×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
29. jūlijs, 2016
Drukāt

Krievija ANO bloķē Ukrainas paziņojuma par Krimu (2)

UN-DIPLOMACY

Foto - LETA/AFP

Ukraina bija ierosinājusi ANO Drošības padomei pieņemt paziņojumu presei par Krievijas lēmumu iekļaut Krimu Dienvidu federālajā apgabalā, bet Krievija bloķēja šī paziņojuma pieņemšanu, piektdien paziņoja Ukrainas pastāvīgā pārstāvniecība ANO.

“Krievija bloķēja Ukrainas projektu ANO Drošības padomes paziņojumam presei par Krimu,” teikts Ukrainas pārstāvniecības oficiālajā “Twitter” mikroblogā.

Ukrainas Ārlietu ministrija ir nosūtījusi protesta notu Krievijai saistībā ar lēmumu iekļaut Krimas teritoriju Dienvidu federālajā apgabalā.

Jau ziņots, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien ar savu dekrētu likvidēja Krimas federālo apgabalu, iekļaujot Krimas Republiku un Sevastopoles pilsētu Dienvidu federālajā apgabalā.

Apvienoto apgabalu turpinās vadīt bijušais Krievijas ģenerālprokurors Vladimirs Ustinovs, kurš Dienvidu federālo apgabalu vada kopš 2008.gada.

Par apgabalu gaidāmo apvienošanu mediju holdingam RBK ceturtdien pavēstīja kāda amatpersona, kas lēmumu pamatoja ar to, ka Krimas federālais apgabals sākotnēji tika izveidots pussalas integrācijai Krievijā.

Krimas federālais apgabals tika izveidots 2014.gada martā.
Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. JĀPIEKRĪT VIEN BŪS!!! PILNĪGI PAREIZI!!! VAI IESPĒJAMS CITĀDĀK DOMĀT??????????

  2. diemžēl krievu nācijas izveidotā krievija ar slimiem vadoņiem pie varas ir kļuvusi par nacistisku un agresīvu valsti, kas nodarbojas ar citu tautu zemju un valstu okupēšanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+