×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
2. marts, 2012
Drukāt

Krievijā aizturēts Igaunijas žurnālists

plakats

Vakar Pleskavā aizturēts Igaunijas nacionālās raidsabiedrības ERR korespondents Igors Taro, kurš gatavoja sižetu par Krievijā valdošo noskaņojumu pirms svētdien gaidāmajām prezidenta vēlēšanām.

 

Brīdī, kad policija žurnālistu aizturēja, Taro filmēja priekšvēlēšanu plakātus. Taro tika lūgts uzrādīt pasi. Viņš likumsargiem uzrādīja gan pasi, gan žurnālista vīzu, ar ko iepriekš jau bija vairākas reizes strādājis Krievijā, taču policija paziņoja, ka nepieciešama arī Ārlietu ministrijas akreditācija. Igaunijas nacionālās raidsabiedrības žurnālists tika nogādāts policijas iecirknī, kur viņš trīs stundas tika pratināts. Tika konfiscēta viņa kameras atmiņas karte. Taro sazinājās ar Igaunijas konsulu Pleskavā, un drīz vien korespondents tika atbrīvots.

Bija paredzēts, ka šodien Taro jāierodas tiesā, taču tiesas sēde atcelta. “Igors stāstīja, ka viņš gatavojās doties uz tiesu kopā ar Igaunijas konsulu, kad ar viņu sazinājās vietējās policijas majors un pavēstīja, ka viņš konsultējies ar savu vadību, kura savukārt konsultējusies ar Maskavu, un nolemts atrisināt šo lietu bez tiesas,” apstiprināja ERR pārstāvis.

Policijas izmeklēšanas slēdziens 6. martā tiks nosūtīts Igaunijas konsulātam. Turklāt policija atdeva žurnālistam kameras atmiņas karti ar visiem tajā ierakstītajiem materiāliem.

Igaunijas raidsabiedrības pārstāvis iepriekš pauda pārliecību, ka Krievijas policija rīkojusies savādi, jo Taro bija derīga vīza un viņš nebija ierakstījis neko slepenu – vien interviju ar Krievijas premjerministra un prezidenta amata kandidāta Vladimira Putina vietējā vēlēšanu štāba pārstāvi, ar Komunistiskās partijas pārstāvi un sarunas ar vietējiem iedzīvotājiem. Pēc viņa domām, notikušais apliecina, ka Krievija nevēlas pieļaut objektīvu prezidenta vēlēšanu norises atspoguļojumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+