļja Jašins. Udaļcovam, Jašinam un Navaļnijam šodien jāstājas tiesas priekšā. Tiesa gan, otrdienas rītā viņi tika atbrīvoti.

Navaļnijam un Udaļcovam izvirzītas apsūdzības par administratīviem pārkāpumiem, par ko viņiem var tikt piespriests 2000 rubļu (36 latus) liels naudassods, savukārt opozīcijas kustības “Solidaritāte” līderim Jašinam draud līdz pat 15 dienām ilgs administratīvais arests, jo viņš apsūdzēts par noteikumu pārkāpumiem, organizējot mītiņu. ASV vēstnieks Krievijā Maikls Makfols tviterī paudis satraukumu par plašajiem arestiem, uzsverot, ka pulcēšanās un vārda brīvība ir vispārējas vērtības.

Tikmēr tūkstošiem Putina atbalstītāju pirmdien pulcējās tuvāk Kremļa sienām, dziedot dziesmas, skandējot Putina vārdu un rokās turot Krievijas karogus. Krievijas policija pirmdien paziņoja, ka izdevies novērst sprādzienus, kas esot plānoti Maskavas Manēžas laukumā Vladimira Putina atbalstītāju mītiņa laikā. Policija vēstīja, ka Maskavas apgabalā aizturēti divi jaunieši, kuri esot izgatavojuši un tirgojuši spridzekļus. Pirms nedēļas pie viņiem esot vērsies kāds vīrietis, kurš vēlējies nopirkt vairākas bumbas, kuras plānojis izmantot 5. vai 6. martā Manēžas laukumā, kur pulcējas prezidenta vēlēšanās uzvarējušā Putina atbalstītāji. Spridzekļu izgatavotājus policija esot atklājusi, pateicoties viņu kontam vienā no sociālajiem tīkliem, kur tie esot reklamējuši savu produkciju. Tostarp jauniešu izveidotajā lapā apmeklētāji varējuši aplūkot izgatavoto spridzekļu fotoattēlus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+